Tyler Rake prežil. Akčný megahit Extraction 2 dostáva prvú ukážku s Chrisom Hemsworthom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Akoby nám všetkým nebolo jasné, že nájomný vojak Tyler Rake prežil. Streamovací gigant Netflix nám počas virtuálnej prezentácie TUDUM predstavil aj prvý teaser trailer na akčný megahit Extraction 2. Doslova megahit, keďže prvá časť minulé leto trhla rekord vôbec najpozeranejšieho filmu na platforme. Počas prvých štyroch týždňov od vydania si Extraction pozrelo neuveriteľných 99 miliónov užívateľov, čím sa stal najúspešnejším originálnym filmom od Netflixu.

Oznámenie pokračovania tak bolo iba otázkou času, no konečne to máme čierne na bielom. Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok) sa vráti ako žoldnier Tyler Rake, ktorý prežil udalosti prvého filmu. Vracia sa aj režisér Sam Hargrave (The Mandalorian), ktorý nás presvedčil o jeho oddanosti filmárskemu remeslu. Pamätáte si na 12-minútovú akčnú scénu, ktorá bola najepickejším momentom celého filmu? Tak tú nakrúcal vlastnoručne, priviazaný o kapotu auta. Pero scenáristu opäť chytil Joe Russo (Avengers: Endgame).

Prvý teaser trailer na Extraction 2:

Prvá ukážka nás vracia na koniec filmu, kedy bol Rake zastrelený a z mosta padá do rieky. Teraz vidíme pokračovanie tejto scény, kde sa žoldnier prebúdza a vypláva von. Nasleduje motto #RakeLives a oficiálne potvrdenie, že Extraction 2 dorazí už čoskoro. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no počítať môžeme s rokom 2022. Chris Hemsworth tak bude ďalej nakopávať zadky a zabíjať gangy malých detí v Bangladéši.

Už koncom roka 2020 Joe Russo prezradil, že produkcia pokračovania odštartuje na jeseň roku 2021. Prvý film nastavil latku akčného blockbusteru tak vysoko, že Extraction 2 ho musí prekonať. Na túto tému sa pre server Collider vyjadril aj režisér Hargrave:

„Rozprávali sme sa o tom dopodrobna. Popravde, vždy chodím po svojom dome alebo chodím po meste a hľadám spôsoby, ako s akciou urobiť niečo zábavné alebo iné. Premýšľam o tom, akoby som mal celý čas za očami kameru: ‚Aký by bol zaujímavý spôsob, ako to zachytiť?‘, ‚Ach, to by bolo skvelé.‘ Takže vždy katalogizujem a snažím sa získať rôzne, zábavné spôsoby, ako zachytiť akciu a rôzne akčné sety, ktoré by boli skvelé. S Joeom sme sa o tom veľa rozprávali, predstavili sme niekoľko myšlienok, skáčeme okolo nich, a teším sa na túto výzvu.“

Tešíte sa, že je Tyler Rake živý a (mierne) zdravý? Páčil sa vám prvý film? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -