AKTUÁLNE: Toto sú nové Apple Watch 5. Čo ponúknu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Apple Watch 5

Nové Apple Watch 5: Spoločnosť na konferencii predstavila inteligentné hodinky novej generácie.

Nové Apple Watch
Zdroj: wallpaperscraft.com

Tim Cook rozprával o tom, ako dokážu hodinky od Apple pomáhať pri zdravotníckom výskume. Spoločnosť zbiera dáta z rôznych senzorov a rozširuje partnerstvá s rôznymi organizáciami, aby dokázali skoro detegovať rôzne ochorenia srdca a tak pod.

Používatelia sa môžu na zdieľanie týchto dát dobrovoľne prihlásiť, pričom Apple nemôže zbierať dáta od ľudí, ktorí sa neprihlásia do „Apple Health“ aplikácie.

Nová 5. generácia hodiniek Apple Watch má nadviazať nielen na zdravotnícky výskum, ale aj priniesť nové funkcie a ešte modernejší zážitok z používania smart zariadenia. Nové Apple Watch majú „Always On Display„, teda displej bude neustále zapnutý. Samotný panel bude energeticky efektívnejší znížením času obnovenia obrazu 1Hz v momentoch, kedy ich práve nepoužívame. Bežne bude mať klasických 60Hz.

Ďalšou novinkou je zabudovaný kompas, ktorý bude integrovaný s novou aplikáciou Apple Maps. Pre navigáciu sa tak budeme môcť pozrieť na svoje zápästie a nebudeme musieť vyťahovať telefón. Hodinkami budeme taktiež môcť aj bez smartfónu zavolať záchranné zložky.

Telo bude po novom vyrobené zo 100% recyklovaného hliníku. Po novom však prídu aj hodinky z nehrdzavejúcej ocele, titánu a keramiky. Bude taktiež dostupných viacej farebných prevedených a s mnoho rôznymi štýlovými a športovými remienkami. Taktiež budú vodotesné a budeme s nimi môcť aj plávať.

Cena v USA začne na 399 amerických dolároch. LTE modely budú stáť 499 dolárov a dostupné budú od 20. septembra.

Apple Watch 3 budú odteraz dostupné za zníženú cenu 199 dolárov a budú obohatené o GPS.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: Apple Special Event 2019

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -