EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Ďalší Slovák v Game of Thrones! Kto to je?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Dámy a páni, ešte nikdy sme nemuseli uchovať nejakú informáciu v tajnosti dlhšie ako teraz. Avšak myslíme si, že sa nám to naozaj podarilo a máme pre vás prichystané niečo špeciálne. Pred dvoma mesiacmi sme totiž oslovili mladého herca Petra Vala na prípadný rozhovor o štúdiu herectva. Keď nám ale prezradil, že v súčasnosti nehrá na Slovensku a povedal nám názov jeho nového projektu, ostali sme naozaj v šoku.

Je nám obrovskou cťou predstaviť vám nový slovenský herecký prírastok do sveta Game of Thrones. Ide o mladého chalana zo Sládkovičova, ktorému sa podarilo vyhrať konkurz na rolu svojho života. Petra sme okamžite pozvali k nám na rozhovor a sme veľmi radi, že našu pozvánku prijal. Popýtali sme sa ho teda zopár otázok o tom, ako sa mu vlastne tento úspech podaril a kde začal svoju kariéru. Nasledujúce riadky sú prepis nahratého rozhovoru s použitím súhlasu Petra Vala.

Peter Valo
Zdroj: Peter Valo

Ďalší Slovák v Game of Thrones – Peter Valo

Vážení čitatelia, je mi veľkou cťou, že môžem exkluzívne v našej redakcii privítať herca Petra Vala, ktorý sa už čoskoro objaví v poslednej sérii legendárneho seriálu Game of Thrones. Sme veľmi potešení, že Peter si pre svoj prvý rozhovor na Slovensku vybral práve nás. Peter, aké to je robiť rozhovor vo vašej rodnej krajine?

Dobrý deň, ďakujem za pozvanie. Priznám sa, že je to veľmi príjemná zmena. Oceňujem váš výber občerstvenia. Horalky s kofolou som nemal ani nepamätám (smiech).

Tak to sme veľmi radi, že vám chutí. Rád by som ale teraz začal takými dôležitejšími otázkami. Ľudia na Slovensku napríklad ešte v tomto momente netušia, kto ste. Už čoskoro sa však objavíte v poslednej sérii veľmi populárneho seriálu, Game of Thrones. Povedzte teda našim čitateľom, ako sa vám táto vec podarila.

Tak viac menej som bol v správnom čase na na správnom mieste. Bolo to zhruba pred dvoma rokmi čo som ukončil štúdium na hereckej fakulte v Londýne na City Academy.  Môj profesor, George Matthews, mi ponúkol konkurz do nejakého amerického seriálu. Detaily mi samozrejme nepovedal (smiech). Vôbec som teda nevedel o čo pôjde ani na čo sa mám vlastne pripraviť ale povedal som si, že prečo to neskúsiť. Dosť som stresoval kedže väčšinou som hrával divadelné hry ale nakoniec som si nejak poradil.

Po týždni nám malo všetkým prísť oznámenie, či nás do seriálu obsadili alebo či sme úplne zlyhali (smiech). Po 2 týždňoch čakania mi stále nič neprišlo a bolo mi jasné, že mňa si nevybrali. O pár dní nato mi prišiel mail od producenta Davida Benioffa, čomu som akože vôbec nechcel veriť. Napísal mi, že či sa s ním nechcem stretnúť, kvôli hereckému obsadeniu pre poslednú sériu Game of Thrones. Ten mail bol dlhý asi na 3 áštvorky, no bez rozmýšľania som odpovedal, že prídem. Stretli sme sa v kaviárni Prufrock, tak na kraji mesta a zbytok vám už povedať nemôžem aj keď by som rád.

Peter Valo
Zdroj: Peter Valo

Takže máme čakať nejakú väčšiu rolu?

(smiech) No, väčšou rolou by som to nenazval, ale myslím si, že ma bude vidno.

A vedeli by ste nám aspoň niečo naznačiť?

Môžem vám povedať len jednu vec. S drakmi budem kamarát. Viac už ale naozaj povedať nemôžem, HBO teraz sleduje každý môj krok (smiech).

Ak nám teda nemôžte nič povedať o tom čo sa deje pred kamerou, môžete nám aspoň prezradiť nejaké pikošky zo zákulisia? Ktorý herec je napríklad úplne iný ako jeho rola?

Podarilo sa mi stretnúť s Lenou Headey, ktorá ako viete, hrá kráľovnú Cersei. Mali sme menší rozhovor o tom, čo tieto roky pre ňu znamenali a musím povedať, že je to jedna z najmilších a najľudskejších herečiek, akú som mal možnosť stretnúť. Úprimne sa mi nechce veriť, ako môže tak dobre hrať takú zlú postavu. Peter Dinklage mal zase fakt skvelý zmysel pre humor.

Atmosféra na natáčaní bola veľmi profesionála. V živote som ešte nebol vo väčšom štúdiu. Ale mal som zakázané si to tam fotiť, takže vám musí stačiť takýto opis. Ale bolo to fakt úžasné a každý tam pracuje ako hodinky, takže sme nemali ani veľký časový sklz.

My sa teda veľmi tešíme na vašu úlohu v Game of Thrones. Aby sme vás už ale moc netrápili, môžeme prejsť k takým osobnejším otázkam. Keďže sme filmový portál, rovno začnime vašimi najobľúbenejšími filmami.

Najobľúbenejšie filmy? Fu. Priznám sa, že kriticky milované filmy nie sú zrovna moja šálka kávy. Skôr mám radšej akčnejšie filmy s takou štipkou nereality ak mi rozumiete. Napríklad Rýchlo a Zbesilo sa mi strašne páči aj keď tieto filmy už teraz vôbec nerešpektujú zákony fyziky (smiech). To ma inak dosť aj inšpirovalo vyskúšať si hrať pred kamerou.

Peter Valo
Zdroj: Peter Valo

Čiže ak by ste si mali vybrať medzi úlohou vo vážnej dráme a akčnom filme, volili by ste akčný film?

Samozrejme. Je to môj štýl a navyše je práca na týchto veľkofilmoch veľmi zábavná. Jeden známy mal možnosť natáčať nového Mad Maxa a povedal, že to bolo strašne dobré.

Vy ste nám vraveli, že pochádzate zo Sládkoviča, čo je relatívne malá dedinka na Slovensku. Čo by ste povedali mladej generácii, ktorá by sa tiež snažila dostať sa do filmového priemyslu nech je odkiaľkoľvek?

No tak, v prvom rade, Sládkovičovo už nie je dedina, je to malé mestečko (smiech) a čo by som odporučil? Treba jednoznačne robiť to čo vás baví naplno a musíte tomu obetovať všetok svoj voľný čas. Netreba sa báť tých príležitostí a nebojte sa nových výziev. Za pokus nič nedáte.

Váš agent už tu na mňa pozerá, takže myslím si, že je čas sa rozlúčiť. Z celej redakcie vám teda želáme všetko dobré a nech je toto len začiatok vašej veľkej kariéry. Milí čitatelia, vy si nezabudnite zapnúť Game of Thrones už 15. apríla na HBO a určite v ňom hľadajte aj tohto šikovného chalana. Ešte raz, všetko dobré a dúfam, že sa ešte niekedy uvidíme.

Ďakujem, bolo mi potešením.

Samozrejme sme si Petrom Valom museli urobiť aj fotku
Samozrejme sme si Petrom Valom museli urobiť aj fotku; Zdroj: Adam Martiš

PS: Chceli by ste naším čitateľom ešte niečo odkázať?

Áno, neverte všetkému, čo prečítate na 1. apríla!

Mohlo by sa ti páčiť

7 COMMENTS

  1. No vidím že to je písané na 1. apríla takže teraz neviem :D
    ale keď už to je teda pravda – „S drakmi budem kamarát“… žeby Jonov syn ? :O

  2. Tak Peter, je to tu. Dovol mi ti srdecne pogratulovat k niecomu tak krasnemu a unikatnemu. Dotiahli sme to od nikadial niekam (pamatas ako som ti v Budapesti hovoril ze s usilim pride vysledok? :) ) spojenimi silami, nervami a samozrejme trpezlivosti tvoj talent a snaha nevysli nazmar.

    Vela ludi Petra Vala este nepozna, no vo skutocnosti sa jedna o jedneho z najnedocenejsich a zaroven najtalentovanejsich mladych hercov v Strednej Europe.

    Este raz obrovska Gratulacia :) Tesime sa doma!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -