10 zaujímavosti, ktoré ste (určite) nevedeli #13

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriály zbožňujeme všetci. Pri ich pozeraní aspoň na chvíľku vypneme a užívame si buď vtipne sitcomy, detektívne prípady či desivé historky. Dnes vám preto prinesieme pár zaujímavosti zo sveta tých najpopulárnejších seriálov v dejinách!

1. Teória veľkého tresku (2007)

V seriáli Simpsonovci (od r. 1989), konkrétne v epizóde Dokonalý vnuk (2017), je gaučový gag, ktorý pripomína začiatok seriálu Teória veľkého tresku. 

Zdroj: engineerjr.deviantart.com

2. Parks and Recreation (2009)

NBC pôvodne objednalo 13 epizód 1. série, avšak kvôli tehotenstvu hlavnej herečky Amy Poehler (Leslie Knop) bolo nakoniec vyprodukovaných iba 6 epizód.

Zdroj: junkee.com

3. Dva a pol chlapa (2003)

V seriáli nezaznie ani jedno priezvisko niektorej Charlieho priateľky. Vždy ide iba o Miu, Chelsea, Rose, Courtney a pod.

Zdroj: bigbangtheory.wikia.com

4. Game of Thrones (2011)

Kostýmy Nočnej hliadky sú vyrobené z kobercov značky IKEA.

Zdroj: www.romper.com

5. American Horror Story (2011)

Postava Jamesa Marcha (Evan Peters) zo série Hotel (od r.2015) vznikla na podklade skutočného sériového vraha a to H. H. Holmesa.

Zdroj: villains.wikia.com

6. Narcos (2015)

Keď sa Pablo Escobar (Wagner Moura) prvýkrát stretol s Fernandom Duqueom (Bruno Bichir) povedal: “I’m not rich, I’m a poor man with money“ v preklade „Nie som bohatý muž, len chudák s peniazmi“. Ide o slávny citát kolumbijského nositeľa Nobelovej ceny Gabriela Garciu Marqueza.

Zdroj: bgr.com

7. Stranger Things (2016)

Finn Wolfhard (Mike Wheeler) sa konkurzu zúčastnil cez video, zatiaľ čo ležal chorý v posteli.

Zdroj: www.youtube.com

8. Priatelia (1994-2004)

Jennifer Aniston si takmer nezahrala v poslednej 10. sérii (2003). Práve rozbiehala svoju hereckú kariéru a mala veľmi nabitý program. Kvôli nej sa znížil aj pôvodný počet epizód z klasických 24 na 8, aby sa slávna herečka mohla čo najskôr venovať filmom.

Zdroj: www.toocool2betrue.com

9. Dr. House (2004-2012)

Najsledovanejšou epizódou seriálu v Českej republike na obrazovkách televízie Nova bola 13. epizóda 2. série s názvom „Modelka“. Sledovalo ju viac ako 1,3 mil. ľudí.

Zdroj: www.pluska.sk

10. Sherlock (2010)

Fotky skutočného bytu na 221b Baker Street nad Speedy’s Cafe sa dajú vidieť na webe. Má len niečo cez 35 metrov štvorcových, čo je na míle vzdialená predstava o Sherlockovom (Benedict Cumberbatch) obrovskom byte. Ten filmový bol na prenájom na jar 2012 a vychádzal niečo vyše 400 eur na týždeň. Jeden z dôvodov, prečo sa nenatáčalo na skutočnej ulici Baker Street, bol ten, že na tejto ulici je veľká premávka a štáb by musel zakryť množstvo nápisov obsahujúcich práve meno Sherlock Holmes.

Zdroj: kultura.pravda.sk
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -