Film Doctor Strange 2 stráca režiséra. Čo to pre jeho budúcnosť znamená?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jedným z najočakávanejších filmov Štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe je nepochybne Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Dokonca si dovolíme povedať, že pôjde o vôbec najdôležitejší MCU film najbližších rokov. Vieme o ňom hneď niekoľko informácií, ktoré by mali naštartovať dôležité udalosti v tomto univerze.

Jednou z nich je fakt, že sa v tomto svete môžeme po prvýkrát tešiť na strašidelný film. Vyslovene slovo horor sa s touto snímkou neskloňuje, no určite môžeme očakávať doposiaľ nepoznaný zážitok z komiksového filmu. Ďalším dôležitým faktorom je spojenie s hranými seriálmi, ktoré budú bežať na streamovacej stanici Disney+.

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Prečo bude film Doctor Strange 2 dôležitý?

Ešte len nedávno bolo odhalené, že pokračovanie Doctora Strangea bude nejakým spôsobom naviazané na seriál Loki. Ten sa na malých obrazovkách objaví v roku 2021. Ešte dôležitejším však bude prepojenie so seriálom WandaVision, ktorý podľa najnovších informácií uvidíme už tento rok.

V Doctor Strange in the Multiverse of Madness totižto uvidíme aj samotnú Wandu Maximoff a.k.a. Scarlet Witch, ktorú stvárňuje herečka Elizabeth Olsen. Už z názvu si môžeme odvodiť, že práve ona bude tá, ktorá vôbec po prvýkrát v histórii MCU otvorí brány do iných svetov, tiež známych ako Multiverse. Niektoré teórie hovoria, že práve takto prídu mutanti a X-Meni do sveta Marvel Cinematic Universe.

Poďme sa však presunúť na tie horšie novinky. Šťastné budú len pre tých, ktorým sa prvý Doctor Strange film nepáčil, vrátane mňa. Režisér Scott Derrickson, ktorý sa postaral aj o prvú časť, totižto odstupuje z pozície režiséra pokračovania. Oficiálne sa tak vyjadril v príspevku na svojom Twitteri.

Prečo Derrickson odchádza?

Ako dôvod udal „tvorivé rozdiely„, pod čím si vieme predstaviť hneď niekoľko vecí. To však neznamená, že projekt opúšťa úplne. Prezradil, že bude nad filmom dohliadať ako výkonný producent. Hovorca pre štúdio Marvel Studios portálu Variety prezradil, že spoločnosť „priateľsky rozdelila cesty“ s Derricksonom. Stále však „ostanú vďační za Scottov prínos do MCU.

O aké kreatívne rozdiely sa môže jednať? Je možné, že chcel režisér spraviť film až moc strašidelným vzhľadom na to, že kedysi zrežíroval horory ako Sinister, Sinister 2V moci diabla, Zbav nás zlého, Hellraiser: Inferno a ďalšie?

Je to síce veľmi nepravdepodobné, no stať sa mohlo čokoľvek. Meno náhradného režiséra zatiaľ nepoznáme, no štúdio musí konať rýchlo. Štart natáčania je naplánovaný ešte na tento rok tak, aby sa všetko stíhalo do premiéry. Tá je naplánovaná na 5. mája 2021.

Tešíte sa na tento film? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -