10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #25

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V dnešných zaujímavostiach sa pozrieme na seriály, ktoré všetci tak zbožňujeme a na ktorých sme si všetci vypestovali tvrdú závislosť. Pozrime sa spolu na seriálové zaujímavosti, ktoré ste zrejme nevedeli.

10. Game of Thrones (2011)

Najlepšie platenými hercami 7. (2017) a 8. série (2018), ktorí natočili celých 13 dielov, boli Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Kit Harington ( Jon Snow) a Emilia Clarke (Daenerys Targaryenová). Každý z nich zinkasoval za jednu epizódu 2,56 miliónov amerických dolárov. Celkovo potom každý zarobil necelých 34 miliónov amerických dolárov.

Zdroj: rockingmama.id

9. Narcos (2015)

Sebastián Marroquín (syn Pabla Escobara) nevie prísť seriálu na meno. Novinárom vymenoval 28 pochybností, ktoré sa nikdy nestali.

Zdroj: www.hollywoodreporter.com

8. Rick a Morty (2013)

Mená hlavných postáv a názov celého seriálu Rick and Morty pripomínajú latinský medicínsky termín „rigor mortis,“ čo v preklade znamená „posmrtná stuhnutosť.“

Zdroj: www.cnet.com

7. Simpsonovci (1989)

V roku 2014 vyšla tzv. „Homerova kniha“ o živote a názoroch Homera Simpsona. Na ňu nadväzovali knihy podobného druhu ako „Bártova kniha,“ „Lízina kniha“ a „Margina kniha.“ Simpsonovci vychádzajú už niekoľko rokov aj ako komiks a majú dokonca svoj vlastný časopis.

Zdroj: www.theverge.com

6. Griffinovci (1999)

Chrisov hlas, ktorý patrí Sethovi Greenovi, je inšpirovaný hlasom Buffalo Billa (Ted Levine) z filmu Mlčanie jahniat (1991). 

Zdroj: www.watchcartoononline.com

5. American dad (2005)

Postava hovoriacej rybky mala byť pôvodne francúzskeho pôvodu a mala sa volať François, nakoniec ale vznikol nemecký Klaus.

Zdroj: www.geekbinge.com

4. Westworld (2016)

Meno postavy Anthonyho Hopkinsa (Robert Ford) je odkazom na skutočnú osobnosť divokého západu, Roberta Forda, ktorý zabil najznámejšiu osobnosť divokého západu, Jesseho Jamesa.

Zdroj: mandesager.dk

3. Stranger things (2016)

Tvorcovia seriálu, bratia Dufferovci, majú 30 stránkový dokument, ktorý obsahuje informácie o tom, čo je to svet Hore nohami a čo sú zač príšery, ktoré v ňom žijú.

Zdroj: variety.com

2. True detective (2014)

Obaja predstavitelia hlavných úloh, Matthew McConaughey a Woody Harrelson, sú zároveň producentmi seriálu.

Zdroj: netflixupdate.com

1. House of cards (2013)

Tvorcovia seriálu vyškrtli Kevina Spaceyho (Frank Underwood) zo seriálu kvôli obvineniu zo sexuálneho obťažovania maloletého. Ústrednou postavou v 6. sérii sa potom stala Robin Wright (Clair Underwood). Iróniou je, že sa týmto striedaním naplnili slová Clair, ktorá predniesla v závere 5. série (2017): „Teraz som na rade ja.“

Zdroj: ww.netflix.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -