Expozícia v múzeu opäť ožije. Disney pripravuje film Noc v múzeu 4, má to však jeden háčik

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Lovci pokladov s Nicolasom Cagom nebude jedinou nostalgickou sériou, ktorá znova ožije vďaka streamovacej službe Disney+. Monopolný myšiak Disney si veľmi dobre uvedomuje, odkiaľ tečú najväčšie peniaze, preto sa stále viac zameriavajú na obsah pre rodiny s deťmi.

Ich ďalšou dojnou kravou bude filmová séria Noc v múzeu, ktorá svojho času obsahovala veľké herecké mená ako Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson alebo Amy Adams. Svoju kariéru tam dokonca odštartoval dnes už oscarový Rami Malek ako egyptský faraón Ahkmenrah. Dodnes sme sa dočkali trilógie, ktorá pozostáva z filmov Noc v múzeu (2006), Noc v múzeu 2 (2009) a Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky (2014).

Noc v múzeu
Zdroj: latimes.com

Noc v múzeu 4 na Disney+

Táto obľúbená rodinná komédia sa síce dočká pokračovania, no má to jeden háčik. Film Noc v múzeu 4 bude animovaný, takže sa nedočkáme návratu pôvodného hereckého obsadenia. Podľa správy nesie projekt dočasný názov Night At The Museum: Kahmunrah Rises Again (Noc v múzeu: Návrat Kahmunraha) a kasting má byť už v plnom prúde.

Produkcia by mala odštartovať už 2. novembra v americkom Los Angeles. Čo sa príbehu týka, zamerať by sa mal na Larryho (Ben Stiller) syna Nicka Daleyho, ktorý po otcovi preberie štafetu nočného strážcu v múzeu. Ako naznačuje samotný názov, v úlohe hlavného záporáka sa vráti Kamunrah (Hank Azaria) z filmu Noc v múzeu 2.

Návrat očakávajú aj fanúšikmi obľúbené postavy ako kovboj Jebediah (Owen Wilson), rímsky legionár Octavius (Steve Coogan), 26. prezident Teddy Roosevelt (Robin Williams) a natívna Američanka Sacagawea (Mizou Peck). Novou postavou bude francúzska hrdinka Jana z Arku.

Noc v múzeu

Ako sme spomenuli vyššie, pôvodné herecké obsadenie sa nevráti, postavy dostanú úplne nové hlasy. Je veľká škoda, že obľúbený herecký ansámbel už nikdy neuvidíme spolu v ďalšom hranom pokračovaní. Režisér série Shawn Levy pred pár rokmi prezradil, že práve smrť Robina Williamsa zasiahla všetkých a kvôli tomu nevznikne klasické pokračovanie.

„[Franšíza] bola skvelá. Rodinný film sa posunul; myslím, že to vidíme všade. Ben [Stiller] a ja sme vedeli, že tretí film bude o tom, že sa postavy rozlúčia a aj my povieme zbohom. A potom, keď Robin [Williams] zomrel, sa to spečatilo. Bolo to veľa strašných mesiacov.“

Veríme, že už len z nostalgie by si množstvo pôvodných fanúšikov rado pozrelo plnohodnotné pokračovanie. Sme zvedaví na to, či animovaný štvrtý film dokáže nadviazať na čaro pôvodnej trilógie.

Pozriete si film Noc v múzeu 4 aj napriek tomu, že pôjde o animovaný film? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -