Hra Crash Bandicoot 4: It’s About Time ponúka nové zábery a zástup informácií

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Návrat kultu

Kto by nepoznal tohto oranžového hrdinu, no nie? Originálna postavička sa nám po prvýkrát predstavila v roku 1996, pričom takmer okamžite sa z nej stala legenda, ktorá si svoj štatút, žiaľ, príliš dlho neudržala. S príchodom novej hernej generácie sa hopsajúcemu neposedníkovi darilo čoraz menej, až sa naňho v podstate zabudlo. Reinkarnácia prišla o niekoľko rokov s dôsledným remakom N. Sane Trilogy. Vďaka jeho úspechu vzniklo i prichádzajúce Crash Bandicoot 4: It’s About Time, ktorého preview nám práve sprostredkovali zahraničné médiá.

Nie je pritom žiadnou novinkou, že sa portály ako IGN dostávajú ku konkrétnym hrám s obrovským predstihom. Predsa len podobné stránky sprostredkúvajú herné spravodajstvo pre masívny počet ľudí, takže sa nemožno čudovať exkluzivite v oblasti testovania a poskytovania informácií. Rovnako to bolo aj s nadchádzajúcim Crashom.

Redaktori si mohli vyskúšať hneď niekoľko úrovní, pozrieť sa do nastavení hry a na základe ich poznatkov priniesli kratšie video, ktoré sumarizuje nadobudnuté dojmy. Čo všetko sme sa z neho dozvedeli?

Preview Crash Bandicoot 4: It’s About Time prezradilo zásadné informácie

Na sprievodných záberoch je vidieť, že autori z Toys for Bob zostávajú verní klasickým titulom (teda pôvodnej trilógii), akurát prichádzajú s niekoľkými modernizmami. Každopádne, môžete sa pripraviť na tradičnú 2,5D záležitosť, ktorá nezriedka strieda kamerové uhly. Nemusíte sa báť otvoreného sveta, s ktorým prichádzali posledné a nie príliš kvalitné iterácie s pubertálnym Crashom i divokými mutantami.

Úrovne sú lineárne a vyžadujú od vás najmä presné skákanie, ktoré má, podľa slov tamojšieho redaktora, byť snáď ešte náročnejšie, než v N. Sane Trilogy. Zbierate ovocie Wumpa, diamanty, jednoduchým roztočením sa porážate protivníkov, pričom levely nie sú skúpe na najrôznejšie skryté oblasti.

S náročnosťou sa mimochodom spája i informácia, že nový Crash obsahuje dva módy. Moderný a klasický. Nie je ťažké uhádnuť, ktorý ponúkne väčšiu výzvu. Moderný je určený pre hráčov, ktorí chcú rýchlo prejsť cez jednotlivé úrovne, pretože v ňom nemôžete stratiť životy a teda nikdy de facto úplne neprehráte.

Klasický však ctí koncept troch hier od Naughty Dog a teda ultimátna prehra je možná. A v prípade, že by vás zaujímal príbeh, čakajte tradičný zlomyseľný plán doktora Nea Cortexa, ktorý tentokrát poškodí časopriestor, vďaka čomu sa pozriete na širokú variabilitu udalostí s odlišnými kulisami.

preview crash bandicoot 4
Zdroj: forbes.com

Nové dobrodružstvo už tento október

Futuristickejšie poňatie sa odzrkadľuje aj v hrateľnosti, keďže máte k dispozícii nové masky. Tie vám napríklad umožnia na pár momentov zastaviť čas a preskákať tak cez veľkú priepasť. Rovnako sa potvrdzujú špekulácie o dvoch hrateľných charakteroch. Antagonista Neo Cortex naozaj je postavou, s ktorou budete prekonávať niektoré úrovne.

V jeho prípade ale neočakávajte double jump, avšak on sám môže použiť účinnú zbraň. Jej strely menia protivníkov na platformu, ktorú využijete pri skákaní. Neo údajne prináša do tradičnej schémy trochu sviežosti a hra za neho je vďaka odlišným schopnostiam úplne iná.

I keď sú kvality výsledného produktu otázne, Crash Bandicoot 4: It’s About Time pôsobí veľmi dobre. S najväčšou pravdepodobnosťou si ho zahráme ešte tento rok, presnejšie 2. októbra. Zaskákať si budú môcť majitelia konzol Xbox One a PlayStation 4.

Tešíte sa na nové dobrodružstvá v koži Crasha a vlastne i Nea Cortexa? Myslíte, že It’s About Time vráti zabudnutú sériu medzi klenoty žánru? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -