Máte uschnuté tujky? Toto je 10 rád ako udržať vaše stromčeky fresh!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Uschnuté tujky, každodenný problém Slovákov

Zasadili ste do vašej záhradky tujky a zrazu z nich máte kaktusy? Miesto krásnej zelene vám na pozemku vyrašili ozrudné kakaovníky? Alebo nemáte platnú električenku a cestujete na čierno? Tak si kúpte magnetický pásik doktora Levina. Ale späť k téme. Ak vás už nebaví lepiť si na okno plagáty s krásnou záhradou, prinášame vám 10 revolučných rád ako vyťažiť z vašich tujek čo najviac bez toho, aby vaše deti museli doma hladovať.

Nekupujte si tujky

Biznis s tujkami je vážne ťažký. Ak môžte, radšej sa mu vyhnite. Náhodou ich zabudnete poliať a skapú vám. Verte nám, že toto nechcete mať na svedomí.

Uschnuté tujky
Zdroj: gardengoodsdirect.com

Myslíme to vážne

Čo ste čakali, že teraz len tak odbočíme od témy?

Uschnuté tujky
Zdroj: bohlken-baumschulen.de

Predajte dom a kúpte si byt

V byte tuje nerastú. Práve preto by sa práve bytovky mali stať vašou prioritou. Vyhnete sa tak aj pokušeniu, že si vôbec nejakú budete chcieť zaobstarať.

Uschnuté tujky
Zdroj: planthaven.com

Kaktusy – zlatá stredná cesta

Taký kaktus poteší omnoho viac ako tujka. Majú krásny exotický vzhľad a dajú sa pestovať kde len chcete. Len my v našej kancelárii máme kaktusy aj na záchode.

Uschnuté tujky kaktus
Zdroj: housebeautiful.com

Močte pomimo

Ak ste si to teda aj tak rozmysleli a tujky chcete, začnime hlavným pravidlom. Nemočte na nich. Americkí vedci zistili, že aj napriek veľkému percentu vody v ľudskom tele, tujky preferujú vodu z kohútikov. Vymeňte tak vášho červíka radšej za poriadnu hadicu.

Uschnuté tujky
Zdroj: najlacnejsiedreviny.sk

Zoberte ich k moru

O tujky sa netreba len starať, ale hlavne na ne myslieť. Musia sa cítiť, že im venujete všetku pozornosť a dennodenne na ne myslíte. Dokážte im to nejakým veľkým gestom. Zoberte ich napríklad na dovolenku, najlepšie do letných destinácií. Nech sa môžu omočiť aj z vrchnej strany.

Uschnuté tujky
Zdroj: angelicanurseries.com

Spievajte im

Ak nás romantické filmy niečo naučili, je to to, že vyhrať sa dá najlepšie spevom. Namiesto toho, aby ste tujkám každý deň rozprávali vaše príhody, radšej im ich zaspievajte. Tujke to zvýši sebavedomie a onedlho budú o tomto vašom čine vedieť aj jej kamarátky.

Uschnuté tujky
Zdroj: plantsfordesigners.eu

Vylúčte z jedálnička mastné a slané

Žiadna tujka sa nechce cítiť ako Melissa McCarthy. Aby ste predišli škrekom, že prečo sa už nevie prevaliť na druhú stranu, rovno ju prestaňte napchávať umelými hlúposťami. Ako sa hovorí, radšej nikdy nezačať, ako začať.

Uschnuté tujky
Zdroj: davisla.wordpress.com

Pred tréningom ich poriadne rozcvičte

Tujky v dnešnej dobe veľmi zleniveli. Stoja na mieste a nikam sa nehýbu. Vraj sa o seba postarajú samé. Vy im v tom však môžete pomôcť. Keď sa dostanú do fázy, že začnú cvičiť, pomôžte im len s rozcvičkou a pekne im popreťahujte všetky konáriky.

Uschnuté tujky
Zdroj: baumschule-horstmann.de

Nespite na nich

Tujky sú prítulné a veľmi hebké. Mnohí by ste si v slabej chvíľke povedali, že prečo na pár nocí nenahradiť vankúše za tujky. Takýchto frajerov tu bolo veľa, no len málokto vydržal celú noc. Navyše, nechcete vidieť vašu tujku ráno po prebudení.

Uschnuté tujky
Zdroj: johnson-nursery.com

Tak čo, pomohli vám naše rady? Myslíte si, že sa nám do kancelárie hodí čierny alebo hnedý stolík? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -