Novinka od Pixaru, Hľadá sa Dory!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

J edna z najobľúbenejších rýb každého človeka je späť! Pozrite sa na prvý trailer pre toľko očakávané pokračovanie. Disney Pixar nám predstavuje nový animovaný film Hľadá sa Dory. Tento krát však nebude blúdiť sama, ale spolu s ňou sa na dobrodružstvo vydajú Nemo a Marlin.  Kam? Hľadať odpovede o minulosti Dory. Čo si pamätá? Kto sú jej rodičia? Kto ju naučil rozprávať veľrybou rečou?

Aj keď už odvtedy uplynulo 13 rokov, čo sme videli Nema a ostatných, Hľadá sa Dory začína iba 6 mesiacov po tom, čo prvý film prišiel úspešne do konca. Ellen DeGeneres si opäť zopakuje a prepožičia svoj hlas hlavnej hrdinke. Všetko sa začína po školskom výlete, na ktorom bola spolu s Nemom. Ten sa vráti domov ku svojej rodine a osamelá Dory si vtedy uvedomí, že nikoho nemá. To vedie Dory, aby zistila, z kadiaľ skutočne pochádza. Prezident Pixaru nám prezradil vo svojom rozhovore viac:

„Film bude poväčšine situovaný v Kalifornii v Marine Biology Institute, obrovský komplex morského života, kde sa Dory narodila a vyrastala. Stretneme sa s novými postavami ako napríklad s chobotnicou, morským koníkom, bieluhou žltobielou a inými.“

A teraz troška z histórie predchodcu filmu Hľadá sa Dory. Hľadá sa Nemo v roku 2003 získal Academy Award za najlepší animovaný film. Film bol nominovaný na ďalšie tri Oscary (scenár, hudba a strih). Taktiež bol nominovaný na Zlatý Glóbus za najlepší „picture-comedy“ a muzikál. V roku 2008, americký filmový inštitút vymenoval tento film za jeden z top 10 animovaných filmov všetkých čias. V čase jeho vydania, bol ohodnotený známkou G-rated, čo znamenalo tú najvyššiu aká mohla byť udelená. Film má viac ako 19 miliónov likov na sociálnej sieti Facebook a Dory, s viac ako 25 miliónmi sa stala najviac obľúbenou individuálnou postavou od Disney alebo Disney Pixar films.

Celé natáčanie sa malo pôvodne natáčať v zábavnom morskom parku, ale filmári zmenili svoj názor po pozretí dokumentu Blackfish, ktorý poukazuje na neustavičné zabíjanie veľrýb v zajatí. Pixar sa teda rozhodol svoje natáčanie presunúť do spomínaného Marine Biology Instite, v ktorom nám dúfam ukážu celú pravdu. Niektoré scény sa budú taktiež natáčať pozdĺž kalifornského pobrežia, ktoré ponúkne fanúšikom spoznať nových farebných hrdinov filmu Hľadá sa Dory.

Réžie sa chopí Andrew Stanton, ktorý stál pri zrode väčšiny Pixar filmov. Svoje hlasy prepožičajú hlavným postavám nové avšak známe tváre. Diane Keaton a Eugene Levy budú rodičia Dory, ktorý stáli pri jej narodení. Vo filme v originálnom znení budú  dabovať aj Ty Burrell, Willem Dafoe, Vicki Lewis, Idris Elba a Dominic West. Albert Brooks si zopakuje svoju úlohu ako Nemo. A Ed O’Neill ako stará chobotnica menom Hank.

Film Hľadá sa Dory by mal prísť do kín 17.júna 2016.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -