Pripravte sa na akčnú jazdu roka. Deadpool 3 prekonal predchádzajúce filmy v dôležitej veci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dĺžka filmu Deadpool & Wolverine

Najočakávanejší Marvel film tohto roka príde o dva mesiace, americké kiná už práve dnes spúšťajú predpredaj lístkov. Rozbehli aj masívnu kampaň, v ktorej nechýba zosmiešňovanie iných komerčných lákadiel tohto roka (napríklad popcornové vedro z Duny). Popri tom však sieť kín AMC Theaters zverejnila dĺžku filmu Deadpool & Wolverine. Pôjde o rekordný čas pre sériu, ktorý prekonáva predošlé časti.

Samozrejme má ešte odstup od rekordmanov z MCU. Prvú priečku v dĺžke stále obsadzuje Avengers: Endgame, ktorý nás svojou epickosťou posadil do kina na 3 hodiny a 1 minútu. Druhým najdlhším filmom je Black Panther: Navždy Wakanda, ktorý trval 2 hodiny a 41 minút. Tretími sú Eternals s dĺžkou 2 hodiny a 36 minút a tesne im na krk dýchajú Strážcovia galaxie 3 trvajúci 2 hodiny a 29 minút.

Rekordman v sérií

Prvý Deadpool film nás bavil a zásoboval hláškami 108 minút, teda 1 hodinu a 48 minút. Dvojka z roku 2018 mala časomieru 119 minút, teda 1 hodina 59 minút. Tretí film ich však ešte poľahky prekonáva s trvaním 127 minút, teda 2 hodiny a 7 minút.

Darmo, záchrana filmového univerza od Marvelu si vyžaduje aj poriadny čas. Na ňu sa vrhne Wade Wilson v podaní Ryana Reynoldsa, ktorý musí odísť zo svojej penzie a opäť sa stať superhrdinom. Povolá ho spoločnosť Time Variance Authority, ktorú v tomto filme zastupuje Matthew Macfayden ako agent Paradox.

Dostatok času na všetky postavy

Hláškujúci hrdina v červenom nebude sám (teda ak nepočítame všetkých jeho blízkych, členov X-Force tímu, taxikára Doppindera a jeho psiu variantu Dogpoola). Z alternatívnej reality si povolá aj Wolverina, do role sa teda po rokoch vracia Hugh Jackman.

Režisér Shawn Levy nám dával opakovane najavo, že pôjde o naplno deadpoolovský film, avšak pridanie druhého mena do titulu nie je len tak. Postavy budú tvoriť rovnocennú dvojicu.

Dĺžka filmu Deadpool & Wolverine musí byť rekordná aj kvôli všetkým navráteným superhrdinom a cameám, ktoré pre nás chystajú. V traileroch sme videli, že sa vracali mutanti Pyro, Lady Deathstrike, Toad, Sabretooth či Azazel z predošlých X-Men filmov. Dostaneme aj silnú záporáčku Novu (dvojča Charlesa Xaviera), ktorú stvárňuje Emma Corrin.

deadpool ant-man
Zdroj: Marvel

Cameo role nás ešte určite prekvapia

Potvrdené je, že sa vracia aj niekoľko postáv z predošlých ér Marvel filmov. Je známe, že Jennifer Garner si zopakuje postavu Electry. Je však takmer isté, že nás ešte čaká nemálo prekvapení a zdá sa, že aj veľkých odhalení. O nich sa však dozvieme až pri samotnej premiére, ktorá je stanovená na 23. júla.

Čo hovoríte na dĺžku tretieho Deadpoola? Zmestia sa podľa vás všetky súčasti do vyše dvojhodinového filmu? Aké návraty postáv ešte očakávate? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -