Fenomenálny štart. Duna 2 do kín nahnala masy a prepísala rekordy

Nenechajte si ujsť

Duna 2 valcuje kiná

Duna: Časť druhá vstúpila do kín vo veľkom štýle. Záujem o nový veľkofilm bol doslova enormný a v kinách za otvárací víkend zarobil sľubných 178,5 milióna dolárov. Ide o najväčší otvárací víkend v tomto roku, zároveň však Duna 2 už teraz prepisuje osobné rekordy viacerých hereckých hviezd.

Ako informuje Hollywood Reporter, ide napríklad o najlepší debutový víkend pre hlavné hviezdy Timothee Chalameta, Rebeccu Ferguson či Austina Butlera. Bezmála 180 miliónové tržby zároveň znamenajú doposiaľ najúspešnejší debut z filmografie režiséra Denisa Villeneuva, ktorý dvojicu filmov Duna zastrešil.

Z celkových tržieb 178,5 miliónov až 81,5 milióna priplávalo z trhu Severnej Ameriky. Je tiež cítiť veľký záujem o pozretie filmu v špeciálnom širokouhlom formáte IMAX. Až 32 % z celkových tržieb predstavujú práve IMAX kiná, ktoré boli počas uplynulého víkendu beznádejne vypredané.

Duna: Časť druhá
Zdroj: Warner Bros.

Celkové tržby Duna: Časť druhá mierne predbehli očakávania analytikov aj Denisa Villeneuva. Kanadský režisér krátko pred premiérou krotil očakávania a vysvetľoval, že Duna je dlhý, bezmála trojhodinový film, navyše zasadený do sci-fi žánru, ktorý sa na viacerých trhoch neteší veľkej popularite. Obavy sa však nakoniec ukázali ako zbytočné, keďže diváci o filmovú novinku prejavili obrovský záujem.

„Takýto film kiná potrebovali ako soľ a dopadol ešte lepšie, ako sme si mohli želať. Dvojnásobne to podčiarkuje fakt, že ide o sci-fi film, čo je ťažší oriešok. V tržbách napriek tomu presiahol 178,5 milióna a to je naozaj úctyhodné,“ hovorí Jeff Goldstein z Warner Bros. Pictures.

Bude seriál a pravdepodobne aj ďalší film

Analytici zároveň predpovedajú, že filmu by sa vďaka vynikajúcim recenziám a celkovému ošiaľu, ktorý medzi divákmi vyvolal, mohlo dariť aj z dlhodobej perspektívy. Práve konečné zárobky ukážu, či sa dočkáme aj tretieho filmu, ktorý by Villeneuve rád natočil. K filmu už píše scenár, a to aj napriek tomu, že oficiáln ešte nedostal zelenú.

duna 2 sardukari
Zdroj: TMDB

Nové pokračovanie sa v prípade schválenia bude inšpirovať druhou knihou série Franka Herberta s názvom Spasiteľ Duny a uzavrie príbeh Paula Atreidesa. Od možnej premiéry filmu sme ešte roky vzdialení, keďže Villeneuve sa medzičasom upísal inému, zatiaľ nešpecifikovanému projektu.

Okrem možného tretieho filmu sa s istotou dočkáme seriálu zasadeného približne 10-tisíc rokov pred udalosti prvej snímky. Ponesie názov Dune: The Sisterhood a zameria sa na záhadné ženské bratstvo Bene Gesserit a jeho nástup k moci. Premiéra seriálu sa očakáva tento rok na jeseň na HBO Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -