Bude príbeh Jane Foster vo filme Thor 4 inšpirovaný komiksom? Herečka Natalie Portman nám to prezradila

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Príbeh Jane Foster v Thorovi 4

Thor ako jediná Marvel postava bude mať na konte už svoj štvrtý sólový film. V tomto filme by sa mala ukázať aj Thorova expriateľka Jane Foster, ktorú sme naposledy videli v Thor: Temný svet. V novom filme by sa však mala stať superhrdinkou a ženskou verziou Thora. V mnohých komiksových fanúšikoch toto odhalenie vyvolalo otázku – bude príbeh Jane Foster v Thorovi 4 inšpirovaný komiksovou predlohou?

Thor 4 bude zároveň druhým filmom, ktorý v MCU zrežíruje Taika Waititi. Tým prvým bol Thor: Ragnarok. Chris Hemsworth by sa mal opäť vrátiť ako majestátny superhrdina Thor a vidieť by sme znova mali aj postavu Valkyrie v podaní skvelej Tessy Thompson. Úlohu Jane Foster si zopakuje herečka Natalie Portman a hlavného (ešte neznámeho) záporáka si zahrá Christian Bale.

Chris Hemsworth príbeh Thor 4
Zdroj: deviantart.com

Bude mať filmová Jane rovnaký príbeh ako jej komiksová verzia?

Prešiel už nejaký čas odvtedy, čo nám oznámili plán natočiť tento film, ktorého oficiálny názov bude Thor: Love and Thunder. Režisér Taika Waititi ešte minulý rok povedal, že pre tento film si už vybral aj komiksovú predlohu, ktorej názov je The Mighty Thor. V tomto komikse, v ktorom sa samozrejme ukáže aj Thor, je však hlavnou postavou už niekoľkokrát spomínaná Jane Foster.

Tá preberie po Thorovi jeho kladivo a schopnosti a stane sa ženskou superhrdinkou Thor. Jej príbeh znie určite idylicky, no má to v sebe jeden háčik. Jane má rakovinu, ktorá ju pomaly zabíja. Fanúšikov preto od chvíle, keď to Waititi oznámil, zaujímalo, na koľko bude film verný komiksovej predlohe. Na pravú mieru to nedávno uviedla samotná predstaviteľka postavy Natalie Portman:

„Nemôžem vám toho povedať veľa. Som naozaj vzrušená. Začínam trénovať, aby som nabrala svaly. Keď tam môžu byť všetky tie ženské superhrdinky, tak čím viac ich tam je, tým je to lepšie. Snažím sa premýšľať – bude to založené na kreslenom románe The Mighty Thor. Ona bude prechádzať liečbou rakoviny a popri tom bude superhrdinkou.“

Thor: Love and Thunder

Vo filme tak teda uvidíme naozaj superhrdinku, ktorá nebude bojovať len proti nepriateľom, ale aj proti chorobe. Očakávať však v tomto filme môžeme mnoho ďalšieho. Ako hovorí názov, Waititi zrejme zabŕdne aj do romantického žánru. To pre jeho filmy nie je typické a tak bude zaujímavé vidieť, ako sa s tým popasuje. Film ale určite nebude len o romantike, skôr sa to bude podobať šialenej jazde z predchádzajúceho filmu.

Chris Hemsworth sa vyjadril, že čítal celý scenár k filmu a že to bude naozaj šialené, no veľkolepé dielo. Na scénu má prísť veľa nových postáv, medzi ktoré bude patriť aj postava Christiana Balea. Nepoznáme presné meno postavy, no najväčším favoritom je charakter z komiksov menom Beta Ray Bill, ktorého môžete vidieť nižšie na obrázku vľavo.

Christian Bale v MCU
Zdroj: thenextalert.com

Zo starých postáv uvidíme okrem spomínaných aj postavy Korga a Mieka, no taktiež aj niektorých členov Strážcov Galaxie. Waititi tiež spomínal aj príchod nových tvorov, ktorých je možné poznať už z komiksov – vesmírne žraloky (Starsharks). Jednoducho povedané, film Thor: Love and Thunder bude šialená zamilovaná jazda, ktorá, ak sa nič nezmení, príde do kín 11. februára 2022.

Tešíte sa na tento film? Aká bude podľa vás Jane Foster ako nový Thor? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -