FilmyOdporúčame

Koniec nového Spider-Mana nám odhalil budúcich záporákov MCU!

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, vráťte sa k nemu neskôr.

Posledný Marvel film tohto roka a zároveň aj posledný film Tretej fázy Marvel Cinematic Universe máme za sebou. Snímka Spider-Man: Ďaleko od domova je úžasnou akčnou komédiou na teplý letný večer, no viac sa dočítate v našej recenzii. Dnes sa totižto pozrieme na to, aký tento film zanechal odkaz, ktorý sa bude riešiť v Štvrtej fáze a v ďalšom pokračovaní.

Presnejšie máme na mysli koniec filmu a dve potitulkové scény, ktoré nás neuveriteľne navnadili na pokračovanie. Môžeme totižto teoretizovať o tom, akí zloduchovia sa ukážu v budúcnosti MCU a postavia sa proti Peterovi Parkerovi. Nevieme, ako vy, no my sme Mysteriovi nezožrali ani slovo…

spider-man

Zdroj: digitalspy.com

Ilúzie a klamstvá

Či už z komiksov alebo animovaných seriálov vieme, že Mysterio je majster klamstva a ilúzií. Nemá síce žiadne kúzelné schopnosti, no aj tak dokáže byť obstojným nepriateľom hrdinu, akým je Spider-Man. Ukážky na film Ďaleko od domova nám však ukazovali presný opak. Mali sme veriť v to, že Mysterio bude kladnou postavou a bude pomáhať zachraňovať svet.

Teda, aspoň takým spôsobom bol nastavený marketing filmu. Nám a väčšine fanúšikov však bolo samozrejme jasné, že skôr či neskôr príde vo filme veľký zvrat. Naozaj sa tak stalo a vysvitlo, že Quentin Beck nemá žiadne schopnosti, nepochádza z inej reality a má iba zlé úmysly. Aké nečakané, však?

Všetko je teda výsledkom klamstiev a ilúzií. Skočil na ne Peter Parker, Talos a jeho manželka, a taktiež celý S.H.I.E.L.D. Teraz sa však presunieme ku koncu filmu, presnejšie po finálnom súboji. Mysterio zomieral na zemi a mal svoj monológ o tom, ako dnes každý uverí úplne všetkému.

Far From Home

Zdroj: ungeek.ph

Po jeho smrti ešte Peter pomocou E.D.I.T.H. skontroloval, či sa opäť nejedná o ilúziu. Potom vidíme prestrih na Williama Gintera Rivu (Mysteriov pomocník), ktorému sa niečo stiahlo a vypojil USB z notebooku. Všetko sa vysvetlilo v potitulkovej scéne, v ktorej Mysterio celému svetu prezradil, že pravé meno Spider-Mana je Peter Parker.

Taktiež na neho otočil celý súboj a povedal, že ho Spider-Man chcel zabiť. Opäť teda ide o ďalšie klamstvo, ktoré tentokrát zasiahlo celý svet. Rád by som sa však vrátil k momentu, kedy Mysterio umieral. Videli sme niekoho zobrať jeho telo? Nie. Máme nejaký dôkaz o tom, že je naozaj mŕtvy? Taktiež nie.

Predsa len, ešte sekundy pred svojou údajnou smrťou rozprával o tom, že ľudia uveria všetkému. Je teda naozaj pravdepodobné, že Mysterio svoju smrť iba predstieral. Marvel by sa predsa určite nezbavil tak dôležitého zloducha a hlavne herca (Jake Gyllenhaal) hneď po jednom filme. Tu to skôr vyzerá tak, že sa schyľuje k niečomu väčšiemu…

Proti komu sa Spider-Man postaví nabudúce?

Už v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Návrat domov sme mohli vidieť stretnutie Adriana Toomesa (Vulture) a Maca Gargana (Scorpion). Vo väzení sa rozprávali o tom, že vonku je hneď niekoľko chlapcov, ktorí by sa radi stretli so Spider-Manom a podrezali mu krk. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa už čoskoro dočkáme zločineckého zoskupenia Sinister Six.

V originálnom tíme z komiksov boli členmi Doctor Octopus, Electro, Kraven the Hunter, Mysterio, Sandman a Vulture. Počas rokov sa ale zoskupenie menilo a vystriedali sa tam pomaly všetci nepriatelia pavúčieho muža. Aktuálne by mohli byť členmi tímu Mysterio, Vulture, Scorpion a Shocker.

Sinister Six

Zdroj: syfy.com

Počítame s tým, že nám film Spider-Man 3 odhalí minimálne dvoch ďalších zloduchov, ktorí by mohli byť súčasťou Sinister Six. Toto zoskupenie sme mali na veľkom plátne vidieť už ako súčasť série The Amazing Spider-Man.

Dokonca sme sa mali dočkať ich samostatného filmu, ktorý bohužiaľ nikdy nevznikol. Naznačila to potitulková scéna snímky The Amazing Spider-Man 2, kde sa hovorilo o spojení najväčších zloduchov. Dúfame teda, že sa to v Marvel Cinematic Universe už konečne podarí.

https://youtu.be/uZ2mF63PALk

Tiež si myslíte, že Mysterio svoju smrť len predstieral? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár