Možno sa dočkáme veľkolepého návratu Pána Prsteňov vo forme seriálu! Amazon a Warner. Bros sa už dohadujú o právach

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pravdepodobne najlepšou filmovou trilógiou vôbec je nepochybne Pán Prsteňov. Od filmu Návrat kráľa ubehlo už skoro 15 rokov a pre Hollywood to znamená len jednu vec – správny čas na remake. Zaujímave je, že by sme sa nového Pána Prsteňov mali dočkať v seriálovej podobe. Nebol by to však len tak nejaký seriál. Malo by sa jednať o jeden z najepickejších projektov vôbec a kvalitatívne by mohol poraziť aj Game of Thrones. Ak by teda vyšlo, žili by sme v dobe vôbec najlepších fantasy seriálov v dejinách. Aj tak, Game of Thrones už pomaly konči a Pán Prsteňov by na chvíľu mohol prebrať štafetu.

Seriál Pán Prsteňov

Portál Deadline potvrdil, že statok J.R.R. Tolkiena predáva práva na TV seriál založený na Pánovi Prsteňov. Cena je poriadne mastná a za práva samotné si pýtajú 200-250 miliónov dolárov. Aktuálne sa dohadujú s Netflixom a Amazonom a diskutujú, ako by mohla vyzerať seriálová adaptácia tejto ťažko-sfilmovateľnej novely. Skoršie správy však hovorili, že Warner Bros. Television a Amazon sa dohadovali už skorej. Štúdio HBO túto ponuku hneď odmietlo, majú predsa plno práce s Game of Thrones. Je to možno aj dobrý krok, pretože stále plánujú spin-off seriály podľa kníh od Georga R.R. Martina. 200 miliónov by tak bola pre HBO dosť veľká investícia, kedže budú potrebovať peniaze na iné práva a na produkciu samotnú.

Zdroj: freshwallpapers.info

Najpravdepodobnejším domovom pre seriál Pán Prsteňov je teda Amazon. HBO by tak malo svoje epické fantasy Game of Thrones, Netflix pripravuje seriálovú adaptáciu kníh a hier Zaklínač a Amazon by mal tretieho giganta, Pána Prsteňov. 21. storočie by sme si mohli premenovať na dobu fantasy. Práva na seriál dohaduje za Amazon samotný hlavný výkonný riaditeľ, Jeff Bezos. Práva by tak stáli cez 200 miliónov dolárov, pričom vôbec nepočítame produkciu seriálu. Tá by sa mala vyšplhať na sumu 100-150 miliónov dolárov za jednu sériu. Toto číslo je zrovnateľné s najnovšími sériami Game of Thrones a vôbec nie tými prvými. Ide teda o naozaj drahý špás.

Situáciu budeme sledovať aj naďalej a o akejkoľvek zmene vás budeme informovať!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -