Uniknutý popis príbehu Doctor Strange 2 nám odhaľuje desivú budúcnosť MCU

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Marvel film Doctor Strange 2: Uniknutý popis príbehu

V máji 2021 si pozrieme pripravovaný Marvel film Doctor Strange 2. Oficiálnym názvom Doctor Strange in the Multiverse of Madness, príbeh má byť unikátny strašidelným spracovaním, ktoré po odhalení oficiálneho popisu príbehu dáva veľký zmysel. Správy sa k nám dostali prostredníctvom kastingovej správy zo zahraničia.

„Po udalostiach Avengers: Endgame Dr. Stephen Strange pokračuje vo svojom výskume Kameňa času. Avšak, starý známy, z ktorého sa stal nepriateľ, preruší jeho plány a spôsobí to, že Strange vypustí neopísateľné zlo.“

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Odpovede

Máme tu čo rozobrať. Za prvé, Marvel Cinematic Universe bude aj naďalej experimentovať s časom, ako napovedá zapojenie mocného Kameňa nekonečna priamo do popisu príbehu. Zdá sa, že dávka cestovania v čase vo filme Avengers: Endgame nestačila. Tentokrát sa však k tomu primiesia aj alternatívne vesmíry.

„Starý známy, z ktorého sa stal nepriateľ“ by podľa všetkého mal byť Mordo, ktorého stvárňuje herec Chiwetel Ejiofor. Ten, ako vieme, sa ku konci filmu Doctor Strange (2016) zriekol svojej kariéry čarodejníka a odchádza od Strangea a the Ancient One. V potitulkovej scéne potom vidíme, ako Mordo konfrontuje Jonathana Pangbornabývalého ochrnutého človeka, ktorý Strangeovi poradil, že má ísť do Kamar-Taj v Nepále – a ukradne mu magickú silu, vďaka ktorej môže opäť chodiť. Povie mu, že Zem má „príliš veľa čarodejníkov.“

No a čo to neopísateľné zlo? Tým by podľa všetkého mal byť mocný antagonista menom Nightmare. Ten je vládca Nightmare World, ríše, ktorá je súčasťou Snovej dimenzie. Vďaka tomu sa dokáže dostať do kohokoľvek snov a napadnúť ich odtiaľ. Ide o jedného z najväčších protivníkov Stephena Strangea z komiksov, jeho prevedenie na striebornom plátne teda bude zaujímavé.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness má vo svojom obsadení aj Scarlet Witch (Elizabeth Olsen). Zatiaľ nevieme, aká bude jej úloha v príbehu. Sú tu však dve viditeľné možnosti. Buď bude Strangeovi pomáhať v boji proti jeho nepriateľovi z inej dimenzie, alebo to bude práve ona, ktorá omylom otvorí brány rôznych dimenzií.

Zdroj: backstage.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -