TOP 5 – Najočakávanejšie hry roku 2020

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najočakávanejšie hry roku 2020

Hráči a hráčky, rok 2019 nám priniesol haldy úžasných titulov vrátane Death Stranding, Star Wars Jedi: Fallen Order, Resident Evil 2 či hru roku Sekiro: Shadows Die Twice. Toto je však iba zlomok z hier, ktoré sme si minulý rok zahrali a navždy sa zapísali v našich srdciach.

Preto sa neuveriteľne tešíme na tohtoročné tituly, ktorých dátumy vydania odpočítavame na trhacom kalendári. Poďme sa tak spolu pozrieť na tie najočakávanejšie hry roku 2020, ktoré si zahráme naprieč PC, PlayStation 4 alebo Xbox One. Náš subjektívny zoznam sa skladá z piatich hier, na ktoré sa tento rok tešíme najviac – či už sú to akčné, dobrodružné alebo RPG tituly.

5. Ghost of Tsushima

Dátum vydania: Leto 2020 (PlayStation 4)

Pomyselným nástupcom minuloročnej hry Sekiro: Shadows Die Twice bude akčná adventúra Ghost of Tsushima od štúdia Sucker Punch Productions (InFamous: Second Son). V koži posledného samuraja budeme môcť objavovať otvorený svet s nádhernou grafikou.

Príbeh sa odohráva na ostrove Tsushima počas mongolskej invázie Japonska okolo roku 1274. Z pohľadu tretej osoby si zahráme za samuraja Jina Sakai. No a pokiaľ bola pre vás hra Sekiro: Shadows Die Twice moc veľkou výzvou, tak sa nemusíte báť, pretože Ghost of Tsushima nepatrí medzi „Souls“ hry. Veríme, že pôjde o jednu z najlepších exkluzívnych hier na PlayStation 4 tohto roka.

4. Marvel’s Avengers

Dátum vydania: 15. máj 2020 (PlayStation 4, Xbox One, PC, Google Stadia)

Ako správni fanúšikovia sveta Marvel sa veľmi tešíme aj na hru Marvel’s Avengers od štúdia Square Enix. Pôjde o príbehovú hru, v ktorej si okrem single-playeru zahráme aj kooperatívny mód s kamarátmi. Osedláme tak obľúbených hrdinov vrátane Iron Mana, Thora, Captaina Americu či Black Widow.

Najdôležitejšou časťou hry bude samotný príbeh, no vývojári nám sľúbili, že sa budú o hru starať priebežne aj po jej vydaní. Svoje postavy tak budeme môcť vylepšovať o rôzne unikátne schopnosti a kostýmy. Dúfame, že sa po úžasnej hre Marvel’s Spider-Man od štúdia Insomniac Games dočkáme ďalšieho výborného titulu z komiksového sveta Marvel.

3. Resident Evil 3

Dátum vydania: 3. apríl 2020 (PlayStation 4, Xbox One, PC)

Nepochybne jednou z najlepších hier minulého roka bol remake Resident Evil 2, ktorý pôvodne vznikol v roku 1998. Vývojári zo štúdia Capcom však ešte pred jeho vydaním začali pracovať na remake-u titulu Resident Evil 3, ktorého príchod bol oznámený len nedávno. Tentokrát sa do zombie invázie ponoríme s Jill Valentine, ktorá sa postaví inteligentnej biochemickej zbrani s názvom Nemesis.

Súčasťou hry bude aj online multiplayer mód Resident Evil: Resistance, ktorý funguje podobne ako hra Dead by Daylight. Po úplne bezchybnom zážitku s Resident Evil 2 sa tak tešíme na pokračovanie, ktoré si zahráme presne o štyri mesiace.

2. The Last of Us Part II

Dátum vydania: 29. máj 2020 (PlayStation 4)

V roku 2013 nám štúdio Naughty Dog prinieslo príbehový zážitok s názvom The Last of Us. Dodnes ide o jednu z najlepších exkluzívnych hier na PlayStation 4 a zároveň jednu z top príbehových hier vôbec. Už o pár mesiacov sa teda dočkáme pokračovania, ktoré sa odohráva päť rokov po udalostiach jednotky.

Namiesto Joela sa tentokrát zmocníme postavy 19-ročnej Ellie. Očakávať môžeme prenádherné grafické spracovanie ale aj výbornú hrateľnosť, ktorá bola súčasťou už prvej časti. Naše očakávania sú nastavené vysoko, no niet pochýb o tom, že nás vývojári z Naughty Dog po titule ako Uncharted 4: A Thief’s End určite nesklamú.

1. Cyberpunk 2077

Dátum vydania: 16. apríl 2020 (PlayStation 4, Xbox One, PC, Google Stadia)

Poľské štúdio CD Projekt Red má na konte titul Zaklínač 3: Divoký Hon, ktorý je dodnes vôbec najlepšie hodnotenou hrou v histórii. Svoj úspech sa pokúsia zopakovať s titulom Cyberpunk 2077, ktorý je zasadený do obľúbeného žánru Cyberpunk.

Z pohľadu prvej osoby preskúmame do bodky prepracované mesto Night City rozdelené na šesť väčších okrskov. Žáner FPS budú dopĺňať RPG prvky, takže sa nevyhneme ani rôznym skúsenostným bodom či vylepšeniam vlastného tela. Už teraz sa nevieme dočkať toho, ako sa ponoríme do futuristického mesta plného neónov a nevyjdeme z neho najbližšie dva týždne!

Ďalšími titulmi, ktoré určite stoja za zmienku, sú napríklad Ori and the Will of the Wisps, Doom Eternal, Half-Life: Alyx, Dying Light 2, Halo Infinite, Watch Dogs: Legion, Senua’s Saga: Hellblade II, Ghostwire: Tokyo či Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine.

Tak čo, na ktorú hru sa tento rok tešíte najviac vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -