POTVRDENÉ: Režisér Sam Raimi natočí film Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

MCU film Doctor Strange 2 si našiel režiséra

Náš obľúbený komiksový kúzelník sa mal na filmové plátna vrátiť už 5. mája 2021, no koronavírus mu priradil neskorší dátum vydania. Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness tak uvidíme až 5. novembra 2021, teda prebral miesto po snímke Thor: Love and Thunder.

S presunutím premiér väčšiny filmov sme síce nespokojní, no práve tomuto by to mohlo prospieť. Dôvodom je to, že v januári z režisérskej stoličky odstúpil filmár Scott Derrickson, ktorý sa v roku 2016 postaral o prvú časť. Stalo sa tak kvôli “kreatívnym nezhodám”, no bližšie odôvodnenie sme sa dodnes nedozvedeli. Vedeli sme len to, že by nám nepochybne priniesol kvalitný hororový zážitok.

Malo by sa totižto jednať o prvý strašidelný film v Marvel Cinematic Universe. Po príbehovej stránke by malo ísť o kľúčovú súčasť Štvrtej fázy MCU, keďže sa vo filme ukáže napríklad aj Scarlet Witch. Scott Derrickson sa tak zdal ako perfektným režisérom, keďže sa v minulosti postaral o hororové tituly ako SinisterSinister 2Hellraiser: Inferno či Zbav nás zlého.

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Kormidla sa chytí Sam Raimi

Derrickson však ostáva na palube už len ako producent. Mesiac po jeho odchode sa začalo šepkať, že by mohol režisérsku štafetu prebrať Sam Raimi, ktorý má v Marvel veľmi dôležitú minulosť. Práve on kedysi naštartoval celú superhrdinskú éru pôvodnou Spider-Man trilógiou, ktorú dodnes väčšina z nás miluje a nedá na ňu dopustiť.

Presnejšie sa bavíme o filmoch Spider-Man (2002), Spider-Man 2 (2004) a Spider-Man 3 (2007), v ktorých Petera Parkera stvárňoval herec Tobey Maguire. Pre všetkých fanúšikov tejto trilógie a jej tvorcu teda prinášame pozitívne informácie. Sam Raimi oficiálne natočí MCU film Doctor Strange 2, čo ho vracia k superhrdinskému žánru prvýkrát od roku 2007.

Príbeh filmu sa meniť neplánuje, takže žiadny prepis scenáru sa chystať nebude. Môžeme vás uistiť, že Sam Raimi je výbornou voľbou, keďže aj on je majstrom klasických hororových filmov. Počas svojej kariéry natočil horory ako Evil DeadArmáda temnôt alebo Stiahni ma do pekla a produkoval tie najznámejšie horory súčasnosti.

Sam Raimi film Doctor Strange 2
Zdroj: hnentertainment.co

Potvrdil to on sám

Režisér tento fakt potvrdil prostredníctvom konferenčného hovoru s portálom ComicBook.com a ďalšími žurnalistami. Pokiaľ si dobre pamätáte, tak režisér spomenul Doctora Strangea už vo filme Spider-Man 2. Po otázke ohľadom tejto konkrétnej scény sa rozhovoril na tému toho, že aj Doctor Strange má v jeho srdci špeciálne miesto a potvrdil, že pracuje na pokračovaní.

„Ako dieťa som miloval Doctora Strangea, no vždy bol až za Spider-Manom a Batmanom, bol pravdepodobne na piatom mieste mojich najobľúbenejších komiksových postáv. Bol tak originálny, no keď sme mali ten moment v Spider-Man 2, nikdy som ani nepomyslel na to, že by sme niekedy robili film Doctor Strange. Takže to pre mňa bolo veľmi zábavné, že sa táto veta náhodne ocitla vo filme. Musím povedať, že by som si naozaj prial, aby sme predvídali to, že sa staneme súčasťou tohto projektu.“

Najlepšie na tom celom je, že by mohol vo filme použiť aj Spider-Mana, čím by sa po dlhých rokoch vrátil k tejto postave. Už niekoľkokrát sa totiž spomínalo to, že by sa táto postava mohla vo filme ukázať a Doctor Strange by ju prepojil s univerzom od Sony.

Produkcia filmu mala pôvodne odštartovať už v máji, teda o niekoľko týždňov. Kvôli šíreniu choroby COVID-19 však štúdiá Marvel Studios a Disney pozastavili produkciu všetkých pripravovaných projektov. To zapríčinilo, že sa celá Štvrtá fáza MCU posunula o jeden dátum, zatiaľ čo vydania seriálov na Disney+ zatiaľ presunuté neboli.

Spider-Manov kostým z trilógie Sama Raimiho
Zdroj: denofgeek.com

Požehnanie od Scotta Derricksona

Nedávno sa na margo tejto témy vyjadril aj Scott Derrickson, ktorý je s réžiou Sama Raimiho spokojný. Ako sám povedal: “Pracoval som so Samom Raimim. Jeden z najmilších ľudí, ktorých poznám vo filmovom biznise, a ako režisér, ozajstná žijúca legenda. Naozaj úžasný výber na prebratie Doctora Strangea.

Svoje požehnanie mu dal aj herec Bruce Campbell, veľmi známe meno z filmov Evil DeadAsh vs Evil Dead či Armáda temnôt. Pokiaľ by sa Raimi naozaj chytil réžie, tak určite môžeme očakávať nejaké malé cameo od jeho komorného herca Bruca Campbella.

Tak čo, ste spokojní s výberom režiséra? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -