Takto dnes vyzerajú herci z kultového dobrodružného filmu Múmia! Spoznali by ste ich vôbec?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dodnes sa nám zdá, že film Múmia mal premiéru pred rokom. Skutočnosť je však iná a slávny dobrodružný film slávi už svoje 24. výročie. Vďaka úspechu prvého dielu sa z jednoduchého filmu stala úspešná séria. Vďaka nej sa preslávili Brendan Fraser, Rachel Weisz či Dwayne Johnson. Ako sa odvtedy zmenili a ako teraz vyzerajú herci z filmu Múmia, ktorý sme si kedysi dávno tak zamilovali?

1. Rachel Weisz

herci z filmu Múmia
Zdroj: adme.media

Keď mala sympatická herečka 29 rokov, získala celosvetovú slávu a to vďaka postave knihovníčky Evelyn Carnahanovej. Odvtedy je jej kariéra skvelá. Získala Oscara, cenu BAFTA, zahrala si v sérii MCU a to vo filme Black Widow a vydala sa za Jamesa Bonda.

2. Brendan Fraser

herci z filmu Múmia
Zdroj: adme.media

Postava Ricka O’Connella priniesla sympatickému Brendanovi Fraserovi celosvetovú slávu. Postupne začal prenikať aj do vážnych dramatických filmov, všetko však zmenili zdravotné problémy, ktorého sa začali v roku 2000 a trápili ho celých 10 rokov. V súčasnosti sa však herec po niekoľkoročnej prestávky triumfálne vrátil vo filme Veľryba Darrena Aronofského. Za svoj úžasný výkon v úlohe morbídne obezného muža získal svojho prvého Oscara.

3. Arnold Vosloo

herci z filmu Múmia
Zdroj: adme.media

Arnold Vosloo mal 37 rokov, keď si po prvýkrát zahral Imhotepa, teda prebudenú Múmiu. Záporák v jeho podaní bol skutočne impozantný, múdry a mal neuveriteľné schopnosti. V svojej domovine – Južnej Afrike je veľmi populárny. Bol dokonca prototypom hrdinu z obľúbenej videohry a zahral si vo filmoch ako sú Krvavý diamant a Obliehanie v Silvertone. Aj vo svojich šesťdesiatich rokoch je stále aktívnym hercom.

4. John Hannah

Múmia
Zdroj: adme.media

Britský herec John Hannah si zahral brata Evelyn Jonathana. Múmia je dodnes najväčším filmom, v ktorom si zahral, napriek tomu sa pravidelne objavuje vo vedľajších úlohách v rôznych filmoch a seriáloch. Nedávno sa objavil v seriálovom hite od HBO The Last of Us v úlohe epidemiológa.

5. Kevin O’Connor

Múmia
Zdroj: adme.media

Tento herec si v prvej časti série Múmia zahral Imhotepovho zbabelého poskoka Bennyho. Hádky a malé bitky medzi ním a Rickom boli skutočne zábavné. Herec si vďaka účasti v tomto filme zahral v hitoch ako sú Lord of Illusions či Van Helsing. V obľube ho majú najmä režisér Stephen Sommers (režisér Múmie) a Paul Thomas Anderson.

6. Oded Fehr

Múmia
Zdroj: adme.media

Sympatický herec Oded Fehr si bravúrne poradil s úlohou Ardetha Beya, vodcu Medjayov, strážcov faraóna. O pár rokov neskôr si zahral v troch častiach kultovej série Resident Evil a v súčasnosti hrá admirála Charlesa Vancea v seriáli Star Trek: Discovery.

7. Dwayne Johnson

Múmia
Zdroj: adme.media

Kedysi slávny wrestler sa dostal do filmovej brandže vďaka úlohe Kráľa Škorpióna. Ten sa objavil v druhej časti série a získal si veľkú popularitu fanúšikov. A to aj napriek tomu, že sa vo finálnej scéne objavil len v podobe trápnych CGI efektov, ktoré sa stali predmetom výsmechu. Johnsonova popularita teda bola značná, preto producenti z Universal Pictures prišli so spin-off filmom Kráľ Škorpión, za ktorý už herec inkasoval veľmi slušný honorár.

Dnes patrí medzi najlepšie zarábajúce hviezdy v Hollywoode a medzi najznámejších hercov na svete. Jeho kariéra odvtedy neustále stúpala a jeho popularita sa brutálne zvýšila po jeho účasti v ultra-komerčnej sérii Rýchlo a Zbesilo.

Takto dnes vyzerajú slávni herci z filmu Múmia. Ktorá hviezda sa podľa vás za tie roky najviac zmenila?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -