Hraný Naruto film je realitou! Zničia filmári ďalšiu obľúbenú postavu zo sveta anime a mangy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ak sa zamyslíme nad ohromnou popularitou anime a mangy Naruto, nemalo by nás ani prekvapovať, že niekto bude chcieť natočiť hraný Naruto film. Predsa len, ide o jeden z najúspešnejších fiktívnych príbehov vôbec. Naruto Uzumaki nás a milióny ďalších fanúšikov celého sveta sprevádza už dlhé roky. Vďaka veľkému úspechu bolo len otázkou času, kedy začnú vznikať hry a ďalšie médiá inšpirované Narutom. Ďalším krokom je natočenie hraného filmu.

Zdroj: youtube.com

Ešte v roku 2015 štúdio Lionsgate potvrdilo, že hraný Naruto film je naozaj vo fáze vývoja. Režisérom sa stal tvorca muzikálu Najväčší showman, Michael Gracey. Na chvíľu nastalo ticho a nedostali sa k nám žiadne nové informácie o projekte. Fanúšikovia anime a mangy sa tak začali zamýšľať nad tým, ako presne môže táto adaptácia dopadnúť. No a najhlavnejšie nás všetkých začala tlačiť myšlienka, či sa hraný Naruto film nestretne s rovnakým osudom, ako ďalšie neúspešné adaptácie.

Bude hraný Naruto film neúspechom?

Našťastie sa k nám po dlhej dobe konečne dostávajú novinky o projekte, priamo od režiséra Graceyho. V rozhovore s magazínom Collider nám filmár odhalil, ako pokračuje produkcia. Aj keď sa zdá, že projekt sa hýbe vpred len veľmi pomaly, tí, čo sa boja, že adaptácia nedosiahne úroveň originálneho materiálu, to môžu považovať za skvelé správy.

Michael Gracey vysvetlil, prečo sa k projektu stavia s takou opatrnosťou. Taktiež prezradil dôvod, prečo by mal na tvorbe spolupracovať aj stvoriteľ Naruta, Masashi Kishimoto. Len tieto dve veci nám napovedajú, že hraný Naruto film predsa len nemusí dopadnúť zle:

„Veľké množstvo hollywoodských adaptácií populárnej mangy jednoducho zlyhajú. Pre mňa bolo preto veľmi dôležité, aby som pri práci na Narutovi spolupracoval s Kishimotom a scenár dostal do štádia, keby pre neho bol vzrušujúci.“

hraný naruto film
Zdroj: screenrant.com

V akom stave je teda produkcia teraz? „Stále pracujeme na scenári,“ povedal Gracey. Režisér vysvetlil, že pokiaľ nebude mať scenár, na ktorý je hrdý, tak nemá záujem o zničenie úžasnej franšízy, ako sa už v minulosti stalo. Ide o dobrú známku toho, že hraný Naruto film nechce pokračovať v šľapajách adaptácií ako Death Note (2017) či Dragonball: Evolúcia (2009). Podľa Graceyho má podobný názor každý človek, ktorý na projekte pracuje. Produkcia sa jednoducho nebude hýbať vpred, pokiaľ sa nevymyslí scenár, z ktorého sú všetci nadšení.

Zatiaľ vôbec netušíme, o čom hraný Naruto film môže byť. Môžeme len dúfať, že Gracey naozaj hovorí pravdu a pokiaľ sa mu nepodarí vymyslieť dobrý scenár, tak od projektu jednoducho ustúpi. Čo myslíte, ako táto adaptácia dopadne?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -