REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018 – Ako vyzeral náš víkend plný zábavy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018

Uplynulý víkend, teda v dátumoch 5. – 7. októbra, sa v Bratislave konal poriadny štart hernej jesene. V priestoroch Refinery Gallery sa opäť zišli fanúšikovia nielen hernej kultúry. Pri bohatom programe a známych hosťoch sme tak samozrejme nemohli chýbať ani my! Spoločne sme si užili naozaj zábavný víkend, kedy sme mnohých z vás stretli. Ako sme si teda užili Orange MSR v e-sportoch 2018? Toto je naša reportáž!

REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Piatok

Úžasná komunita, skvelý program a známi hostia – už prvý deň podujatia nakopol víkend plný zábavy a hier! Žiaľ sme len smrteľníci a tak sme sa v priestoroch Refinery Gallery objavili až poobede, keď sme čo najrýchlejšie hodili za hlavu svoje školské povinnosti (každý má nejaké priority). Bolo nám teda ľúto, že sme tam nemohli byť už zrána. Prvý program sa totižto začal už o 8:00 ráno otváracím ceremoniálom na Hlavnom Orange Stage v pohodlne rozľahlej hale.

Ako určite viete, podujatie bolo presťahované do nových priestorov. Tie ponúkajú tri pódiá. Na vyššie spomenutom Hlavnom Orange Stage sa väčšinou konali veľké programy, herné zápasy a iné vystúpenia. Pre Y-Tech Stage boli poväčšine rezervované zaujímavé prednášky, ktorých bolo len v piatok až 10. No a nakoniec vonkajší Fanta Stage ponúkal mix všetkého, teda prenášky, rozhovory či iné ukážky.

REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Ako mnohí z vás budú vedieť, na Orange MSR v e-sportoch 2018 sa nám po vzore dávnejšieho podujatia Y-Games 2018 podarilo vytvoriť vlastný program. Keď sa zotmelo a vznikli ideálne podmienky pre filmový pôžitok, o 20:00 sme pre vás pustili vami zvolenú komiksovku Black Panther.

REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Sobota

Ako tomu už býva zvykom, prostredný deň víkendu býva na podobných podujatiach výnimočne vyťažený. Rovnako to je aj v tomto prípade. Deň začínal oficiálnym otvorením Majstrovstiev Slovenskej Republiky v elektronických športoch už o 9:00 ráno. Hneď nato sa na hlavnom pódiu premietal dokumentárny film Hráč, ktorý sme si nemohli nechať ujsť. Okrem workshopov a klasických prednášok tento deň taktiež ponúkol turnaje v rôznych hrách, vystúpenia známych mien či našu obľúbenú Cosplay súťaž.

Počas piatku a soboty sme taktiež návštevníkom podujatia rozdávali lístky do našej špeciálnej tomboly. Celkovo sme vám ich dali zhruba 400. Vyhodnotenia sme sa vo veľkom počte zúčastnili na vonkajšom Fanta Stage o 20:00, pred premietaním filmu Avengers: Infinity War. Ceny boli naozaj zaujímavé a bolo ich vcelku veľa, takže dúfame, že sme vás nimi potešili. Podľa odozvy sa taktiež určite môžete na podobný program tešiť aj nabudúce.

Nedeľa

V nedeľu sme sa žiaľ podujatia už nezúčastnili, keďže nás tlačili iné, menej zábavné povinnosti. Práve tento deň sa však tešil mnohým návštevníkom. Fanúšikovia elektronických športov si užili finále v hrách PUBG, League of Legends, CS:GO, Hearthstone, NHL 18 a Clash Royale.

REPORTÁŽ: Orange MSR v e-sportoch 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Veľkej obľube sa však v tento deň tešil zlúčený Fanta Ufest 2018, vrámci ktorého do Refinery Gallery dorazilo mnoho známych hosťov. Medzi nich patrili napríklad mená ako GoGo, MenT, Matej Zrebný, VladaVideos, Duklock, Asimister, Lady Zika a mnohí ďalší. Počas celého dňa prebiehala autogramiáda týchto hosťov a rôzny iný program, v ktorom vás pobavili. Program sa oficiálne skončil vo večerných hodinách, zhruba okolo 20:00. Zábavný víkend s naozaj nabitým programom tak bol u konca.

Pred koncom reportáže si ešte užite galériu ostatných fotiek z Orange MSR 2018:

Boli ste s nami na Orange MSR v e-sportoch 2018 v Bratislave? Ak áno, určite sa na vás tešíme aj nabudúce!

Foto: Dominik Kusý, Dominik Boskovič
Zdroj: Y-Games Slovakia, Majstrovstvá SR v elektronických športoch

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -