Najlepšie snímky z filmového festivalu Cannes si budeme môcť pozrieť aj na Slovensku! Ktoré to budú?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmový festival Cannes 2017 je u konca

Je to za nami. Filmový festival Cannes je u konca, pričom už boli rozdané všetky ceny. Taktiež dokonca už poznáme snímku, ktorá obdržala prestížnu Zlatú palmu. Tieto filmy sú v akvizícii Film Europe Media Company. Vďaka tomu sa budeme môcť pozrieť na úžasnú zahraničnú i nezávislú tvorbu aj u nás na Slovensku. Víťazné filmy budú v programe Be2Can, ktorého 4. ročník sa koná od 4. – 10. októbra 2017 paralelne na Slovensku i v Čechách. To však nie je všetko. Následne tieto filmy uvedie Film Europe Media Company do slovenských aj českých kín pod novou distribučnou značkou Be2Can Distribution!

Ktoré víťazné filmy si budeme môcť pozrieť v našich kinách?

Hlavnú cenu si na festivale v Cannes odniesol film The Square (Štvorec) od režiséra Rubena Östlunda, ktorého meno už možno poznáte vďaka uznávaným počinom ako Vyššia moc a V moci davu. 

filmový festival cannes 2017
The Square; Zdroj: hollywoodreporter.com

Veľkú cenu poroty získala dráma – debut francúzskeho režiséra marockého pôvodu Robina Campilla 120 BPM. Menšiu, cenu poroty získal film režiséra Andreja Zvjaginceva menom Loveless (Bez lásky). Cenu za scenár získali súčasne dvaja tvorcovia – Jorgos Lanthimos (The Lobster) za horor The Killing of a Sacred Deer (Obetovanie posvätného jeleňa) a režisérka Lynn Ramsey za mysteriózny thriller You Were Never Really Here.

To však nie je všetko!

Popri víťazných filmoch sa v kine pod hlavičkou Be2Can Distribution objavia aj ďalšie tri filmy z hlavnej súťaže. Medzi ne patrí film Redoubtable (Obávaný) od režiséra Michela Hazanaviciusa. Snímka sa dočkala úspechu od nadšencov najväčších osobností kinematografie, zoznamujeme sa v nej totiž s reálnym milostným príbehom režisérom Jean-Luca Godarda a herečky Anne Wiazemsky. Tešiť sa tiež môžeme na film Sergeja Loznicu A Gentle Creature (Krotká) podľa známej Dostojevského poviedky a snímku režiséra Jacquesa Doillona Rodin. Ten  je romancou slávneho francúzskeho sochára Augustea Rodina a umelkyne Camille Claudel.

filmový festival cannes 2017
Cannes bol tento rok plný perfektne prestížnej nálady; Zdroj: krmg.com

Okrem vyššie zmienených sa k nám dostanú aj tri filmy z vedľajších kategórií. Prvým z nich je vysoko hodnotená dráma Western. Patrí medzi ne aj výstredný muzikál Jeannette režiséra Bruna Dumonta o mladučkej Johanke z Arku. Posledným, na slovensku uvedeným filmom bude otváracia snímka z tohtoročného MFF Cannes Ismael’s Ghosts (Ismaelove prízraky) francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina, ktorý bude uvedený o pár dní aj na Art Film Feste v Košiciach.

Na ktorý z filmov sa tešíte najviac?

 

ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -