V známom bratislavskom Kine Lumière v ranných hodinách vypukol požiar

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V Kine Lumière vypukol požiar

V bratislavskom Kine Lumière v utorok ráno vypukol požiar. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Štefan Koči, upozornili na to noviny.sk. Zamestnanci ministerstva práce, ktoré sídli v susednej budove, sú podľa stanoviska rezortu v poriadku.

Požiar v sklade kina na Špitálskej ulici ohlásili krátko po 7.30 h. „V čase príjazdu hasičov boli priestory kina zadymené. Hasičské jednotky vyhľadávali zdroj dymenia a súbežne kontrolovali budovu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny,“ uviedol hovorca hasičov. Zamestnancov ministerstva evakuovali. Budovu zároveň odpojili od elektrickej energie.

v kine lumiere požiar
Zdroj: zoznam.sk

Horelo v troch budovách

Zadymené priestory podľa Kočiho hasiči odvetrávajú pretlakovými ventilátormi. Na miesto privolali zisťovateľa príčiny požiarov. Pri udalosti zasahovalo viac ako 20 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy so šiestimi kusmi techniky.

„Protipožiarny bezpečnostný systém včasne zareagoval a spustil evakuáciu zamestnancov. Tá prebehla bezpečne a plynulo,“ priblížil tlačový odbor rezortu práce. Zároveň poďakoval hasičom za pomoc a spoluprácu pri zabezpečení priestoru. Požiar vypukol v troch lokalitách, podarilo sa ho dostať pod kontrolu.

Zdroj: TASR

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -