Filmové či seriálové chybičky, ktoré ste si (určite) nevšimli #3

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa v tejto rubrike pozrieme na dejové nepresnosti, ktorých sa tvorcovia nevedomky dopustili a ktoré si takmer nikto nevšimol. Tradične nám nejde o členov štábu v zábere, ale o chybičky, ktoré súvisia s celkovým filmom či seriálom. Tak teda poďme na to!

1. Forrest Gump (1994)

Keď Forrest (Tom Hanks) dostane list od Apple, je na ňom dátum september 1975. Lenže s akciami Applu sa verejne začalo obchodovať až v roku 1980.

Zdroj: icollector.com

2. Pulp Fiction (1994)

V scéne, kde Jules (Samuel L. Jackson) zastrelí Bretta (Frank Whaley), je na zbrani vidieť, že vystrieľal celý obsah zásobníka. Keď sa opäť scéna vráti do bytu, Jules opäť zastrelí Bretta, ale tentoraz mu už v zásobníku ostane dosť guliek na to, aby ešte pokračoval v streľbe.

Zdroj: www.designmynight.com

3. Stranger Things (2016)

V 8. epizóde 1. série „Chapter Eight: The Upside Down“ môžete pri boji s netvorom v budove školy vidieť v jednej triede periodickú tabuľku prvkov, na ktorej sú vyznačené a pomenované aj prvky, ktoré neboli v 80. rokoch objavené, a ktoré dostali svoje mená  pred menej ako desiatimi rokmi.

Zdroj: nerdist.com

4. Simpsonovci (1989-2018)

V 17. Epizóde 15. série „Nevesta na úteku“ je Homerovo auto zaparkované pred domom na parkovacom mieste, avšak hneď potom Homer upozorní na to, že auto rozbil a nechal na trávniku.
Zdroj: flavorwire.com

5. Mlčanie jahniat (1991)

Agentka Clarice v jednom zábere otvára dvere s kľučkou na pravej strane. Hneď v nasledujúcom zábere sa dvere otvoria presne do opačnej strany.

Zdroj: flavorwire.com

6. Dva a pol chlapa (2003-2015)

V epizóde Fúzy (2012) cca v čase 12:39 povie Alan (Jon Cryer) Waldenovi, (Ashton Kutcher) že má vazektómiu ku ktorej ho prinútila jeho prvá žena Judith (Marin Hinkle). V epizóde Na plagátoch nikdy neprší (2007) chce však Alan dieťa s Kandi (April Bowlby), lenže Alan by mal mať v tom čase vazektómiu takže by to nedávalo zmysel. 

Zdroj: www.sitcomsonline.com

7. Teória veľkého tresku (2007)

Leonard (Johnny Galecki) a Sheldon (Jim Parsons) používajú na svojich notebookoch antivírusovú ochranu značky AVG. Popritom im v izbe na polici leží veľká krabica iného antivírového programu Norton 360.

Zdroj: cosmopolitan.fr

8. Shrek (2001)

Keď Fiona z jaskyne pozoruje Shreka a Oslíka, tak hoci je už po zotmení, tak má stále ľudskú podobu.

Zdroj: youtube.com

9. Harry Potter a Kameň mudrcov (2001)

Keď Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson) prejdú okolo Chlpáčika, ktorého uspala harfa, Chlpáčik sa prebudí a poslintá Ronovi (Rupert Grint) rameno. Keď však spadnú do priepasti, jeho košeľa je úplne suchá.

Zdroj: twitter.com

10. Harry Potter a Tajomná komnata (2002)

V scéne, keď Ron (Rupert Grint) a dvojčatá zachraňujú Harryho (Daniel Radcliffe), vytrhnú lanom mreže, ktoré spadnú dole. Keď potom strýko Vernon (Richard Griffiths) spadne z okna, mreže nikde nevidno a rovnako tak ani lano, ktorým mreže vytrhli.

Zdroj: acautiousdisplay.wordpress.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -