NOVÉ INFORMÁCIE: Je film Warcraft 2 len nesplneným snom, alebo sa pokračovania naozaj dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Uvidíme niekedy film Warcraft 2?

Herní fanúšikovia a obdivovatelia fantasy žánru už roky opakujú jednu a tú istú otázku:Uvidíme niekedy film Warcraft 2? A že teda sú trpezliví. Adaptácia legendárnej hernej série Warcraft: Prvý stret sa na slovenské filmové plátna dostala v lete roku 2016, teda vyše 7 rokov dozadu. V tej dobe bol film centrom veľkej debaty ohľadom príbehov adaptovaných z videohier a toho, či sa mu podarí prelomiť „prekliatie“ obdobných snímok.

Za jednoznačne skvelý film sa Warcraft považovať nedá. Aj keď si ho väčšina herných fanúšikov vcelku užila, našlo sa aj veľké množstvo takých divákov, ktorých snímka nijako neoslovila. Nech už však boli ohlasy akékoľvek, jeden fakt vraví za všetko: z Warcraftu sa po vydaní stal najúspešnejší herný film všetkých čias.

warcraft
Zdroj: themoviedb.org

Dáva vôbec zmysel natočiť film Warcraft 2?

Situácii nepolepšuje slabý finančný výkon, ktorý Warcraft predviedol v USA. Na druhú stranu sa mu však veľmi dobre darilo v Číne a zvyšku sveta, keďže celkovo si podľa Box Office Mojo zarobil až 439 miliónov dolárov.

Jedna vec je teda jasná. Štúdio Legendary Pictures si plne uvedomuje, aký veľký peňažný potenciál sa ukrýva vo fanúšikoch tejto veľmi populárnej hernej série. Jediná neistota nastáva už len pri rozhodovaní, či sa touto cestou chce štúdio vydať ešte druhý a možno aj tretíkrát.

Už dávnejšie nám režisér Duncan Jones odhalil prostredníctvom rozhovoru s JoBlo, že naozaj netuší, či pokračovanie niekedy uvidíme. Dodnes ho však ešte nikto na 100 % nevylúčil a fanúšikovia v neho stále dúfajú. Netreba sa však zbytočne tešiť – keby zajtra ohlásili, že prvým dielom sága naozaj skončila, prekvapení by sme veľmi neboli.

K realizácii plánovanej trilógie toho však veľa nechýba. Jediné, čo stačí na naštartovanie produkcie, je rozhodnutie štúdia dať projektu zelenú. Režisér má totižto už všetko premyslené a z pokračovaní by bol nadšený.

film warcraft
Zdroj: themoviedb.org

Čo presne má Duncan Jones v pláne?

Vo filme Warcraft 2 by sme okrem brnenia Doomplate pre Ogrima videli aj Dalaran pristáť v horách Alterac a šírenie mágie po zmene postoja konkláve Kirin Tor po smrti Llanea Wrynna.

Medzi hlavné udalosti v príbehu orkov by patrilo uväznenie Go’ela a násilný pokus o oslobodenie. Vo veci aliancie sa režisér vyjadril zhovievavejšie – vieme len, že Khadgar „otvorí Pandorinu Skrinku“ a nasledovať budeme príbeh Lothara a Variana.

Je veľmi nepravdepodobné, že príbeh by toho chcel stihnúť ešte viac, ako je opísané v odstavcoch vyššie. Predsa len, Duncan Jones si veľmi dobre uvedomuje, aká bola najväčšia chyba Warcraftu: mal až príliš veľa príbehových liniek. Môžeme sa teda spoľahnúť, že táto chyba by sa už neopakovala.

Ako sa vyvarovať potenciálnym problémom s príbehom?

Ako Jones povedal pre Thrillist, „žonglovanie s priveľa dejmi zároveň im spôsobilo práve tie problémy, ktoré zapríčinili súčasnú situáciu.“

„Prvý film je o ustanovení sveta a predstavení Durotana, ktorý chce svojmu synovi pomôcť pri úteku z umierajúcej zeme. Celková idea na trilógiu by tak pokračovala Thrallom, ktorý sa posnaží vyplniť jeho víziu orkom poskytnúť nový domov. V druhej časti by sme videli dospievajúceho Thralla a v skratke by šlo o príbeh podobný Spartacusovi. Ľudská stránka je jasná trocha menej, no určite by šlo o kompletizáciu a napravenie udalostí z prvého filmu.“

warcraft film
Zdroj: themoviedb.org

Warcraft teoreticky spĺňa všetky požiadavky na to, aby štúdio dalo zelenú pokračovaniu. Duncan Jones však vraví, že zatiaľ neexistuje dôvod, ktorý by mu napovedal, že sa pokračovanie stane skutočnosťou. Či je teda film Warcraft 2 len nesplneným snom, stále nevieme. Ako upozornila That Hashtag Show, stále sa šušká, že potajomky je už v produkcii a pôjde o reboot. Za posledné roky však bolo podobných správ mnoho a žiadna z nich sa nenaplnila. Nezostáva nám nič iné než dúfať a čakať.

Páčil sa vám film Warcraft: Prvý stret z roku 2016? Privítali by ste pokračovanie, alebo už ani neveríte, že by sa niekedy mohlo stať skutočnosťou? 

Zdroj:

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Pre mňa bol film fascinujúcim. Ani neviem opísať ten nádherný moment, kedy som zistila, že moja obľúbená hra a knihy budú sfilmované. Strašne sa teším na pokračovanie a dúfam, že sa ho dočkám. Spolu so mnou čaká mnoho iných ľudí/ fanúšikov, ktorí veria, že vyjde a znovu sa objavia vo svete Azerotu a spoznajú reálny život v Stormwinde, lebo tam nás ten film dopravil a tam by sme chceli ísť znovu. Spoznať krajinu a ľudí, ktorých denne stretávame v podobe hry. Avšak, film nás dostal do deja, do spoločnosti, v ktorej by sme mnohí chceli žiť aspoň tie dve hodiny, kým sa film neskončí.

  2. film bol pre mna ako fanúšika akýmsi sklamaním…. čakal som atmosféru, spracovanie a správanie postáv ako LOTR a nie len dáky fejkový warcraft costplay

    • Dalibor ak poznáš príbeh Wacraftu od začiatku, od vzniku sveta tak vieš, že ten film je obtiažne natočiť, lebo by z toho mohli urobiť seriál minimálne o 1000 častiach, proste je toho strašne veľa, a to, že sa im prvy diel nepodaril na 110% ešte nič neznamená, ide o to, že dej 1 filmu sa odohrával skôr, ako niekto fanúšikovia Wacraftu vedia, keďže väčšina ľudí to pozná od hry Wacraft 3 Reign of Chaos, keby začali tvoriť film od toho času tak by to bolo hluché ako, keď natočili Hviezdne vojny a potom natočili ešte pred to 5 časti. Ako bolo spomenuté je tam veľké množstvo dejovej línii a dej sa odohráva cca 10 000 rokov a navyše dej je sám o sebe komplikovaný a vyvíja sa ešte stále ďalej, čo predstavuje už slušné roky. Film Warcraft 2 si určite zaslúži vzniknuť a nebal by som sa povedať, že kludne môžu natočiť aj dalších 5 časti, priestor tam je.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -