O čom mal byť film Spider-Man 4 s Tobeym Maguirom, ktorý nikdy nevznikol?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisér Sam Raimi mal s pôvodnou trilógiou o pavúčom mužovi neľahkú úlohu, ktorú zvládol bravúrne. Mal predstaviť komiksovú postavu Spider-Mana celému svetu, keď ho ešte takmer nikto nepoznal. Vtedy predsa ešte neexistoval Marvel Cinematic Universe a hrdinov bolo v kine iba niekoľko. V roku 2002 tak vznikol originálny Spider-Man film, ktorý si celosvetovo zarobil krásnych $821.7 miliónov.

O dva roky neskôr prišlo pokračovanie Spider-Man 2, ktoré dosiahlo ešte väčších úspechov a dodnes sa považuje za vôbec najlepší Spider-Man film. Trilógiu ukončil v roku 2007 nepodarený film Spider-Man 3, ktorý bol veľkým krokom vzad v kvalite. Štúdio Sony sa teda rozhodlo, že bude pokračovať so sériou The Amazing Spider-Man.

Spider-Man
Zdroj: collider.com

Akí mali byť zloduchovia filmu Spider-Man 4?

Ešte predtým však tvorcovia a štúdio stále rozmýšľali nad tým, že natočia aj film Spider-Man 4. Bola na ňom odvedená základná práca a dokonca dostal svoj dátum premiéry – máj 2011. Počas neskoršieho štádia vývoja ale režisér Raimi odstúpil, čo otvorilo dvere novej Spider-Man sérii. Tá sa nakoniec taktiež „nepodarila“ a dočkala sa iba dvoch filmov.

Pre mnohých fanúšikov pôvodnej série je herec Tobey Maguire ešte dodnes ich jediným pavúčim mužom. Dali by naozaj všetko pre to, aby videli štvrtý film. My sa dnes teda pozrieme na to, ako mohol Spider-Man 4 vyzerať, keby naozaj vznikol. Presnejšie sa pozrieme na jeho záporákov, ktorí sa skôr či neskôr aj tak dostali na filmové plátna.

Spider-Man je známy tým, že má asi najväčšiu galériu zloduchov v celom Marvel. Predsa len, už vo filme Spider-Man 3 sme videli hneď troch – Sandman, New Goblin a Venom. Viacerých antagonistov mal mať aj Spider-Man 4, no stále sa chcel vrátiť ku koreňom prvých dvoch filmov, ktoré fungovali.

Fajn blockbuster, nie dobrý film
Zdroj: youngcinemabuffs.files.wordpress.com

Hlavným zloduchom tak mal byť Vulture, ktorého si mal strihnúť herec John Malkovich. Raimi dokonca rozmýšľal aj nad tým, že túto postavu použije už v snímke Spider-Man 3. Nakoniec sme sa ho dočkali až v MCU filme Spider-Man: Návrat domov, v ktorom si ho zahral legendárny Michael Keaton.

Black Cat a Mysterio

Ďalším nováčikom v sérii mala byť Felicia Hardy, ktorú poznáme lepšie pod menom Black Cat. Neuveríte, no jej pôvodné obsadenie zahŕňalo herečku Anne Hathaway. Plány s touto postavou boli také, že by sa z Felicie Hardy nakoniec stal rozdielny charakter s menom Vulturess (čo naznačuje, že by Hardy a Vulture spolupracovali). Raimi však nakoniec prezradil, že by ostali pri pôvodnej idei s Black Cat, aby ostali verní zdrojovému materiálu.

Posledným zloduchom mal byť herec Bruce Campbell, ktorý mal krátke vtipné scény už v prvých troch filmoch. Jeho úlohou mal byť Mysterio, ktorý by však nebol dôležitou súčasťou príbehu. Mal mať iba krátku otváraciu sekvenciu, v ktorej by ho zatkli kvôli nejakému zločinu.

Tobey Maguire
Zdroj: wallpapernet.com

Feliciu Hardy sme nakoniec videli v The Amazing Spider-Man 2, no nikdy sa z nej nestihla stať Black Cat. Na druhú stranu, Mysterio je aktuálne hlavným záporákom filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý príde do kín už 4. júla.

Čo hovoríte na pôvodné plány k filmu Spider-Man 4? Chceli by ste vidieť Tobeyho Maguira bojovať s Vulturom, Black Cat a Mysteriom? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -