O 5 rokov budú svetu vládnuť holuby! Čo proti tomu môžeme spraviť?

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Čo nás čaká?

Holuby. Na prvý pohľad hlúpe vtáky, ktorým ide iba o to ukoristiť si omrvinky z nášho jedla. Nikto by nepovedal, že ich poslanie na tejto zemi je úplne iné. Ale je to tak. Pripravte si úkryty, nakúpte konzervy, lebo o 5 rokov budú svetu vládnuť holuby! Čo proti tomu môžeme spraviť?

Ako to celé začalo?

Zo začiatku boli holuby poštovnými holubmi. Netrvalo však dlho a zvedavosť ich premohla. Začali otvárať listy, ktoré mali doručiť. Najprv ničomu nerozumeli. No postupom času, ako otvárali stále viac a viac správ a po ich následnom doručení sledovali reakcie adresátov, začali rozumieť. Hneď sa teda stali bilingválne – ovládali svoje materinské hrkútanie aj reč ľudí.

Poštový holub
Zdroj: pitara.com

Neskôr zistili, že nie všetci ľudia rozprávajú rovnakým jazykom. Začali sa teda stretávať holuby z iných krajín a prekladať si rôzne správy, ktoré sa dozvedeli z listov. Vďaka tomu, že všetky hrkútali rovnako, vedeli rýchlo nájsť preklady slov z angličtiny do francúzštiny ale aj z nemčiny do slovenčiny.

Časom pochopili, ktoré jazykypre ľudí významné. Dominovala samozrejme angličtina a ruština, preto teraz každý holub ovláda tieto dva jazyky. Hovorí sa aj o tom, že sa holuby začali krížiť s papagájmi, aby boli schopné týmito rečami aj hovoriť, nie len im rozumieť.

Pigeon and parrot
Zdroj: sputniknews.com

Obsadzovanie jednotlivých miest

Rada starších medzi holubmi rozhodla, že ešte nedajú najavo svoje schopnosti. Keď sa prestali poštovné holuby využívať, museli holuby nájsť iné prostriedky na získavanie informácii o ľudstve. Začali sa teda zhromažďovať na frekventovaných miestach – hlavne na námestiach. Znova ale začali byť uzavretí v jednotlivých jazykoch. Aj keď počuli rozhovory ľudí napríklad na námestí SNP v Bratislave, veľa sa toho o zvyšnom svete za hranicami nedozvedeli.

Vynašli teda novú taktiku – začali sa objavovať pri turistických atrakciách. Najviac ľudí sa im zdalo, že chodí do Talianska. Preto keď dnes prídete do Benátok, pomaly nemáte kam nohu položiť, pretože zem je pokrytá holubmi. Tam sa dozvedajú všetky zaujímavé informácie zo všetkých krajín.

Benátky - holuby
Zdroj: fineartamerica.com

Z Talianska budú pravdepodobne postupovať na sever, až zaberú celú Európu. To bude prvý bod ich plánu. Akonáhle budú mať Európu pod palcom, budú postupovať na východ aj západ. Nečudujte sa, ak sa o rok či o dva budú s vami loďou či lietadlom do/z Ameriky prepravovať aj poschovávané holuby.

Prekážky v ich ceste

Ich najväčším nepriateľom sú bezpochyby čajky. Tie, so svojím vlastným plánom na ovládnutie sveta, ktoré zahŕňa značkovanie podozrivých ľudí svojimi výlučkami, si zabrali všetky prímorské mestá a miesta. Holuby sa v minulosti chceli dohodnúť na spolupráci, no čajky tvrdohlavo odmietali. Verili, že sú schopné podmaniť si nielen ľudstvo, ale aj holuby. Ich taktika bola veľmi podobná tej, ktorú mali holuby. Nájsť miesta plné turistov.

čajka a holub
Zdroj: reddit.com

Čajky však neovládajú ľudskú reč a jazyky na takej úrovni, ako holuby, preto nad nimi nikdy nezvíťazia. Aj keď sa snažia porozumieť, o čom sa ľudia z rôznych zemí na dovolenkách pri mori rozpráva, nedokázali rozlúštiť všetko. Poznajú iba základné frázy a slová.

Tajné správy

Ľudia holubím výlučkom nevenujú veľkú pozornosť, pokiaľ sú na zemi a nie na ich oblečení. Keby ste sa ale pozreli pozorne, sú v nich schované šifrované správy, ktoré si predávajú rôzne skupinky holubov. Či už je to komando, ktoré má za úlohu vlietať do rôznych budov, aby si vypočulo čo najviac zo súkromných konverzácii, alebo len jednoduché holubie jednotky na uliciach – nechávajú si správy.

vrabec a holub
Snímka z tajného vyjednávania vrabcov a holubov, Zdroj: capturingmyworld.wordpress.com

Dôvod je úplne jasný. Vrabce sa spojili a snažia sa holuby zastaviť. Nechcú, aby sa tieto operence stali vládcami sveta, pretože majú radi ľudskú rasu. Nechávame im predsa v zime zrná v búdkach. Vrabce rozumejú holubiemu hrkútaniu, nedokážu však rozlúštiť ich exkrementové šifry.

Čo bude ďalej?

Holubov bude stále viac a viac. Narozdiel od ľudí, nepremýšľajú nad tým, či sú na deti pripravení a či ich chcú mať. Mláďatá budúce jednotky v ich pláne a vojakov treba mať predsa čo najviac. Hlavne tých, ktoré budú vytvorené spojením holuba a papagája. Treba mať predsa pripravených aj rečníkov.

Keď sa už rozšíria do celého sveta, môžme očakávať nabúrania príhovorov vážených ľudí. Len si to predstavte. Prezident Trump má príhovor pred bielym domom a zrazu mu na pulte pristane mix holuba a papagája a začne rozprávať do mikrofónu. Nastane nekontrolovateľný chaos.

holub a mikrofón
Zdroj: a2dave.wordpress.com

Preto vás varujeme už dopredu. Pripravte sa na okupáciu holubmi, vybudujte si anti-vtáčie úkryty, prípadne skúste niekoľko holubov prilákať na svoju stranu jedlom. Pretože oni sa množia a ich plány stále rastú, zatiaľ čo my nevedome žijeme vlastné životy a strachujeme sa maximálne o apokalypsu spôsobenú pádom veľkého meteoritu či výbuchom slnka. Pri tom tá najväčšia hrozba je hneď za našimi oknami.

A neklameme vás?

Nie. Nie sme jediní, ktorí tento holubí plán odhalili. Sme však jediní, ktorí sa rozhodli nezložiť poslušne hlavu, ale pripraviť sa na najhoršie. Ostatní ľudia, ktorí o tom vedia, si nakláňajú holubiu priazeň na svoju stranu. Viacej ich kŕmia a prezliekajú sa za nich. Ktorú stranu si vyberiete vy?

Pigeon people
Zdroj: strangerdimensions.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Film Black Adam našiel svojho Hawkmana. Ktorý herec sa postaví proti Dwayne Johnsonovi?

Štúdio DC malo postavu Black Adam v hľadáčiku dlhé roky. Presnejšie tomu bude 10 rokov, čo je s ňou herec Dwayne "The Rock" Johnson...

Hra Among Us 2 bola zrušená. Prečo nevznikne aj napriek obrovskému úspechu prvej časti?

(staro)nový herný hit valcuje internet Nie je tomu tak dávno, čo sme niekoľko článkov venovali neočakávanému hitu tohto roka, titulu Fall Guys: Ultimate Knockout. Komické...

Nick Fury sa objaví na Disney+. V ktorom Marvel seriáli túto postavu uvidíme?

Nick Fury na Disney+ Nick Fury patrí k najznámejším postavám v MCU. Objavil sa v mnohých Marvel filmoch, pričom prvýkrát sme ho mohli vidieť ešte...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Svetový šampionát v League of Legends začína už dnes. Bez Slovákov, no s dvomi Čechmi

Svetový šampionát v League of Legends Už dnes sa v Šanghaji začína najsledovanejšia e-športová udalosť tohto roka. Svetový šampionát v League of Legends sa ako jediný turnaj...