Legendárna hra mnohých Slovákov je späť po 20 rokoch. Pozrite si prvé video nového Commandos

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stratégia Commandos sa vracia

Legendárna herná séria dostane po dvoch dekádach novú podobu. Elitné komando z Druhej svetovej vojny uvidíme priamo v jeho počiatku. Ako uvádza portál Bleeding Cool, od herných spoločnosti Kalypso Media a Claymore Games Studios sa chystá stratégia Commandos: Origins. Priniesli nám k tomu aj trailer, ktorý si zvolil príbehovú formu a zároveň navádza, čo môžeme očakávať od gameplayu.

Značka prišla s prvým titulom ešte v roku 1998. Ide o strategickú hru v reálnom čase, ktorá sa viac ako na priamy boj zameriava skôr na tajné postupy (stealth). Vyslúžila si jeden spin-off a dve priame pokračovania, pritom trojka vyšla v roku 2003. Vydaný bol ešte titul Commandos: Strike Force, v tomto prípade však išlo o strieľačku z pohľadu prvej osoby.

Pôvod (ne)slávneho komanda

Nový vstup do značky ponesie titul Origins. Ako už jeho názov napovedá, zavedie nás do času, kedy bola elitná jednotka sformovaná. Tá bude posielaná na úlohy, kam sa nikto iný neodváži. To nám v ukážke akoby formou výsluchu prezrádza samotný dôležitý protagonista Jack O’Hara aka Zelený baret.

Uvidíme aj zvyšných 5 členov jeho posádky. Sú nimi Thomas „Ženista„ Hancock, Francis T. „Sniper“ Woolridge, Samuel „Vodič“ Brooklyn, James „Mariňák“ Blackwood a Rene „Špión“ Duchamp. Prezývky jednotlivcov nám dávajú jasnú predstavu o tom, aké jedinečné schopnosti týchto charakterov budeme môcť v hre využiť.

Plazenie sa v tieňoch aj interaktívne prostredie

Oficiálna webstránka hry nám predstavuje aj kľúčové vlastnosti, ktoré spravia titul výnimočným. Opäť vyzdvihujú stealth spôsob hrania – budeme infiltrovať nepriateľské základne tam, kde im to spraví najväčšiu škodu a kým budú niečo tušiť, vytratíme sa do tieňov.

strategická hra commandos: origins
Zdroj: Kalypso Media

Zároveň vyzývajú na „Mnoho ciest k víťazstvu“ – rozličné a interaktívne prostredie nám dá niekoľko spôsob, ako dosiahnuť svoj cieľ. Budeme sa môcť plaziť, šplhať, riadiť viaceré vozidlá alebo skryto čakať, kým dosiahneme svoje. Čokoľvek, čo zabezpečí úspech misie.

Od mrazivej Arktídy k horúcej púšti

Stratégia Commandos: Origins nám poskytne skutočné prostredia z Druhej svetovej vojny. V 10 misiách sa vydáme od chladných arktických oblastí až k africkým púšťam. Aby bol však zážitok ešte kompletnejší, okrem hlavnej misie nebudú chýbať ani tie dobrovoľné. Avšak, pozor, budú si vyžadovať už plnú expertízu o taktikách.

Dôraz sa bude klásť aj na multiplayer. Misie budeme môcť plniť aj v kooperatívnej forme a tu tiež tvorcovia ponúkajú hneď dva spôsoby. Zahrať si môžeme doma na rozdelenej obrazovke alebo, samozrejme, online. Takto sa môže každý z hráčov sústrediť aj na iné unikátne zručnosti, ktoré členovia komanda majú.

hra commandos: origins
Zdroj: Kalypso Media

Misie môžete zvládať aj vo dvojici

Hra nebude dostupná len na PC, ale príde aj na Xbox Series X|S a PlayStation 5. Zatiaľ však nie je známe, či to bude v rovnaký deň na všetky platformy. Rovnako nám nie je známy ani presný dátum vydania, pretože zverejnené video iba hlási rok 2024. Už teraz sa však nevieme dočkať.

Oslovila vás stratégia Commandos: Origins? Poznali ste alebo hrávali tie pôvodné? Ako sa vám v tom prípade páči ich návrat? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: bleedingcool.com; kalypsomedia.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -