Zaži s nami atmosféru Halloweenu!

Filmy

Nevyzerá to dobre… Dočkáme sa niekedy filmu Alita: Bojový Anjel 2?

Alita: Bojový Anjel bol dlho očakávaný filmový projekt. James Cameron už dlhé roky plánoval, že adaptuje túto mangu. Dokonca v časoch vydania snímky Avatar o nej rozprával ako o svojom budúcnom režisérskom projekte. Ako vieme, nakoniec sa na adaptácii podieľal ako producent, pričom taktiež pomáhal so scenárom pre režiséra Roberta Rodrigueza. Ako sa ale veci majú teraz? Uvidíme vôbec niekedy film Alita: Bojový Anjel 2?

TIP na film: Alita: bojový anjel

Zdroj: geektyrant.com

Uvidíme niekedy film Alita: Bojový Anjel 2?

Nie. Teda nie zatiaľ. Je to komplikované… Film pochádza od štúdio 21st Century Fox, ktoré poriadne zariskovalo a do tejto manga postavy, ktorú poznal len máloktorý Američan či Európan, investovalo 170 miliónov dolárov. Snímke sa našťastie darilo, a to aj napriek zmiešaným recenziám. Celosvetovo si v kinách zarobila cez 404 miliónov.

Odhliadnúc od reakcií “profesionálnych kritikov” a tržieb, jedno je jasné: diváci sa do filmu zamilovali. Nie je teda potom zaručené, že pokračovanie sa stane realitou? Veď predsa bol ziskový, nie?

Disney chce Oscarov

Zdroj: engadget.com

Keby bolo štúdio Fox nezávislé, je možné, že Alita: Bojový Anjel 2 by už bola vy vývoji. Veci sa však po najväčšom obchode v histórii majú inak. Disney totižto odkúpilo Fox za vyše 70 miliárd dolárov, spolu s právami na všetky ich série – Avatara, Votrelca, Terminátora, …, a okrem iného aj Ality.

Šéf Disney Bob Iger po obchode povedal, že majú v pláne cez Fox vydávať asi 5 alebo 6 filmov ročne. Zatiaľ sa však v žiadnych plánoch nehovorí o filme Alita: Bojový Anjel 2. Štúdio jednoducho zatiaľ nedalo zelenú pokračovaniu. Ako situácia vyzerá zvnútra priblížila herečka Rosa Salazar, protagonistka obľúbenej adaptácie mangy:

No, áno, majú za sebou ten šialený obchod. Ľudia majú novú prácu, ľudia strácajú prácu. Celá dohoda medzi Disney/Fox je tak prepojená, že teraz nie je čas, aby som zavolala Alanovi Hornovi a povedala mu: ‘Čau, kámo, viem, že toho máš teraz celkom veľa, ale čo takto Alita 2?'”

zaujímavé fakty o filme alita: bojový anjel

Zdroj: adria.ign.com

To, že nová Alita ešte nebola potvrdená, neznamená, že ju nikdy neuvidíme. Ako povedala samotná herečka, tvorcovia majú iné priority kvôli zmenám v štruktúre spoločnosti. Ďalej nám teda neostáva nič iné ako čakať a dúfať v skoré oznámenie.

Ste za pokračovanie Ality? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: slashfilm.com, cinemablend.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  ENDGAME: Thanos mal pôvodne zabiť všetkých Avengerov. Čo sa zmenilo?

  Filmy

  Z tohto Avengera sa stane budúci záporák MCU. Čo by si prial tvorca komiksov?

  FilmyTrailery

  Animovaný Scooby-Doo film so Zacom Efronom vás roztopí prvou ukážkou

  Filmy

  Jedna z najemocionálnejších scén filmu Avengers: Endgame mala vyzerať úplne inak. Prečo ju zmenili?

  Pridaj komentár