Herecká hviezda Tom Hanks a jeho 7 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Forrest Gump či Kapitán Miller z filmu Zachráňte vojaka Ryana (1998). Tom Hanks patrí medzi najuznávanejších hercov svetovej kinematografie. Dvojnásobný držiteľ Oscara v kategórii najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe nás viackrát presvedčil o svojich hereckých schopnostiach. Dnes vám prezradíme pár zaujímavých faktov práve ohľadom tohto skvelého herca.

1. Ťažké začiatky

Tom začínal ako Santa Claus v obchodnom dome, tiež si zarábal predajom zmrzliny, popcornu, orieškov alebo ako hotelový poslíček.

Zdroj: npr.org

2. Zápis do Guinessovej knihy rekordov

Tom Hanks sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov, keď si zahral v siedmich po sebe idúcich filmoch, ktoré zarobili vyše 100 miliónov dolárov. Ide o filmy: Zachráňte vojaka Ryana (1998), Láska cez internet (1998), Zelená míľa (1999), Toy Story 2: Príbeh hračiek (1999), Stroskotanec (2000), Cesta do zatratenia (2002) a Chyť ma, ak to dokážeš (2002).

Zdroj: uk.businessinsider.com

3. Má rád klasiku

Je zberateľom klasických písacích strojov. Prvý si kúpil v roku 1970 a v zbierke ich má už vyše sto.

Zdroj: florinrosoga.ro

4. Toy Story (2019)

Tom Hanks začal nahrávať hlasy už v decembri 2015 a súčasne sa venoval natáčaniu filmu Sully (2016). Dabovanie Woodyho mu podľa jeho slov prišlo fyzicky náročnejšie než 4 hodinový AB tréning.

Zdroj: www.denofgeek.com

5. Moja krásna učiteľka (2011)

Tom Hanks na filme pracoval nielen ako herec, ale tiež ako scenárista, producent a režisér.

Zdroj: oldaintdead.com

6. Moja tučná grécka svadba (2002)

Rita Wilson, manželka Toma Hanksa, videla divadelné predstavenie a priviedla svojho manžela k nápadu previesť námet do filmovej podoby. Počas neskoršieho rozhovoru pre nemecký časopis Cinema Nia Vardalos (hlavná predstaviteľka) prezradila, že keď jej Hanks volal ohľadom ponuky, zavesila mu, pretože neverila, že je to skutočne on.

Zdroj: variety.com

7. Stroskotanec (2000)

Počas natáčania Tom Hanks utrpel reznú ranu na nohe, ktorá bola údajne napuchnutá dva týždne. Keď konečne išiel do nemocnice, diagnostikovali mu život ohrozujúcu infekciu stafilokokom.

Zdroj: youtube.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -