Disney film Mulan opäť zmenil dátum premiéry. Kedy si ho po novom pozrieme v kinách?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Film Mulan patrí k mnohým remakom, ktoré v poslednom období robí štúdio Disney. Keďže rozprávka o udatnej bojovníčke bola veľmi obľúbená, štúdio sa rozhodlo aj z nej urobiť hranú verziu, ktorú sme si mali pozrieť v marci v kinách. Kvôli situácii, ktorá nastala, mala Mulan nový dátum premiéry. Tvorcovia však oznámili ďalší dátum premiéry, pre ktorý si film pozrieme ešte o niečo neskôr.

Mulan má ďalší nový dátum premiéry

Ako som už spomínal, film mal pôvodne vyjsť na konci marca. Bohužiaľ, ako mnoho ďalších filmov, aj Mulan bolo nutné presunúť. Snímka bola teda posunutá na koniec tohoto mesiaca, konkrétne na 24. júla. Mnoho z vás sa už určite tešilo, že si film pozrie, no štúdio sa nakoniec rozhodlo posunúť film ešte o trošku ďalej.

Ak sa teda nerozhodnú film v budúcnosti opätovne presunúť, pozrieme si ho 21. augusta. Podobne bol presunutý aj film Tenet, ktorý mal vyjsť taktiež v júli, ale Warner Bros. ho presunulo na august. Disney sa nimi zrejme inšpirovalo, pretože to isté spravilo s Mulan tesne po nich. Ak by sa však situácia zhoršila, oba filmy sa ešte môžu posunúť ďalej.

Donnie Yen Mulan
Zdroj: geektyrant.com

Aj keď bolo veľa iných filmov vydaných online alebo cez rôzne streamovacie služby, Disney verí, že Mulan si zaslúži vyjsť v kinách. Predsedovia štúdia Disney Alan Horn a Alan Bergman sa k posunutiu premiéry filmu Mulan vyjadrili nasledovne:

„Aj keď pandémia zmenila naše plány vydania filmu Mulan a stále budeme flexibilní, ak si to podmienky budú vyžadovať, nezmenilo to našu vieru v silu tohoto filmu a jeho posolstvo nádeje a vytrvalosti. Režisérka Niki Caro a obsadenie filmu a naša skupina sme vytvorili prekrásny, epický, dojemný film, ktorý je všetkým, čím by filmový zážitok mal byť, a to je to, kde si myslíme, že to patrí – na svetové javiská a veľké plátna pre divákov po celej zemi, ktorí si to spolu užijú.“

Film Mulan

Film sa podobne ako animovaná rozprávka zameria na príbeh ženy, ktorá sa prezlečie za svojho otca a narukuje do čínskej armády, aby chránila vlasť a ochránila chorého otca. Film sa však od animáku bude značne líšiť, nebudú v ňom žiadne Disney piesne a môžme očakávať aj nové postavy. Z hereckého obsadenia uvidíme hercov ako Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Gong Li, Jet Li a ďalších.

Aj keď sa film už druhýkrát posúva, pevne verím, že práve pre to bude kvalitný. Tvorcovia by nepresúvali niečo, o čom vedia, že to nemá z hľadiska zárobkov vysokú šancu. Preto sa môžeme určite tešiť na starý známy dobrodružný príbeh v novom šate. Aj keď filmu možno bude chýbať to rozprávkové čaro, možno práve preto zaujme aj viac dospelejšie publikum.

Ste prekvapení, že film Mulan ma ďalší nový dátum premiéry? Tešíte sa na film? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -