KináTržby v kinách

Deadpool je nepochybným kráľom neslušných filmov aj s pokračovaním! | TRŽBY V KINÁCH #20

Sú to už viac ako dva roky, čo sa aj do našich kín dostal pôvodný Deadpool. Po ohromnom úspechu a spokojných divákov, ktorým sa konečne predviedla tá správna verzia tejto ikonickej postavy, bolo zaručené, že sa dočkáme pokračovania. Film Deadpool 2 sľuboval, že bude ešte väčší, vtipnejší a epickejší, ako jeho predchodca a my sme boli absolútne spokojní. O čom však vypovedajú jeho tržby? Prekoná úspech originálu?

Zdroj: pursuenews.com

Film Deadpool 2 je ďalším R-Rated úspechom

Po finančne úspešnom prvom dieli nikto nečakal nič iné, ako obrovské tržby. A tie v konečnom dôsledku aj dorazili. Deadpool 2 sa tak samozrejme umiestnil na prvom mieste so 125 miliónmi počas prvých troch dní. Čo sa týka USA, pokračovanie nedokázalo prekonať debut prvej časti (132 mil.). Deadpool 2 sa ale umiestnil len kúsok za originálom, čo z neho spravilo R-Rated film s druhým najvyšším debutom. Aby dva za sebou nasledujúce rekordy patrili filmom patriacim do tej istej série, to je známkou toho, že ľudia ju naozaj zbožňujú.

Deadpool 2 na svetlo sveta prišiel s takmer dvojnásobným rozpočtom oproti prvej časti, ktorý sa vyšplhal na 110 miliónov dolárov. Celosvetovo si už však stihol zarobiť ohromných 301 miliónov. Pokračovanie vyplnilo všetky očakávania a definitívne uspelo, čo niektorých môže zaraziť aj preto, že len nedávno vyšiel hit Avengers: Infinity War. Komiksovky ale ľudí budú očividne baviť vždy.

Zdroj: hypebeast.com

Práve spomenutý Infinity War sa umiestnil na druhom mieste s 28,6 miliónmi počas štvrtého týždňa, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na neuveriteľnú sumu 1,8 miliardy dolárov. Prvú päťku doplňujú Dámsky klub (12,5 mil.), Life of the Party (7,7 mil.) a Breaking In (6,4 mil.). Už tento štvrtok sa navyše môžeme tešiť na ďalší očakávaný debut, Solo: A Star Wars Story, ktorý by si mal opäť zarobiť cez 100 miliónov. O týždeň teda uvidíme finančný boj medzi najväčšími filmovými ságami histórie!

 1. $125,000,000   Deadpool 2
 2. $28,672,000     Avengers: Infinity War (Avengers: Nekonečná vojna)
 3. $12,500,000     Book Club (Dámsky klub)
 4. $7,725,000       Life of the Party
 5. $6,470,000       Breaking In
 6. $6,034,770       Show Dogs
 7. $4,725,000       Overboard 
 8. $4,040,000       A Quiet Place (Tiché miesto)
 9. $1,500,000       Rampage (Besnenie)
 10. $1,280,000       RBG
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár