Seriál The Falcon and the Winter Soldier bude mať dôležité spojenie s X-Menmi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ostrov zo sveta X-Men v MCU?

MCU sa chystá predstaviť fiktívny ostrov s názvom Madripoor, ktorý je považovaný za najnebezpečnejší ostrov X-Menov. Štúdio Marvel Studios začalo pred nedávnom pracovať na nadchádzajúcom Disney+ seriáli The Falcon and the Winter Soldier, kde sa môžeme tešiť na veľa noviniek. Tie sa nám pomaly začali odhaľovať s vychádzajúcimi fotografiami a tak sa zdá, že tento seriál bude veľkolepým zážitkom pre každého fanúšika Marvel Cinematic Universe.

Ak bližšie nazrieme na jednu uniknutú fotografiu z natáčania, vidíme na nej záhradu, kde si na stene môžeme všimnúť vlajku Madripooru. Dizajn pripomína kráľovský palác Madripoor, ktorý bol poprvýkrát predstavený v komikse Wolverine #6 (navrhnutý umelcom Johnom Buscemom). Ako teda môžeme vidieť, Marvel začína integrovať príbehy X-Menov do spoločného MCU univerza. A zdá sa, že sa rozhodli prekvapivo začať pri ostrove Madripoor.

Madripoor
Zdroj: sumber.com

Kde sa nachádza ostrov Madripoor a čo by sme o ňom mali vedieť?

Ostrov je opisovaný ako džungľa ležiaca v južnej Ázii, v ktorej sa vyskytuje jedno mesto rozdelené na dve časti – Hightown a Lowtown. Prvá menovaná časť časť slúži na pranie špinavých peňazí na posilnenie hospodárskej situácie mesta. V tejto časti je prikrátka dokonca aj vláda, ktorá nad touto nezákonnou činnosťou vždy len prižmúrila oči.

Hightown je totižto miesto, ktoré zoskupuje rôzne kriminálne ríše MCU vrátane organizácie Hand alebo Hydra. Ostrov Madripoor odmieta spolupracovať s medzinárodnými autoritami, čo znamená, že všetci podvodníci môžu vkladať svoje finančné prostriedky na bankové účty bez akýchkoľvek obáv. Tento proces už dlhé roky v MCU využívajú záporné postavy ako napríklad Kingpin alebo Hammerhead.

ostrov Madripoor
zdroj: youtube.com

Ak však nazrieme do druhej časti mesta, Lowtown, dostávame sa do jednej z najchudobnejších častí Marvel univerza. Celé okolie je totižto otrasené zločinom a otrávené drogami. Svojho času tu žil aj Wolverine, pričom prezval identitu „Pach“ a urobil všetko pre to, aby vyčistil Madripoor od zla.

To sa mu nakoniec podarilo a záchrana ostrova bola na veľmi dobrej ceste. Tu sa však ocitáme v samotnom závere, kde nám tvorcovia komiksu ukázali nečakaný zvrat. Ostrov Madripoor bol nakoniec odhalený ako ostrov ležiaci na chrbte obrovského draka, ktorý bol prebudený organizáciou Hand.

Tvorcovia seriálu si teda podľa nášho názoru našli správne miesto pre natáčanie a tak sa fanúšikovia dočkajú veľkolepej novinky. Ako bývalý majetok štúdia Fox sa X-Meni presúvajú do MCU a bude určite zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia vyvinie.

Stretli ste sa už v minulosti s ostrovom Madripoor? Vybrali si podľa vás tvorcovia správne? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -