Letné „TOP(ky)“, ktoré za sebou zanechali bobky | BoxOffices

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

ak milé deti a študenti, leto sa pomaličky končí a nastal čas opäť zasadnúť do školských lavíc. Druhý deň utrpenia sa začína, ale nie ste zďaleka jediní, kto trpí. Boli to aj niektoré silno očakávané filmy, ktoré nespravili až taký dobrý dojem ako sa myslelo. Od toho sa odzrkadlila aj pokladnica a jej zárobok. Čo myslíte, ktoré filmy to môžu byť? Nájdete medzi nimi aj zo série vašich obľúbených? Nech sa páči, predstavujem vám tie najväčšie bomby leta, ktorých časovanie trvalo krátko a už dávno „vybuchli“ a zostalo po nich len sklamanie. 

Alica v Krajine za zrkadlom

V roku 2010 nám Tim Burton priniesol niečo krásne. Disney rozprávku, v ktorej Alica naozaj zažiarila. Niet divu, film vtedy zarobil 1 miliardu USD a mohlo sa začať oslavovať. Bolo jasné, že sa časom dočkáme pokračovanie, ale ako dopadlo? Z rozpočtu 170 miliónov USD si Alica pripočítala len 295 miliónov celosvetovo. Au! Film nezožal taký úspech ako sa očakávalo a sklamanie bolo na svete. Preto by sme jej odporučili aby už konečne vyliezla z tej jamy a kedže je už školský rok v plnom prúde, Alica vieš kam máš ísť.

bandicam 2016-09-06 01-19-02-562
Aj takto nejak vyzeral môj prvý deň v škole

Star Trek: Do neznáma

Tak a pokračujeme ďalej. Tento krát sa vyberie veľmi daleko. Na miesta, kde vás nezachráni nič. Hmlovina bola taká silná, že celá posádka Enterprise zažila poriadnu ranu. To zažilo aj štúdio Paramount a celé osadenstvo. Síce je film jedným z najlepšie hodnotených filmov tohto roka, zárobok ukazuje úplne niečo iné. Len 285 miliónov USD?  Dosť málo, kedže rozpočet bol až vo výške 185 miliónov. Kde sa stala chyba? Dúfam, že si Paramount nachystal zadné dvierka, pretože z tohto tak ľahko nevykĺzne. Je načase zobrať si poriadny úver a nezabudnite si dať poradiť z ľuďmi v oblekoch (určite sa nachádzajú aj vo vašom meste), ktorých ja volám „zabijáci z OVB“. Dúfam, že sa z toho rýchlo otrepú a my sa dočkáme novej výpravy. 

bandicam 2016-09-06 01-35-06-015
Čo myslíte, akú úrokovú sadzbu jej Cechov navrhol? (Odpočívaj v pokoji Anton Yelchin)

Kamoš Obor

Kto by to bol povedal. Legendárny Steven Spielberg a Disney spojili svoje sily a vznikol… človek by povedal, že to bude jeden z nelepších filmov tohto leta. Hoci si film neodniesol zlé hodnotenia, ale taktiež si neodniesol ani poriadny balík peňazí. Zarobil 160 miliónov a jeho rozpočet bol len o 20 miliónov nižší (pre matematických géniov ako som ja – 140 miliónov a nejaké to penny). Ujo obor by mal namiesto detí začať vykrádať banky a možno by bol konečne v Disney svete pokoj. No nie je dôvod na smútok. Film sa síce dobrým zárobkom nebude chváliť, ale celkovo diváka zaujal. Preto sa môžeme tešiť na dlhú cestu, v ktorej sa dočkáme spolupráce Spielberg-Disney.

bandicam 2016-09-06 02-08-23-000
Aký plán šepká Sophia novému kamarátovi? Bude to teda banka alebo potraviny?

Ben-Hur

Ach, kedy prestane tá nekonečná vojna dvoch bratov. Dennodenné problémy v každej rodine. Výnimkou nebude ani tento „trhák“, ktorý pochádza opäť zo štúdia Paramount. Počul som, že radi rozhadzujú peniaze a tento krát vyhodili do vzduchu 100 miliónov na film Ben-Hur. Chabý remake na prvotný film z roku 1959, ktorý v tom roku pohltil 11 Oscarov. Ale čo budú hltať naši bratia? Z celkového zárobku 53 miliónov to vyzerá na suchú vodu s chlebom. Takže je čas sa udobriť a spoločne začať šetriť.

bandicam 2016-09-06 02-22-12-062
Judah práve predal svoju obličku za kúsok chleba ,,Dohodnuté“

 Ninja Korytnačky 2

Film, pri ktorom vám nepomôže ani Megan Fox. Krásna to žena, ale k čomu, keď neviete čo s tým. A skúste si tipnúť aké štúdio stojí za týmto výtvorom. No predsa Paramount, tadááá! Zelené korytnačie hlavy stáli štúdio 135 miliónov USD a do úkrytu si dokázali uchmatnúť slabých 245 miliónovMichelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael by mali už konečne odložiť svoje panciere a vymeniť ich za školské tašky. Alica sa už na vás určite teší mládenci.

bandicam 2016-09-06 02-58-53-234
Prestávam veriť, že prvé zviera vo vesmíre bol pes Lajka. Neboli to náhodou lietajúce korytnačky?

Legenda o Tarzanovi

Biela opica za 180 miliónov dolárov. Celkom drahý biznis, kedže sa film neujal a neukázal nám to, čo sme očakávali. Od toho sa odvíjal aj celkový zárobok, ktorý sa vyšplhal na 354 miliónov USD. Warner Bros sa prerátalo a ich opička nevyšplhala až na samotné koruny stromov. Tarzan si bude ešte nejaký ten čas počkať aby uvidel dennú oblohu. Nejaký ten čas si bude musieť vystačiť s partiou goríl a grilovanom banáne. Ale pozor aby vám nezhoreli ako samotný film. Ten vyhorel na plnej čiare a pre mňa najhoršia adaptácia knižnej predlohy. Hold, legenda to síce mohla byť, ale film sa určite legendou nestane.

Ten pocit, keď je v Lidli Kolumbijský týždeň... rýchlo!
Ten pocit, keď je v Lidli Kolumbijský týždeň… rýchlo!

Deň nezávislosti: Nový útok

Stále som čakal na ten moment, kedy sa ukáže Will Smith a zachráni svet. Možno keby sa vrátim do roku 1996, kedy sme mali možnosť vidieť prvý film zo série. Ten si za svojich čias pripísal do prasiatka krásnych 817 miliónov dolárov. A ako sa darilo pokračovaniu? Rozpočet filmu bol 165 miliónov USD a celkovo si zarobil 383 miliónov. Tento rok sa nekonala poriadna zabíjačka pretože sa prasiatko moc nenakŕmilo. Myslíte si, že ak sa jedného dňa vrátia, bude im to stačiť? Alebo nás namieste premenia na doláre, ktoré stratili? Film si určite zaslúžil niečo viac, no z celkového hľadiska som aj spokojný. Tak za 20 rokov priatelia.

,,Ako to myslíš mami, že tento rok nebudú hurky?"
,,Ako to myslíš mami, že tento rok nebudú hurky?“

 Krotitelia duchov

Naše krásne nežné pohlavie dokáže veľa vecí, ale prosím nech sa nesnažia loviť duchov (Pokémoni sú cesta). Osobne by som im poradil chytiť do ruky hygienické rukavice a ísť „loviť“ odpadky. Možno tam nájdu niečo cenné a do pokladnice si pripíšu ešte nejaký ten dolarček navyše. Určite sa im bude hodiť, pretože film zarobil len 218 miliónov USD, čo je na 144 miliónový rozpočet ako Chesseburger bez uhorky. Dobrú chuť!

Neodolal ani Chris, ktorý už smeruje do MCDrive na jeden zdravý cheese a diétnu kolu.
Neodolal ani Chris, ktorý už smeruje do MCDrive na jeden zdravý cheese a diétnu kolu.

Tak to by bolo pre dnes všetko a ja dúfam, že ste si tieto letné hity užili naplno. Kto nevidel, určite neváhajte. Niektoré stoja naozaj za pozretie a niektoré nestoja ani za suchý prd s maslom. Verím, že sa rozhodnete správne a pri niektorých nezaspíte ako na hodine matematiky zajtra v škole. Ach, no nič. Musím ísť spať aj ja, ráno ma čaká triednická. Pf. Ale nezúfajte, už čoskoro sa vidíme pri ďalších „TOP“ filmoch a spoločne si ich v rýchlosti zrekapitulujeme. Cheers!

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -