Koniec nového Spider-Mana nám odhalil budúcich záporákov MCU!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, vráťte sa k nemu neskôr.

Posledný Marvel film tohto roka a zároveň aj posledný film Tretej fázy Marvel Cinematic Universe máme za sebou. Snímka Spider-Man: Ďaleko od domova je úžasnou akčnou komédiou na teplý letný večer, no viac sa dočítate v našej recenzii. Dnes sa totižto pozrieme na to, aký tento film zanechal odkaz, ktorý sa bude riešiť v Štvrtej fáze a v ďalšom pokračovaní.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Presnejšie máme na mysli koniec filmu a dve potitulkové scény, ktoré nás neuveriteľne navnadili na pokračovanie. Môžeme totižto teoretizovať o tom, akí zloduchovia sa ukážu v budúcnosti MCU a postavia sa proti Peterovi Parkerovi. Nevieme, ako vy, no my sme Mysteriovi nezožrali ani slovo…

spider-man
Zdroj: digitalspy.com

Ilúzie a klamstvá

Či už z komiksov alebo animovaných seriálov vieme, že Mysterio je majster klamstva a ilúzií. Nemá síce žiadne kúzelné schopnosti, no aj tak dokáže byť obstojným nepriateľom hrdinu, akým je Spider-Man. Ukážky na film Ďaleko od domova nám však ukazovali presný opak. Mali sme veriť v to, že Mysterio bude kladnou postavou a bude pomáhať zachraňovať svet.

Teda, aspoň takým spôsobom bol nastavený marketing filmu. Nám a väčšine fanúšikov však bolo samozrejme jasné, že skôr či neskôr príde vo filme veľký zvrat. Naozaj sa tak stalo a vysvitlo, že Quentin Beck nemá žiadne schopnosti, nepochádza z inej reality a má iba zlé úmysly. Aké nečakané, však?

Všetko je teda výsledkom klamstiev a ilúzií. Skočil na ne Peter Parker, Talos a jeho manželka, a taktiež celý S.H.I.E.L.D. Teraz sa však presunieme ku koncu filmu, presnejšie po finálnom súboji. Mysterio zomieral na zemi a mal svoj monológ o tom, ako dnes každý uverí úplne všetkému.

Far From Home
Zdroj: ungeek.ph

Po jeho smrti ešte Peter pomocou E.D.I.T.H. skontroloval, či sa opäť nejedná o ilúziu. Potom vidíme prestrih na Williama Gintera Rivu (Mysteriov pomocník), ktorému sa niečo stiahlo a vypojil USB z notebooku. Všetko sa vysvetlilo v potitulkovej scéne, v ktorej Mysterio celému svetu prezradil, že pravé meno Spider-Mana je Peter Parker.

Taktiež na neho otočil celý súboj a povedal, že ho Spider-Man chcel zabiť. Opäť teda ide o ďalšie klamstvo, ktoré tentokrát zasiahlo celý svet. Rád by som sa však vrátil k momentu, kedy Mysterio umieral. Videli sme niekoho zobrať jeho telo? Nie. Máme nejaký dôkaz o tom, že je naozaj mŕtvy? Taktiež nie.

Predsa len, ešte sekundy pred svojou údajnou smrťou rozprával o tom, že ľudia uveria všetkému. Je teda naozaj pravdepodobné, že Mysterio svoju smrť iba predstieral. Marvel by sa predsa určite nezbavil tak dôležitého zloducha a hlavne herca (Jake Gyllenhaal) hneď po jednom filme. Tu to skôr vyzerá tak, že sa schyľuje k niečomu väčšiemu…

Proti komu sa Spider-Man postaví nabudúce?

Už v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Návrat domov sme mohli vidieť stretnutie Adriana Toomesa (Vulture) a Maca Gargana (Scorpion). Vo väzení sa rozprávali o tom, že vonku je hneď niekoľko chlapcov, ktorí by sa radi stretli so Spider-Manom a podrezali mu krk. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa už čoskoro dočkáme zločineckého zoskupenia Sinister Six.

V originálnom tíme z komiksov boli členmi Doctor Octopus, Electro, Kraven the Hunter, Mysterio, Sandman a Vulture. Počas rokov sa ale zoskupenie menilo a vystriedali sa tam pomaly všetci nepriatelia pavúčieho muža. Aktuálne by mohli byť členmi tímu Mysterio, Vulture, Scorpion a Shocker.

Sinister Six
Zdroj: syfy.com

Počítame s tým, že nám film Spider-Man 3 odhalí minimálne dvoch ďalších zloduchov, ktorí by mohli byť súčasťou Sinister Six. Toto zoskupenie sme mali na veľkom plátne vidieť už ako súčasť série The Amazing Spider-Man.

Dokonca sme sa mali dočkať ich samostatného filmu, ktorý bohužiaľ nikdy nevznikol. Naznačila to potitulková scéna snímky The Amazing Spider-Man 2, kde sa hovorilo o spojení najväčších zloduchov. Dúfame teda, že sa to v Marvel Cinematic Universe už konečne podarí.

https://youtu.be/uZ2mF63PALk

Tiež si myslíte, že Mysterio svoju smrť len predstieral? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -