10 hercov z Harryho Pottera, ktorí už nie sú medzi nami.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Všetci sme si túto sériu zamilovali a takmer všetci spomíname na hercov, ktorí nám utkveli v pamäti vďaka ich skvelým hereckým výkonom. Možno vás prekvapí fakt, že niektorí herci, ktorí si v tejto sérii zahrali, už zomreli. Dnes si ich pripomenieme aspoň touto cestou a na väčšinu z nich už zrejme nikdy nezabudneme.

10. Richard Harris / Albus Dumbledore

Zdroj: ilpost.it

Určite si spomínate na herca Richarda Harrisa, ktorý v prvých dvoch častiach stvárnil Albusa Dumbledorea. Mal pokračovať aj v ďalších častiach, no smrť mu to nedovolia. Richard Harris zomrel v roku 2002 na Hodgkinov lymfom (nádorové ochorenie).

9. Richard Griffiths / Vernon Dudley

Zdroj: moviepilot.de

Určite si spomínate na otravného strýka Vernona. Herec Richard Griffiths si zahral v takmer každej časti série až kým v roku 2013 nezomrel na komplikácie po operácii srdca.

8. John Hurt / Ollivander

Zdroj: metro.co.uk

„Každý z nás si kupoval prútik u Ollivandera.“ Povedala Hermiona v 6. časti série. Áno, Ollivander predal prútik aj tomu, koho netreba menovať a patrí medzi obľúbené postavy série. Herec John Hurt zomrel na rakovinu pankreasu v roku 2017.

7. Robert Knox / Marcus Belby

Zdroj: robknox.org

Tento herec zrejme nepatrí medzi vašich obľúbencov, avšak do tohto zoznamu sme ho zaradili kvôli spôsobu, akým zomrel. Na smrť ho ubodali, keď bránil svojho brata. Mal len 18 rokov. 

6. Roger Lloyd-Pack / Barty Crouch sr.

Zdroj: okchicas.com

Tento herec sa predstavil vo štvrtej časti série ako otec zloducha Bartyho Croucha Jr. Aj tohto herca stihla rovnaká smrť, ako Johna Hurta. V roku 2014 zomrel na rakovinu pankreasu.

5. Timothy Bateson / Kreacher

Zdroj: www.seventeen.com

Aj herec, ktorý nadaboval protivného Kreachera už nie je medzi nami. Zomrel v roku 2009, no nevieme ako. Keďže mal v tom čase už 83 rokov, zrejme išlo o prirodzenú smrť.

4. Elizabeth Spriggs / Tučná Pani

Zdroj: warpedspeed.com

Elizabeth stvárnila Tučnú Páni v dvoch častiach režiséra Chrisa Columbusa. V tretej časti ho vymenil Alfonso Cuaron, ktorý obsadil zábavnejšie vyzerajúcu herečku. Elizabeth zomrela v roku 2008 prirodzeným spôsobom.

3. Terence Bayler / Krvavý Baron

Zdroj: nuevecinconueve.com

V Rokforte sme videli veľmi veľa duchov a Terence Bayler stvárnil jedného z nich. Zomrel v roku 2016 a zase išlo o smrť prirodzeným spôsobom. V tom čase mal 86 rokov.

2. Dave Legeno – Fenrir Greyback

Zdroj: www.latimes.com

Dave, ktorý stvárnil jedného z najlepších záporákov série, tragicky zahynul behom výletu v Kalifornii. Zomrel v roku 2014 tesne pred svojimi 50. narodeninami. 

1. Alan Rickman / Severus Snape

Zdroj: nerdist.com

Aj Alana Rickmama stihol podobný osud, ako jeho kolegov. Zomrel v roku 2016 na rakovinu pankreasu. Mal 69 rokov.

ZDROJteen

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -