Sleduj históriu slovenskej hip-hopovej kultúry v dokumente TEMPOS na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tak dlho išiel proti prúdu, až ten prúd otočil a vytvoril si vlastnú rieku. Rieku, v ktorej už 3 dekády udáva svoje tempo: Rytmus. Red Bull uvádza celovečerný hudobný dokument: Tempos.

„Mojich 30 rokov v rape. Žiadny rodinný medailónik o mojom pôvode a stratenom biologickom tatkovi. Staré zábery, ktoré neboli nikde doteraz zverejnené. Zmapovaná moja hudobná kariéra od úplnej nuly až po to, kým som dnes. Prehry, výhry a fakty.“ Patrik Rytmus Vrbovský

Red Bull prvýkrát na Slovensku priniesol celovečerný lokálny film do kín vo februári 2020. V spolupráci s video-produkciou Toxpro pripravili dokument o histórii a vývoji slovenskej hip-hopovej kultúry, ktorý prerozprával jeden z tých, ktorí túto kultúru tvorili a formovali – Rytmus.

„Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“ vyjadril sa jeden z troch režisérov – Nazarij Kľujev. „Film je najmä o Rytmusovej 30-ročnej hudobnej kariére. Zároveň sa však na pozadí jeho tvorby snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Jedná sa o moderný hudobný dokumentárny film.“ doplnil producent z Toxpro.

Film Tempos je dostupný na streamovacej VOD platforme Netflix od septembra 2021. Informácie o celom projekte nájdete na oficiálnej stránke filmu: redbull.sk/tempos spolu s fotografiami či epizódami zo zákulisia natáčania filmu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -