Falošný pohľad do kamery: FaceTime bude na iOS 13 upravovať, kam sa pozeráte

Nenechajte si ujsť

Vývojárov v Apple asi už štvalo, že vždy, keď s niekým volajú cez FaceTime, tak s nimi daná osoba nenadväzuje očný kontakt, ale pozerá sa na obrazovku. Je totiž logické, že sa pozeráme na druhého človeka a nie do kamery, však?

Vývojári z Apple po novom dopomôžu k tomu, aby sme zvládli pozeranie na obrazovku aj do kamery naraz.

FaceTime očný kontakt
Zdroj: patentlyapple.com

Falošný pohľad do kamery vo FaceTime

Falošný pohľad bude čoskoro naozaj realitou. Aj keď sa budeme pozerať na obrazovku, mobil sám upraví náš pohľad, aby to vyzeralo tak, že sa pozeráme do kamery. Fungovať by však mal zatiaľ len na modeloch XS, iPhone XS Max a možno aj na iPhone XR. Napríklad na trochu staršom iPhone X už táto funkcia určite nepôjde.

iPhone XR
Zdroj: www.9to5mac.com

Čo hovorí prvý test?

Zatiaľ vieme len to, že funkcia sa bude dať zapínať a vypínať, takže ak vám tento upravený pohľad nebude vyhovovať, v nastaveniach sa dá jednoducho vypnúť.

Túto funkciu otestovali napríklad aj tvorca aplikácií Mike Rundle a tvorca podcastov Will Sigmon, ktorí sa, samozrejme, so svojím zážitkom podelili na Twitteri. Podľa ich slov táto vymoženosť naozaj funguje a o žiadnej závažnejšej chybe nám nepovedali.

Otázka času?

Už pár rokov sa hovorilo o takejto vymoženosti, no teraz prišla konečne v reálnej podobe. My sme len zvedaví, kedy sa týmto krokom inšpirujú aj iné spoločnosti. Mimochodom, samotná spoločnosť sa k tejto funkcii stále nevyjadrila. iOS 13 bude dostupné pre každého smrteľníka už 24. septembra. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa na túto prevratnú funkciu, alebo vám skôr príde strašidelná? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: cnet.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -