Roztomilý Groot a jeho 7 zaujímavých faktov, ktoré ste (určite) nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takmer všetci sme podľahli jeho kúzlu a takmer všetci sme si ho zamilovali. Hovoríme o veľmi populárnej komiksovej postavy menom Groot, ktorého máme až tak radi, že sme si pre jeho fanklub pripravili pár zaujímavých faktov.

1. Groot a jeho kultová veta

I keď Groot (Vin Diesel) komunikuje len prostredníctvom vety „I am Groot„, James Gunn (režisér) napísal i verziu scenára špeciálne pre Vina Diesela, ktorý obsahoval jednotlivé frázy v angličtine, aby herec lepšie vycítil Grootove pocity.

Zdroj :www.sideshowtoy.com

2. Slzy na natáčaní?

Zoe Saldana (Gamora) sa pri natáčaní scény, kde sa Groot (Vin Diesel) obetuje, rozplakala od dojatia.

Zdroj: actualitte.com

3. Baby Groot takmer nevznikol!

Režisér James Gunn chcel o pár rokov presunúť dej druhej časti Strážcov Galaxie, v ktorej by bol Groot už dospelý. Potom však prišiel nato, že oveľa lepšie bude, ak dej filmu nepresunie v čase a z Groota sa tak stane roztomilý Baby Groot.

Zdroj: quebec.huffingtonpost.ca

4. Jeho pohľad je založený na ľudských pocitoch

Baby Groot je aj kvôli tomu roztomilý, že jeho veselá či smutná tvár je podobná skutočnej detskej tvári, samozrejme len charakteristicky. Dizajnér, ktorý navrhol Groota si totiž vzal inšpiráciu zo svojich detí a ich roztomilých pohľadov.

Zdroj: phillytrib.com

5. Na svoje staré ja z prvej časti si nespomína

Groot je vďaka neustálej regenerácii v podstate nesmrteľný. Otázkou však zostáva, či si spomína na svoj život predtým? Odpoveď je stručná, nie! Oficiálne to oznámil režisér James Gunn, ktorý k tomu ešte dodal: „Tým, že Groot v prvej časti zomrel, stratil časť samého seba.“

Zdroj: screenrant.com

6. Groot a jeho tanec

Všetci vieme, že Groot rád tancuje. Zrejme ste však nevedeli, že takmer celú Grootovú tanečnú choreografiu vždy nahráva samotný režisér snímky, James Gunn!

Zdroj: gamesradar.com/

7. Groot hovorí 16 jazykmi

Zapríčinila to kultová veta I am Groot, ktorú Vin Diesiel nahovoril asi 1000 krát a v rôznych jazykoch.

Zdroj: gamesradar.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -