Čo sa stalo s hercami, ktorých postavy zabili v seriáli Game of Thrones? Pomohol im seriál k naštartovaniu ich kariéry?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Všetci poznáme seriál z pera Georgea R. R. Martina, ktorý momentálne patrí medzi svetovú špičku svojho žánru. Samozrejme ku kvalitnému seriálu patrí aj kvalitný casting. V Game of Thrones si zahralo mnoho skvelých hercov, ktorých postavy stihol krutý osud. Ako vyzerali ich životy po skončení ich postavy v megaúspešnom seriáli?

10. King Joffrey / Jack Gleeson / 4. séria, 2. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Všetci vieme ako skončil kráľ Joffrey. Jack Gleeson si po smrti svojej postavy dal od herectva chvíľu pokoj. K remeslu sa vrátil v roku 2016.

9. Hodor / Kristian Nairn / 6. séria, 5. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Hodora sme si vďaka jeho hereckým kvalitám obľúbili aj napriek tomu, že toho veľa nepovedal. Dnes sa herec Kristian Nairn živí aj ako DJ.

8. Viserys Targaryen / Harry Lloyd / 1. séria 6. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Harry Lloyd sa v seriáli naozaj nezdržal dlho. Stvárnil postavu Viserysa, ktorého netradične zabil jeho vlastný švagor Khal Drogo. Harryho v súčasnosti môžete vidieť v seriáli Counterpart, kde hrá po boku takých hviezd ako napríklad J. K. Simmons.

7. Oberyn / Pedro Pascal / 4. séria, 8. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Z Pedra Pascala sa aj vďaka seriálu Game of Thrones stala veľká hviezda. Jeho smrť patrila medzi vôbec najbrutálnejšie scény tohto seriálu. Pedro je však v súčasnosti známy hlavne vďaka preslávenému seriálu Narcos, kde stvárňuje jednu z hlavných postáv.

6. Robert Baratheon / Mark Addy / 1. séria, 7. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Kráľ Robert dlho nekráľoval. Stihol si užiť len pár poľovačiek a búrlivých sexuálnych hrátok, keď ho jeho vlastná žena Cersei odpravila. Herec Mark Addy momentálne hviezdi v seriáli Oasis.

5. Ygritte / Rose Leslie / 4. séria, 9. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Herečka Rose Leslie zomrela v náruči svojej lásky. Takáto smrť sa v tomto seriáli veľmi cení. Do svojho hereckého partnera sa zamilovala a dokonca plánujú svadbu. Tejto sympatickej dvojici prajeme len to najlepšie.

4. Catelyn / Michelle Fairley / 3. séria, 9. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Manželka slávneho Nedda Starka zomrela veľmi krutou smrťou. Pretože ešte predtým videla smrť svojho syna, jeho manželky a ich nenarodeného dieťatka. Skratka hnus! Samozrejme ide o šokovú terapiu prvej triedy, na ktoré sme si už v seriáli zvykli. Herečka Michelle Fairley patri medzi skúsené umelkyne. Stvárnila napríklad matku Hermiony Grangerovej v predposlednej časti Harryho Pottera. Momentálne hrá v historickom seriáli The White Princess, zhodou okolností si opäť zahrala matku kráľa, tak to snáď tentokrát dopadne lepšie, než naposledy.

3. Tywin Lannister / Charles Dance / 4. séria, 10. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Tywina zabil práve jeho syn v momente, keď sedel na záchode. Naozaj divná smrť. Čo sa týka herca Charlesa Dancee, ten patrí medzi uznávaných umelcov. Zahral si napríklad v romantickom filme Predtým, ako som ťa poznala, kde zhodou okolností hrala aj jeho niekďajšia seriálová kolegyňa Emilia Clarke.

2. Margaery Tyrell / Natalie Dormer / 6. séria, 10. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Postava Margaery patrila medzi vôbec najobľúbenejšie postavy celého seriálu. Veľmi nás preto mrzelo, keď ju v poslednej epizóde 6. série zabila Cersei. Jej herecká kariéra sa rozvíja veľmi dobre. Zahrala si v kultovom filme Rona Howarda Rivali (2013) a v dvoch pokračovaniach série Hry o život.

1. Osha / Natalie Tena / 6. séria, 4. epizóda

Zdroj: www.interez.sk

Natalie v seriáli zabil Ramsay Bolton. Treba však povedať, že táto herečka by si poradila aj keby v seriáli neúčinkovala. Všetci ju určite poznáte zo série Harry Potter, kde stvárnila manželku Remusa Lupina, Nymphadoru Tonks.

Ktorú z týchto postáv ste mali najradšej? A ako podľa vás dopadne celé Game of Thrones? 

ZDROJinterez

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -