VIDELI SME: Celosvetovú premiéru Doctora Strangea na červenom koberci

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kto všetko prišiel na premiéru a čo nám prezradili?

Marvelovská smotánka ako má byť. Tak ako každý rok, Marvel vždy streamuje svoje svetové premiéry na ich oficiálny kanál. No a nebolo to inak ani včera s premiérou ich najnovšieho filmového počinu, Doctora Strangea. Premiéra sa odohrávala v známom Chinese Theatre a bola kvôli nej uzavretá celá ulica. Všetci hlavní herci sa dostavili až na Chiwetela Ejiofora a samozrejme prišlo aj pár ostatných hercov z Marvelovskej „rodinky“. Celý stream podporovala hra Marvel: Contest of Champions, za čo im veľmi ďakujeme. My sa ale poďme pozrieť na rozhovori tvorcov filmu a hercov.

Pohľad na vstup z vnútornej strany
Pohľad na vstup z vnútornej strany

Medzi prvými prišiel herec Gabriel Luna, pre ktorého bola toto prvá premiéra, kde sa ukázal už ako postava z Marvel Cinematic Universe, konkrétne ako Ghost Rider zo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Svoje pocity opísal ako neuveriteľné, vraj vždy patril medzi tých ľudí, čo nadávali, že sa kvôli tomuto musela uzavrieť celá ulica. Keď sa ho redaktorka spýtala, že prečo je jeho verzia Ghost Ridera taká zaujímavá, povedal, že je to hlavne pre to, lebo Robbie miluje svoju rodinu a je to pre neho to najdôležitejšie. Ďalšia otázka, ktorá padla, bola ohľadom natáčania, konkrétne sa spýtala, aké boli jeho scény s reťazami. Povedal, že skvelé, niekedy sú reťaze reálne, niekedy plastové a niekedy tam ani nie sú. Celkovo povedal, že na natáčaní sú všetci veľmi príjemní a vraj ho tam milujú, lebo vďaka nemu tam môžu veci vybuchovať.

Gabriel Luna (Ghost Rider)
Gabriel Luna (Ghost Rider)

Ďalší kto sa ujal moderátorského mikrofónu bol už herec z Doctora Strangea, Benedict Wong, ktorý si zahral postavu Wonga, knihovníka. Pre neho bola táto premiéra obrovský šok, v dobrom slova zmysle. Vraj už ako malý bol veľký fanúšik Marvel Comicsov a veľký zberateľ Spider-Manovských príbehov. Vo filme vraj uvidíme scény, kde sa Strange bude snažiť rozosmiať Wonga, no ten ostane stále s kamennou tvárou. Vraj natáčať tie scény bolo dosť zábavné a aj zložité. „Keď vyjdú pokazené zábery, určite tam bude aj niečo z tých scén“ úsmevne povedal herec, na čom sa aj s redaktorkou začali smiať.

Benedict Wong s redaktorkou
Benedict Wong s redaktorkou

Počas rozhovor sme počuli krik ľudí, ktorí už zdola od nadšenia kričali, keď prišla nejaká veľká hviezda. Postupne sme hviezdy aj videli, ako si robia svoju cestičku až do kina. Počas nasledujúceho rozhovoru s režisérom Scottom Derricksonom, si už svoju cestičku robil tvorca skoro všetkého v Marvel, Stan Lee. Režisér ale svoje pocity opísal ako, splnený sen. Mať premiéru v Chinese Theatre bol jeho sen už keď študoval film na škole. Celý proces natáčania opísal ako zložitý, vraj aj musel veľa vecí vystrihnúť, ale povedal, že na film je veľmi pyšný a ide hlavne o to, aby v ňom ostalo to, čo bolo najlepšie. Vo filme vraj môžeme čakať aj pár „jump scares“, keďže Scott sa predtým venoval natáčaniu hororov.

Režisér filmu, Scott Derrickson
Režisér filmu, Scott Derrickson

Hneď po režisérovi už prišiel k mikrofónu Stan Lee. Ten bol nadšený ako vždycky, vraj sa nevie dočkať, keď uvidí svoje nové cameo. Povedal, že je neskutočne rád, keď vidí ako sa malé deti snažia písať svoje komiksy. Dal im aj jednu veľkú radu: „Vždy píš a kresli to, čo sa tebe páči. Nerozmýšľaj nad tým, čo na to povedia ostatní, ty si musíš povedať, že to čo si urobil je paráda.“.

Stan "The Man" Lee
Stan „The Man“ Lee

Ďalej už prišiel samotný Kaecilius, teda herec Mads Mikkelsen. Vraj je na film tiež veľmi zvedavý a teší sa, aká bude reakcia na jeho postavu od ľudí. Vraj je jeho záporák veľmi zaujímavý. Komiksy kde sa jeho postava objavila nečítal, ale vraj mal načítaných veľa komiksov z detstva. Ešte spomenul, že robenie jeho make-upu vo filme bolo veľmi zložité, trvalo to okolo 2-3 hodín denne.

Mads Mikkelsen
Mads Mikkelsen

Ďalej už prišiel Michael Giacchino, skladateľ, ktorý dostal zatiaľ veľmi pozitívne ohlasy na jeho nový hudobný doprovod. Povedal že on už film videl, hlavne kvôli tomu aby vedel ako urobiť hudbu ku konkrétnym scénam. Ešte sa trošku rozhovoril aj o jeho terajšej práci a tou je hudba k filmu Rogue One: A Star Wars Story. Na ten sa tiež veľmi teší a je rád, že môže pracovať so starými kamarátmi v Disney. K mikrofónu ešte hneď prišiel aj producent Louis D’esposito, ktorý hneď vychválil Giacchinov soundtrack, vraj je neskutočný. Potom ešte povedal, že sa teší na ďalšie filmy, ktoré už sú v produkcii a chystajú sa do výroby.

Skladateľ Michael Giacchino (s klobúkom) a producent Louis D'esposito
Skladateľ Michael Giacchino (s klobúkom) a producent Louis D’esposito

Na film sa prišiel pozrieť aj Michael Rooker, ktorý hrá Yondu v Strážcoch Galaxie, aj jeho pokračovaní. O Strážcoch nám ale nič povedať nemohol. V záberoch sme videli aj režiséra Strážcov, Jamesa Gunna, ten sa ale k mikrofónu nedostal.

Michael Rooker
Michael Rooker
V pravom okne, režisér James Gunn, ktorý sa žiaľ k mikrofónu nedostal
V pravom okne, režisér James Gunn, ktorý sa žiaľ k mikrofónu nedostal

Ďalej sa pri mikrofóne rýchlo vystriedali scenárista Jon Spaiths, ktorému sa zakomponovať mágiu do scenára robilo ťažko, ale spolu s tímom to našťastie dokázali. Ďalej Tilda Swinton, ktorá si zahrala The Acient One. Povedala, že natáčanie bolo skvelé a na filme pracovali aj jej deti. Počas toho ako rozprávala, sme mohli vidieť, ako prišiel aj samotný Robert Downey Jr. No a keď Tilda dorozprávala, prišiel ešte Tony Revolori, ktorý je v Marvel úplny nováčik. Vieme o ňom iba to, že si zahrá v Spider-Man: Homecoming, pravdepodobne Flasha Thompsona. Vraj je pre neho ťažšie zahrať jeho postavu, lebo je menej známa, ale teší sa, kam Spider-Man mieri.

Scenárista Jon Spaiths
Scenárista Jon Spaiths
Tilda Swinton ako Ancient One
Tilda Swinton ako Ancient One
Robert Downey Jr. prišiel na premiéru, no k mikrofónu sa taktiež bohužiaľ nedostal
Robert Downey Jr. prišiel na premiéru, no k mikrofónu sa taktiež bohužiaľ nedostal
Tony Revolori
Tony Revolori
Po hodine od začatia už bola na premiéra tma, ostávala ešte necelá hodina do začatiu filmu
Po hodine od začatia už bola na premiéra tma, ostávala ešte necelá hodina do začatiu filmu
Aj Black Panther, Chadwick Boseman sa dostal na premiéru, neskôr aj k mikrofónu
Aj Black Panther, Chadwick Boseman sa dostal na premiéru, neskôr aj k mikrofónu

No a zo svojou ženou prišiel aj samotný Stephen Strange, teda Benedict Cumberbatch. Zodpovedal otázku o tom, že vo filme je veľa humoru a často priamo od neho. Povedal, že humor je skvelá pridaná vlastnosť, hlavne v predošlých Marvel filmoch ale že aj tu má humor svoje čaro. Celkovo sa potom rozrozprával o svojej postave, že Strange je naozaj postava, ktorá k tomu hrdinstvu musí prejsť veľkú cestu. Často vraj dostane úder, či už psychicky ale aj fyzicky. Tie hrdinské momenty si ale ku koncu naozaj zaslúži. Potom ešte povedal, že sa mu veľmi páčilo nosiť svoj kostým a vyvolával v ňom taký „hrdinský“ pocit, kde keď sa pozriete do zrkadla, len sa usmejete sami na seba.

Benedict Cumberbatch ako Doctor Strange
Benedict Cumberbatch ako Doctor Strange

Keď išiel hovoriť ďalej, zrazu sme počuli ako niekto z diaľky kričal: Cumberbaaaaaatch! Herec s redaktorkou sa len usmial, no potom sme to počuli znova, hlasnejšie, Cumberbaaaaaatch! Obaja sa už smejú a kývajú dotyčnému, ktorý potom zakričal: You’re the batch! Zopakoval to dvakrát, popritom sa už smial, spolu aj s hercom a redaktorkou. Benedict už len poďakoval zo slovami: Dámy a páni, Robert Downey Jr. Downey si naozaj vie užiť každú premiéru. Benedict ešte povedal, že uvidí film po prvýkrát, takže sa neskutočne teší. Potom už len dopovedal čo mohol a rýchlo sa ponáhľal ešte za ostatnými novinármi.screenshot032

Robert Downey Jr. prerušil interview kričaním na Cumberbatcha
Robert Downey Jr. prerušil interview kričaním na Cumberbatcha
Počas Interview prišla aj Ming-Na Wen, ktorá hrá marvelovskú agentku v seriály Agents of S.H.I.E.L.D.
Počas Interview prišla aj Ming-Na Wen, ktorá hrá marvelovskú agentku v seriály Agents of S.H.I.E.L.D.

Potom už len v rýchlosti prišiel už spomínaný Chadwick Boseman, ktorý si v Civil War zahral Black Panthera. Ten len povedal, že sa teší na natáčanie jeho samostatného filmu, má skvelých kolegov hercov, za čo je veľmi rád.

Chadwick Boseman
Chadwick Boseman
No a počas interview už ako posledná prišla aj krásna Rachel McAdams
No a počas interview už ako posledná prišla aj krásna Rachel McAdams

K mikrofónu ešte ešte prišiel aj najväčší z najväčších. Prezident Marvelu, Kevin Feige. Ako inak, so šiltovkou na hlave. Ten len nadšene rozprával o filme, že je rád, že tento filmový vesmír zase preskúma niečo nové a niečo zvláštne. „Chodenie v čase, multiverzum, pararélne dimenzie, to všetko nám predstaví tento film, a sme radi, že to môžeme preskúmať.“

Prezident Marvelu, Kevin Feige
Prezident Marvelu, Kevin Feige

Ďalej prišla Jessica Henwick, ktorá je tiež nováčik v tomto svete. Ona si zahrá Colleen Wing v seriály Iron Fist, ktorý má premiéru už budúci rok. O postave nám prezradila len to, že sa iba snaží normálne prežívať, trénuje dojo v New Yorku a potom jej Danny (Iron Fist) všetko naruší. Je rada, že na seriál sa teší veľa ľudí.

Jessicka Hendricks
Jessica Hendricks
Vstup do Chinesse Theatre
Vstup do Chinesse Theatre

No a ku koncu už prišla k mikrofónu aj nádherná Rachel McAdams, ktorá si zahrá vo filme doktorku Christine Palmer. Rachel povedala jednu vtipnú príhodu s Cumberbatchom, že niekedy boli jeho fúzy prilepené, takže ak sa chcel smiať, musel sa smiať ako Santa Claus keď robí Ho-Ho-Ho aby sa mu neodlepili. Určite si aj vy viete predstaviť, že to muselo byť veľmi vtipné.

Rachel McAdams
Rachel McAdams ako Christine Palmer
Na úplny koniec prišiel ešte Benjamin Bratt, ktorý si vo filme tiež strihne menšiu rolu
Na úplny koniec prišiel ešte Benjamin Bratt, ktorý si vo filme tiež strihol menšiu rolu

No a na konci už sa len všetci zoradili, tentoraz vonku a nie v kine, ako to kedysi bolo. Dámy a páni, herci, režisér a producenti filmu Doctor Strange:

Potom už všetci odišli do sály. Prvé ohlasy na film sú zatiaľ veľmi pozitívne, takže Marvel pravdepodobne má na konte ďalší triumf. Snáď sa vám toto zhrnutie páčilo a určite vám prinesieme aj nasledujúce, ktoré bude koncom apríla 2017 a to s filmom: Guardians of the Galax vol. 2.

Posledná bodka k propagovaniu filmu Doctor Strange. Ste už pripravený na film? To napíšte do komentárov. No a našu recenziu čakajte 3. Novembra.

ZDROJYoutube

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -