Reakcie fanúšikov na megaúspešný film Black Panther

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tradične sa takmer každý komiksový film od Marvel dočká uznania. Čo si však o filme myslia fanúšikovia? Áno, ďalšia časť našej rubriky reakcie fanúšikov sa zameria práve na tento megahit s tým rozdielom, že vám prinesiem aj pár zaujímavých reakcii z úspešného portálu csfd.

Zdroj: longreads.com

Matthew Toomey 

Black Panther je film, ktorý by ľudia mali vďaka jeho príbehu obdivovať.

Ruben Peralta Rigaud 

Black Panther disponuje skvelým využitím kostýmov, zvuku a hudby.

Robert Evers 

Film Black Panther je o radosti z filmu. O radosti zo sledovania skvelých postáv, dokonalej vizuálnej stránky a úchvatného príbehu.

Diane Pershing 

Black Panther je skvelý, pretože herci ako Chadwich Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyongo, Forrest Whitaker a Martin Freeman podali brilantné výkony.

Rafael Rosales Santos 

Black Panther je fajn, ale nie je to najlepší filmu MCU.

black panther má miliardu
Zdroj: wall.alphacoders.com

Reakcie fanúšikov z csfd:

Cival

Ďalšia podarená marvelovka, ktorá z černošského apendixu vyrástla v ambiciózny velkobiják, čo vlastne môže hovoriť za celé etnikum. Teda za dve miliardy ľudí … a ďalšie štyri so svojimi východiskami konfrontovať. Je to komiksový black power v originálnom etno-future podaní, ktorý je rozhodne väčšinu času cool a po kostýmovej a výpravnej stránke perfektný, aj keď sa má hlavne speňažovať po hračkárňách. Zároveň to má sýty hrdinský príbeh, čo výborne funguje aj v osobnej rovine. Marvel to zase ustál a našiel svoju Wonder Woman, len pri dvakrát vyššej remeselnej kvalite. 

Cervenak

Nenadchlo, ale určite ani neurazilo. Pre mňa jedna z tých slabších marveloviek, ale stále veľmi fajn popcorn. Má to solídny príbeh so zloduchmi, ktorých vedú obyčajné ľudské motívy, nie „priletel som z vesmíru a musím získať blikajúci bazmeg, aby som ovládol galaxiu, tak vám zvalím mrakodrap“. Niektorí herci toporní, akčné scény občas neprehľadné (vďaka tým kamerám s obrovským rozlíšením už si niektorí tvorcovia myslia, že v nočných scénach netreba žiadne svietenie) a digitálne triky občas rušivé. Na druhej strane to má dosť parádny dizajn (ako to niekto trefne nazval – afrofuturistický) a vynikajúcu hudbu. 7/10

Rogue

Osobitý priemer s chaotickým strihom v súbojoch a povinnou, veľkolepou viacúrovňovou bitkou na konci. Zlý film to nie je, ale možno by bolo lepšie, keby bol.

JohnnyD

Vizuálne pôsobivá no pomerne nudná povinná jazda predvídateľných scén zabalených do fádneho hávu bez silnejšieho autorského rukopisu. Najväčšou devízou Blacka Panthera je tak jeho predloha, ktorá poskytuje osviežujúci svet mixujúci africký folklór, modernú architektúru a sci-fi vychytávky a to celé v spleti žiarivých ostrých farieb. Naopak kameňom úrazu je mizerný scenár, ktorý sa do dvoch hodín snaží natrepať materiál, ktorý by stačil na tri filmy alebo aj osemdielny seriál. Tým pádom má napríklad úhlavný záporák v celom filme len pár súvislých viet a jeho charakter je formovaný dvoma flashbackmi, v ktorých viac menej ani nefiguruje. Zaujímavá línia s radikalizmom je udupaná do zeme, lebo sa nachádzame v uhladenom, korektnom, mládeži prístupnom MCU, kde nie je priestor na žiaden komplikovanejší presah, politiku či skutočne rozporuplné postavy. Keď začne byť (konečne) štandardom, že veľkorozpočtové filmy majú černošských hercov, scenáristov i režisérov a že nemusia riešiť len menšinové témy, bude Black Panther zabudnutým filmom.

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -