Toto budú diváci rozdýchavať ťažko. HBO zrušilo jeden z najlepšie hodnotených seriálov súčasnosti

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Obľúbený seriál končí

Tri série a je koniec. Akčne ladený historický seriál Warrior, ktorý diváci môžu nájsť v ponuke HBO Max, služba zrušila po tretej sérii. Správa o zrušení pre mnohých prichádza ako prekvapenie. Warrior si už dlhodobo drží vysokú kvalitu, čo dokazujú aj jeho vysoké hodnotenia. Koniec na HBO Max je síce definitívny, budúcnosť seriálu ale ešte môže výrazne ovplyvniť Netflix.

Práve Netflix sa totiž dohodol so spoločnosťou Warner Bros. Discovery, ktorá seriál zastrešovala na svojej službe HBO Max, na predaji vysielacích práv. Ako informuje Hollywood Reporter, od februára budúceho roka budú všetky tri série Warriora okrem HBO Max dostupné aj na Netflixe. Vzhľadom na kvality seriálu i masívnu základňu používateľov sa môže stať, že Warrior tu v diváckom záujme vystrelí natoľko, že Netflix sa rozhodne pokračovať v jeho produkcii.

Vzkriesenie sme videli iba nedávno

Podobný príbeh sa nedávno písal napríklad pri obľúbenej právnickej dráme Kravaťáci, ktorá skončila v roku 2019 svojou deviatou sériou. Netflix tento rok získal vysielacie práve a seriál sa krátko po uvedení zaradil medzi absolútnych diváckych favoritov. Záujem o Kravaťákov nakoniec bol tak enormný, že streamovacia služba sa rozhodla obnoviť ho na ďalšiu sériu. Podobný scenár pripúšťa aj tvorca Warriora Jonathan Tropper. Ten v čerstvom vyjadrení ďakuje Netflixu za príležitosť predstaviť seriál masívnej diváckej základni a verí, že pre Warriora nepôjde o definitívu.

Zaujímavosťou je, že Warrior už jedno vzkriesenie zažil. Seriál totiž spočiatku nevysielalo HBO, ale skupina Cinemax, ktorá však v roku 2020 prestala natáčať vlastnú tvorbu. Za obeť vtedy padol aj akčný historický seriál, po ktorom neskôr siahlo HBO. Pod jeho hlavičkou Warrior k divákom dorazil s novými epizódami v júni tohto roka a opäť sa tešil vysokým hodnoteniam. Na ČSFD má seriál 85 % a patrí medzi divácky najobľúbenejšie počiny, popularite sa teší aj v globálnom meradle. Dokazuje to viac než 37-tisíc hodnotení na IMDB, kde má Warrior rovnako vysoké hodnotenie 8,4/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -