Ostatné

Najlepšie snímky z filmového festivalu Cannes si budeme môcť pozrieť aj na Slovensku! Ktoré to budú?

Filmový festival Cannes 2017 je u konca

Je to za nami. Filmový festival Cannes je u konca, pričom už boli rozdané všetky ceny. Taktiež dokonca už poznáme snímku, ktorá obdržala prestížnu Zlatú palmu. Tieto filmy sú v akvizícii Film Europe Media Company. Vďaka tomu sa budeme môcť pozrieť na úžasnú zahraničnú i nezávislú tvorbu aj u nás na Slovensku. Víťazné filmy budú v programe Be2Can, ktorého 4. ročník sa koná od 4. – 10. októbra 2017 paralelne na Slovensku i v Čechách. To však nie je všetko. Následne tieto filmy uvedie Film Europe Media Company do slovenských aj českých kín pod novou distribučnou značkou Be2Can Distribution!

Ktoré víťazné filmy si budeme môcť pozrieť v našich kinách?

Hlavnú cenu si na festivale v Cannes odniesol film The Square (Štvorec) od režiséra Rubena Östlunda, ktorého meno už možno poznáte vďaka uznávaným počinom ako Vyššia moc a V moci davu. 

filmový festival cannes 2017

The Square; Zdroj: hollywoodreporter.com

Veľkú cenu poroty získala dráma – debut francúzskeho režiséra marockého pôvodu Robina Campilla 120 BPM. Menšiu, cenu poroty získal film režiséra Andreja Zvjaginceva menom Loveless (Bez lásky). Cenu za scenár získali súčasne dvaja tvorcovia – Jorgos Lanthimos (The Lobster) za horor The Killing of a Sacred Deer (Obetovanie posvätného jeleňa) a režisérka Lynn Ramsey za mysteriózny thriller You Were Never Really Here.

To však nie je všetko!

Popri víťazných filmoch sa v kine pod hlavičkou Be2Can Distribution objavia aj ďalšie tri filmy z hlavnej súťaže. Medzi ne patrí film Redoubtable (Obávaný) od režiséra Michela Hazanaviciusa. Snímka sa dočkala úspechu od nadšencov najväčších osobností kinematografie, zoznamujeme sa v nej totiž s reálnym milostným príbehom režisérom Jean-Luca Godarda a herečky Anne Wiazemsky. Tešiť sa tiež môžeme na film Sergeja Loznicu A Gentle Creature (Krotká) podľa známej Dostojevského poviedky a snímku režiséra Jacquesa Doillona Rodin. Ten  je romancou slávneho francúzskeho sochára Augustea Rodina a umelkyne Camille Claudel.

filmový festival cannes 2017

Cannes bol tento rok plný perfektne prestížnej nálady; Zdroj: krmg.com

Okrem vyššie zmienených sa k nám dostanú aj tri filmy z vedľajších kategórií. Prvým z nich je vysoko hodnotená dráma Western. Patrí medzi ne aj výstredný muzikál Jeannette režiséra Bruna Dumonta o mladučkej Johanke z Arku. Posledným, na slovensku uvedeným filmom bude otváracia snímka z tohtoročného MFF Cannes Ismael’s Ghosts (Ismaelove prízraky) francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina, ktorý bude uvedený o pár dní aj na Art Film Feste v Košiciach.

Na ktorý z filmov sa tešíte najviac?

 

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Ostatné

  Prenajmite si dom zo seriálu Sex Education a spravte párty ako Otis Milburn

  Ostatné

  Zabudnite na štúdio Fox. Myšiak Disney oficiálne mení jeho ikonický názov

  Ostatné

  Pripravte si galeóny, prvý oficiálny Harry Potter obchod bude otvorený už toto leto

  Ostatné

  Bežte 3. mája s celým svetom. Registrujte sa na Wings for Life World Run 2020

  Pridaj komentár