Overwatch film alebo seriál – Herné štúdio Blizzard je tomuto nápadu otvorené! Vyplní sa ich túžba?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zatiaľ prvým, no určite nie posledným filmom štúdia Blizzard bol Warcraft. Ten rozdelil divákov na dva tímy – Kritikov, ktorým sa to nepáčilo a hráčov, ktorí si adaptáciu užili. Všetky zmienky v sfére kinematografie však vždy padali iba na Warcraft, pričom štúdio má aj iné zaujímavé série, ako napríklad Diablo, Starcraft alebo práve Overwatch.

A čo ide Blizzardu okrem robenia hier najlepšie? No predsa ich legendárne a nádherné Cinematic trailery a krátke animované filmy. Už niekoľko postáv z hry Overwatch sa takéhoto „kraťasu“ dočkali, napríklad Reinhardt, Mei, Tracer a mnoho ďalších. Ľudia tieto krátke animáky priam žerú, pretože majú emotívny príbeh a bezchybné spracovanie. Snom každého z nás je tak vidieť celovečerný film alebo seriál v ich „Cinematic“ štýle.

Uvidíme niekedy Overwatch film alebo seriál?

Verte či nie, aj štúdio Blizzard má veľký záujem o vytvorenie celovečerného Overwatch filmu alebo seriálu. O tomto záujme sa rozpovedal hlavný vývojár hry, Jeff Kaplan, ktorého vyspovedali na Fun & Serious Game Festivale v Španielsku.

„Naozaj by sme veľmi radi spravili niečo ako celovečerný film alebo epizodický seriál,“ Povedal Kaplan pre portál Game Reactor. „Toto sú veci, o ktoré máme veľmi, veľmi veľký záujem.“

Kaplan taktiež rozpovedal príbeh o oddelení v Blizzarde, ktoré riadi príbeh a rozvoj franšízy. Toto oddelenie má na starosti Jeff Chamberlain, muž, ktorý sa podieľa práve na krátkych animovaných filmoch a cinematic-och pre hru Overwatch.

„Jeff a jeho partia sú tými najlepšími partnermi, ktorých by sme mohli kontaktovať. Vždy nás tlačia do preskúmavania iných médií, cez ktoré by sme mohli rozpovedať príbeh Overwatchu, spolupracujeme s nimi naozaj často,“ Povedal Kaplan. „Vytvárame spolu s nimi krátke animáky, vytvárame spolu s nimi komiksy, takže sa stále bavíme o tom, čo by sme ešte mohli spraviť. Vieme, že veľa príbehu nemáme ako vyrozprávať v hre samotnej. Je to predsa šesť vs. šesť PvP hra, takže sme naozaj otvorení v preskúmavaní ostatných oblastí.“

Neznamená to však, že by Kaplan a jeho tím podpísali akýkoľvek Overwatch film. Štúdio Blizzard je totižto ohľadom ich majetku naozaj protektívne, takže nemajú záujem o vytvorenie niečoho, čo by nespĺňalo očakávania fanúšikov hry, povedal. Ako Kaplan spomenul, samotná hra neobsahuje skoro žiadne hlboké vyrozprávanie príbehu. Práve preto sa Blizzard obzerá mimo hry – Prostredníctvom krátkych animákov a digitálnych komiksov. Bolo by však nádherné vidieť príbeh hry Overwatch vo filme alebo v seriáli.

Tak čo, prijali by ste radšej celovečerný film alebo seriál? Radšej by ste videli Overwatch v hranej forme ako Warcraft, alebo animovanej ako v „kraťasoch“ a cinematic-och?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -