Apple musel s okamžitou platnosťou zastaviť výrobu svojho prémiového produktu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Apple prestáva vyrábať svoj ekologický produkt

Iba počas jesene roku 2023 prinieslo Apple na trh nové puzdrá a remienky v rade nazvanej FineWoven. Veľkým argumentom spoločnosti pri prechode od kožených obalov bol fakt, že nové materiály boli ekologicky udržateľné. Podľa správy z portálu 9to5mac sa ale zdá, že zelený krok bol urobený na úkor použiteľnosti. Sťažnosti používateľov nakoniec donútili technologického giganta, aby podobný typ puzdier prestal vyrábať.

Radu FineWoven popisuje oficiálny web ako veľmi príjemný doplnok k smartfónu iPhone 15. Už samotné slovíčko woven naznačuje tkané materiály, v tomto prípade bolo až 68 % z nich recyklovaných. Ich výrobou sa zároveň produkovalo menej emisií uhlíka.

Okrem iných výhod však Apple uvádza aj odolnosť a bezpečnosť tohto doplnku. To sa ale ukázalo ako nepravdivé.

apple finewoven
Zdroj: Apple

Slabá odolnosť sa veľa peňazí

Ešte v septembri vydal The Verge článok, v ktorom popisuje tieto puzdrá ako „kategoricky strašné“. Po siedmich dňoch testovania prišli na to, že aj pri bežnom používaní sa ľahko vyšúcha a oškriabe. Zároveň neposkytuje telefónu ani potrebnú ochranu a zariadenie sa tak stáva náchylným na poškodenia.

Keďže výrobca označoval puzdrá ako odolné, začali sociálne siete zaplavovať nespokojné komentáre od používateľov a ľudí, ktorí si doplnky zakúpili. Uvádzali dokonca, že obyčajný plastový priesvitný kryt poskytuje väčšiu ochranu a navyše bola problematická aj samotná cenovka. Puzdro sa predávalo za 59 dolárov, u nás dokonca až za 69 eur.

Spoločnosť bude skúšať iný materiál

Zrejme to všetko prispelo k tomu, že Apple už po pár mesiacoch ukončí výrobu týchto doplnkov. Ako prvý priniesol túto správu leaker na sociálnej sieti X s prezývkou Kosutami. Uvádza, že všetky výrobné linky sa zastavujú a všetky produkty idú preč. Apple to chce skúšať s odlišným materiálom, ktorý má byť opäť iný ako koža.

Je to iste logickým krokom pre produkt, na ktorý sa kopili sťažnosti. Okrem nadmerného poškodenia sa písalo aj o rýchlom hromadení špiny a prachu. Navyše sa Apple vychvaľovalo enviromentálnym postupom, zníženie uhlíkovej stopy pri výrobe puzdier však nebolo za posledné mesiace nijako dokázané.

Poznáte alebo ste si kúpili Apple puzdrá FineWoven? Máte prípadne podobnú skúsenosť? Čo hovoríte na sťažnosti vedúce k zastaveniu výroby? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: 9to5mac.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -