Do kín mieri Slúžka: film od žien, o ženách a pre ženy. Pozrite si nové zákulisné zábery z atraktívnej filmovej novinky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Ženám sa nepatrí starať do mužských záležitostí.“

Buď milá!“

Nebuď ako z cukru!“

Ak ste žena, je pravdepodobné, že ste sa s týmito alebo podobnými vetami za svojho života stretli už aspoň raz. Zároveň ide o citáty z nového filmu Mariany Čengel Solčanskej, divácky najúspešnejšej slovenskej filmovej režisérky.

Historická dráma Slúžka rozpráva príbeh kamarátstva medzi slúžkou a slečnou z bohatej rodiny, ktoré prerastie do niečoho viac. To všetko v čase, kedy ženy u nás ešte nemali ani volebné právo, nieto ešte právo na lásku podľa vlastného výberu. Film sa totiž odohráva na začiatku 20. storočia a predstaví aj príbehy ďalších žien, za ktoré v tom čase rozhodovali muži.

Zuzana Mauréry stvárňuje pani domu a strážkyňu patriarchátu („Na všetko som stále sama!“), Vica Kerekes naivnú slúžku Lízu („Kúpi mi domček a bude za mnou chodiť.“) a Aňa Geislerová nekompromisnú kuchárku Kristínu („Tak má byť, ako žena chce.“).

Film je srdcovým dielom talentovaných žien – spisovateľky Hany Lasicovej a filmárky Mariany Čengel Solčanskej. Je to snímka od žien, o ženách a pre ženy, ktoré v jej príbehu nájdu množstvo situácii a tém aktuálnych aj dnes.

Prinášame vám krátke video zo zákulisia nakrúcania filmu Slúžka, v ktorom vám jeho tvorkyne prezradia viac:

Film Slúžka prichádza do kín už vo štvrtok 2. februára 2023.

Zdroj: Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -