Služba Apple TV+ bude konkurovať Netflixu a HBO GO. Koľko stojí a čo na nej uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Práve teraz žijeme v zlatej dobe streamovacích služieb. Na jednu stranu je výborné, že sa diváci nemusia spoliehať iba na televízie a môžu pozerať čo chcú a kedy chcú. Tým najväčším problémom je však neustále narastajúci počet týchto platforiem. Dnes už vám nestačí len Netflix na to, aby ste si pozreli všetky nové filmy a seriály.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Aktuálne sú na trhu aj služby ako Amazon Prime Video, HBO GO, Hulu či YouTube Originals. V novembri k tomuto výberu pribudne ďalší veľký hráč – Disney+, ktorý ponúkne obsah od Disney, Walt Disney Animation Studios, Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm, 20th Century Fox, Blue Sky Studios a National Geographic.

See
Zdroj: digitaltrends.com

Apple TV+ sa pridáva do kádru služieb

A tu prichádza ten problém. Bežný divák predsa nemá dostatok peňazí na to, aby si predplácal cez šesť veľkých služieb naraz. Tento počet sa bude časom iba zvyšovať, čomu je príkladom aj včera odhalená platforma Apple TV+. Spoločnosť Apple počas svojej prednášky Apple Special Event odhalila okrem nového hardvéru aj rôzne služby.

Šéf spoločnosti, Tim Cook odhalil, že Apple TV+ príde už 1. novembra a rodinné predplatné bude stáť iba 4.99 amerických dolárov mesačne. Je teda omnoho lacnejšie, než ako zneli pôvodné predpoklady. Tie sa pohybovali okolo $9.99 mesačne. Tým pádom služba cenovo poráža všetky konkurenčné platformy a napríklad od Netflixu je lacnejšia viac ako o polovicu.

Apple TV+ dokonca dátumovo poráža aj Disney+, keďže to sa spustí až 14. novembra. Apple si chce potenciálnych dlhodobých predplatiteľov získať aj tým, že ku každému novému zakúpenému zariadeniu (nový iPhone, iPad alebo Mac) dostanú zákazníci celý rok predplatného zdarma.

Čo sa týka originálneho obsahu, tak spoločnosť nazrie snáď do každého žánru. Najviac nás samozrejme potešil trailer na originálny seriál See, v ktorom si hlavnú úlohu zahral Jason Momoa. Ďalšími oznámenými titulmi boli The Morning Show s Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carellom; Dickinson s Hailee Steinfeld; For All Mankind s Joelom Kinnamanom a Truth Be Told s Octaviou Spencer.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Aký máte názor na novopredstavenú streamovaciu službu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -