Drsný slovenský triler ukáže realitu spred 10 rokov. Predstaví drogu, ktorá z ľudí robí zombie (trailer)

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prvá veľká ukážka slovenského filmu Fentasy

Aktualizované 15. februára:Ak ste niekedy lietali v drogách, pravdepodobne ste boli presvedčení, že heroín je tá najvyššia méta. Ale fentanyl? Ten je 50-krát silnejší ako heroín,“ hovorí čerstvý trailer očakávaného slovenského filmu Fentasy. Ten už čoskoro štartuje v našich kinách a práve dostal prvú plnohodnotnú upútavku.

Teaser-trailer z januára (nájdete ho nižšie v článku) ukázal sľubné zasadenie a temnú atmosféru, nové video sľubuje výrazne strhujúcejší zážitok. Za sprievodu prespievanej klasiky od Vaša Patejdla sledujeme hlavnú postavu Sofiu, ktorá na policajnom výsluchu predstavuje svoj príbeh. Mladá kriminálnička snívala o veľkej budúcnosti a rozhodla sa rýchlo zbohatnúť. V slovenských uliciach preto predstaví novú drogu fentanyl, ktorý má násobne vyšší účinok ako hocičo, s čím konzumenti doposiaľ prišli do styku.

Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Úspech Sofie a jej priateľa veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.

Kriminálny slovenský triler je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa pred viac ako 10 rokmi odohrali na Slovensku. Zameriava sa na drogu fentanyl, ktorá si vo svete rýchlo vybudovala popularitu kvôli nízkej cene a extrémne silným účinkom. Úľava od reality si však vyberá krutú daň. Na užitie fentanylu ročne zomrú desiatky tisíc ľudí. Príbeh nebezpečnej drogy na Slovensku predstaví film Fentasy na čele s režisérskou dvojicou Samuelom Vičanom a Anastasiou Hoppanovou. V kinách štartuje 14. marca. 

Pôvodný článok: 

Fentanyl. Na Slovensku možno neznámy, no v USA kosí jednu obeť za druhou. Táto extrémne silná syntetická droga každoročne usmrtí až 70-tisíc obyvateľov USA, čo je viac než počet obetí vo vojne vo Vietname, Iraku a Afganistane dohromady. Spevák Prince, raper Coolio či hudobník Tom Petty.

Aj to sú obete fentanylu, ktorý zabíja bez akéhokoľvek zľutovania. A ako to už býva, čo fičí za veľkou mlákou, prenikne do celého sveta. Prvé obete tejto extrémne silnej návykovej látky, už hlásia aj v Európe.

Syntetická droga fentanyl stála za námetom k filmu FENTASY. Kriminálny thriller príde do kín 14. marca 2024 a teaser napovedá, že ide o našliapanú chuťovku so všetkým, čo k dobrému thrilleru patrí.

 

Smrtiaci koktejl vládne pouličnej scéne

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So svojim novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky se závratne znásobia. A takisto aj zisk.

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť…

Fentasy
Film Fentasy, Zdroj: Continental film

Teaser už prvými zábermi naznačuje, že tvorcovia, na čele s režisérskou dvojicou Samuelom Vičanom a Anastasiou Hoppanovou pripravili vizuálne aj zvukovo kvalitný umelecký zážitok.

V hlavných úlohách sa predstavia Kristína Kanátová (Čiara, Mama na prenájom), Noël Czuczor (Správa, Nemocnica) a jeden z najpopulárnejších českých hercov David Švehlík (Úsmevy smutných mužov, Kriminálka Anděl). Vo vedľajších úlohách uvidíme Annu Jakab Rakovskú, Tomáša Magáta, Bronislavu Kováčikovú, Petra Ondrejičku či Viktóriu Šuplatovú.

Teaserom to všetko len začína, už o pár dní sa dozviete viac. FENTASY prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Film podporil Audiovizuálny fond SR a hlavní partneri Budamar Logistics, Volkswagen Slovensko a rentuj.sk.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -