Blíži sa desiata séria seriálu American Horror Story. Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Desiata séria American Horror Story

Uvedenie najnovšej série populárnej antológie sa pomaly blíži. V poradí už desiata séria seriálu American Horror Story nám opäť prinesie niekoľko noviniek. Fanúšikovia sa môžu tešiť nie len na nové prostredie, ale aj na nové mená.

Počas takmer desiatich rokov sa z AHS stal jeden z najobľúbenejších televíznych programov. Otcovi projektu Ryanovi Murphymu sa to podarilo hlavne sviežou kombináciou klasických hororových tém a estetík, s modernými súčasnými príbehmi, v ktorých nechýbali zvraty a sympatické postavy.

Videli sme vraždiacich klaunov, štýlové čarodejnice alebo mix dokumentu a found footage hororu. V zatiaľ poslednej sérií 1984, ktorá bola pomenovaná podľa roku, v ktorom dosiahli tínedžerské vyvražďovačky svoj kvantitatívny vrchol (ten kvalitatívny mali už za sebou), dostal priestor aj svojrázny humor. Desiata séria American Horror Story, ktorá by mala vyjsť začiatkom budúceho roku, je však stále veľkou neznámou.

American Horror Story
Zdroj: creacuervos.com

Nové prostredie a meno

Tých pár informácií, ktoré sú zatiaľ k dispozícií, viedlo fanúšikov k rôznym, poväčšine nie veľmi konzistentným teóriám. Koniec koncov, nájsť spojitosť medzi záberom piesočnatej pláže a doširoka otvorenými ústami so špicatými tesákmi by možno dalo zabrať aj školenému scenáristovi. Kohosi napríklad napadlo, že v príbehu sa objaví aj morská panna a bude ju hrať (alebo aspoň dabovať) Lana Del Rey. Je pravdepodobné, že desiata séria sa bude odohrávať na pobreží. Dočkáme sa aj žralokov, alebo dokonca niečoho ešte nebezpečnejšieho? A čo nápis AHS 10 vytetovaný na jazyku, ktorý sme videli na oficiálnom plagáte? 

Je predsa známe, že dno oceánu stále nie je úplne preskúmané. Z jeho hlbín môžu tvorcovia kedykoľvek vytiahnuť kadečo nechutné, strach naháňajúce alebo rovno smrtiace. Temné dná kedysi fascinovali napríklad H. P. Lovecrafta, no aj dnes pôsobia skoro rovnako znepokojivo. Len v tomto roku vyšlo niekoľko tematicky podobných hororov.

ASH 10 zuby
Zdroj: screenrant.com

Murphy tiež nedávno uviedol do osvedčeného hereckého obsadenia nové meno – mladého herca a performera Spencera Novicha. Ten síce bude pre väčšinu fanúšikov AHS neznámym, no ako ohybný „hadí muž“ je naozaj pôsobivý. Niektoré z jeho predstavení sú dostupné aj na Youtube. Podľa Murphyho by mal Novich zohrať v príbehu kľúčovú úlohu. Je pravdepodobné, že jeho postava bude záporná, no vďaka telesným schopnostiam, môže byť aj skutočne znepokojivá. Ktovie, možno sa mu v záverečnej časti podarí pretlačiť sa cez reproduktor až k divákovi do postele.

Tešíte sa aj vy na najnovšiu sériu American Horror Story? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -