O 5 rokov budú svetu vládnuť holuby! Čo proti tomu môžeme spraviť?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Čo nás čaká?

Holuby. Na prvý pohľad hlúpe vtáky, ktorým ide iba o to ukoristiť si omrvinky z nášho jedla. Nikto by nepovedal, že ich poslanie na tejto zemi je úplne iné. Ale je to tak. Pripravte si úkryty, nakúpte konzervy, lebo o 5 rokov budú svetu vládnuť holuby! Čo proti tomu môžeme spraviť?

Ako to celé začalo?

Zo začiatku boli holuby poštovnými holubmi. Netrvalo však dlho a zvedavosť ich premohla. Začali otvárať listy, ktoré mali doručiť. Najprv ničomu nerozumeli. No postupom času, ako otvárali stále viac a viac správ a po ich následnom doručení sledovali reakcie adresátov, začali rozumieť. Hneď sa teda stali bilingválne – ovládali svoje materinské hrkútanie aj reč ľudí.

Poštový holub
Zdroj: pitara.com

Neskôr zistili, že nie všetci ľudia rozprávajú rovnakým jazykom. Začali sa teda stretávať holuby z iných krajín a prekladať si rôzne správy, ktoré sa dozvedeli z listov. Vďaka tomu, že všetky hrkútali rovnako, vedeli rýchlo nájsť preklady slov z angličtiny do francúzštiny ale aj z nemčiny do slovenčiny.

Časom pochopili, ktoré jazykypre ľudí významné. Dominovala samozrejme angličtina a ruština, preto teraz každý holub ovláda tieto dva jazyky. Hovorí sa aj o tom, že sa holuby začali krížiť s papagájmi, aby boli schopné týmito rečami aj hovoriť, nie len im rozumieť.

Pigeon and parrot
Zdroj: sputniknews.com

Obsadzovanie jednotlivých miest

Rada starších medzi holubmi rozhodla, že ešte nedajú najavo svoje schopnosti. Keď sa prestali poštovné holuby využívať, museli holuby nájsť iné prostriedky na získavanie informácii o ľudstve. Začali sa teda zhromažďovať na frekventovaných miestach – hlavne na námestiach. Znova ale začali byť uzavretí v jednotlivých jazykoch. Aj keď počuli rozhovory ľudí napríklad na námestí SNP v Bratislave, veľa sa toho o zvyšnom svete za hranicami nedozvedeli.

Vynašli teda novú taktiku – začali sa objavovať pri turistických atrakciách. Najviac ľudí sa im zdalo, že chodí do Talianska. Preto keď dnes prídete do Benátok, pomaly nemáte kam nohu položiť, pretože zem je pokrytá holubmi. Tam sa dozvedajú všetky zaujímavé informácie zo všetkých krajín.

Benátky - holuby
Zdroj: fineartamerica.com

Z Talianska budú pravdepodobne postupovať na sever, až zaberú celú Európu. To bude prvý bod ich plánu. Akonáhle budú mať Európu pod palcom, budú postupovať na východ aj západ. Nečudujte sa, ak sa o rok či o dva budú s vami loďou či lietadlom do/z Ameriky prepravovať aj poschovávané holuby.

Prekážky v ich ceste

Ich najväčším nepriateľom sú bezpochyby čajky. Tie, so svojím vlastným plánom na ovládnutie sveta, ktoré zahŕňa značkovanie podozrivých ľudí svojimi výlučkami, si zabrali všetky prímorské mestá a miesta. Holuby sa v minulosti chceli dohodnúť na spolupráci, no čajky tvrdohlavo odmietali. Verili, že sú schopné podmaniť si nielen ľudstvo, ale aj holuby. Ich taktika bola veľmi podobná tej, ktorú mali holuby. Nájsť miesta plné turistov.

čajka a holub
Zdroj: reddit.com

Čajky však neovládajú ľudskú reč a jazyky na takej úrovni, ako holuby, preto nad nimi nikdy nezvíťazia. Aj keď sa snažia porozumieť, o čom sa ľudia z rôznych zemí na dovolenkách pri mori rozpráva, nedokázali rozlúštiť všetko. Poznajú iba základné frázy a slová.

Tajné správy

Ľudia holubím výlučkom nevenujú veľkú pozornosť, pokiaľ sú na zemi a nie na ich oblečení. Keby ste sa ale pozreli pozorne, sú v nich schované šifrované správy, ktoré si predávajú rôzne skupinky holubov. Či už je to komando, ktoré má za úlohu vlietať do rôznych budov, aby si vypočulo čo najviac zo súkromných konverzácii, alebo len jednoduché holubie jednotky na uliciach – nechávajú si správy.

vrabec a holub
Snímka z tajného vyjednávania vrabcov a holubov, Zdroj: capturingmyworld.wordpress.com

Dôvod je úplne jasný. Vrabce sa spojili a snažia sa holuby zastaviť. Nechcú, aby sa tieto operence stali vládcami sveta, pretože majú radi ľudskú rasu. Nechávame im predsa v zime zrná v búdkach. Vrabce rozumejú holubiemu hrkútaniu, nedokážu však rozlúštiť ich exkrementové šifry.

Čo bude ďalej?

Holubov bude stále viac a viac. Narozdiel od ľudí, nepremýšľajú nad tým, či sú na deti pripravení a či ich chcú mať. Mláďatá budúce jednotky v ich pláne a vojakov treba mať predsa čo najviac. Hlavne tých, ktoré budú vytvorené spojením holuba a papagája. Treba mať predsa pripravených aj rečníkov.

Keď sa už rozšíria do celého sveta, môžme očakávať nabúrania príhovorov vážených ľudí. Len si to predstavte. Prezident Trump má príhovor pred bielym domom a zrazu mu na pulte pristane mix holuba a papagája a začne rozprávať do mikrofónu. Nastane nekontrolovateľný chaos.

holub a mikrofón
Zdroj: a2dave.wordpress.com

Preto vás varujeme už dopredu. Pripravte sa na okupáciu holubmi, vybudujte si anti-vtáčie úkryty, prípadne skúste niekoľko holubov prilákať na svoju stranu jedlom. Pretože oni sa množia a ich plány stále rastú, zatiaľ čo my nevedome žijeme vlastné životy a strachujeme sa maximálne o apokalypsu spôsobenú pádom veľkého meteoritu či výbuchom slnka. Pri tom tá najväčšia hrozba je hneď za našimi oknami.

A neklameme vás?

Nie. Nie sme jediní, ktorí tento holubí plán odhalili. Sme však jediní, ktorí sa rozhodli nezložiť poslušne hlavu, ale pripraviť sa na najhoršie. Ostatní ľudia, ktorí o tom vedia, si nakláňajú holubiu priazeň na svoju stranu. Viacej ich kŕmia a prezliekajú sa za nich. Ktorú stranu si vyberiete vy?

Pigeon people
Zdroj: strangerdimensions.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -