10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #7

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa pozrieme na veľmi zaujímavý film Rivali, nezabudli sme ani na priaznivcov dobrého sitcomu či depresívnych, no predsa skvelých drám. Dnešné zaujímavosti si naozaj nenechajte újsť. 

Rivali (2013)

Niki Lauda sa po jednom zhliadnutí filmu obrátil na Daniela Brühla a položil mu otázku: „To som bol vážne taký ko*ot?“

Zdroj: www.dcfilmdom.com

Dr. House (2004-2012)

Dustin Hoffman o Hughovi Lauriem v súvislosti so seriálom povedal: „Hlas doktora Housea (Hugh Laurie) má ten najamerickejší prízvuk, aký som počul. Klobúk dole pred Hughom Lauriem a musí to urobiť každý, kto pozná jeho skutočný čistý britský akcent.“

Zdroj: themedicportal-7b0f.kxcdn.com

Čierna labuť (2010)

Natalie Portman (Nina Sayers) finálnu podobu filmu videla prvý krát až na premiere, spolu s jej rodičmi. Po skončení sa k naj zo zadného sedadla nahla matka a povedala: „Prosím, najbližšie natoč komédiu.“

Zdroj: media.diepresse.com

Black Books (2000-2004)

Tamsin Greig (Fran) v rozhovore prezradila, že pri natáčaní scény, v ktorej mala byť jej postava vzrušená hlasom z rádia, mala vzhľadom k svojmu tehotenstvu a rozbúreným hormónom problém s hereckým prejavom. Našťastie jej pomohol režisér Graham Linehan, ktorý jej poradil, aby vydávala rovnaké zvuky, ako keď lezie do vane s horúcou vodou. „Dal mi tú najlepšiu hereckú radu, akú som kedy dostala,“ vyhlásila herečka.

Zdroj: ic.c4assets.com

V reťaziach (2006)

Aj keď Christina Ricci (Rae) sama o rolu požiadala, napriek tomu neskôr štúdiu vyčítala, že väčšinu času bola pred kamerou len v spodnom prádle.

Zdroj: 3.bp.blogspot.com

 Zabijakov osobný strážca (2017)

Pieseň „Nobody Gets Out Alive“, ktorú v jednej scéne v aute spieva Darius Kincaid (Samuel L. Jackson) Michaelovi Bryceovi (Ryan Reynolds), znie aj ako posledná pieseň počas záverečných titulkov. Herec túto skladbu pre film skutočne napísal aj naspieval.

Zdroj: www.kinofilmy.sk

My sme Millerovci (2013)

Do úlohy, ktorú nakoniec stvárnil Jason Sudeikis, tvorcovia uvažovali obsadiť Jasona Batemana, Willa Arnetta či Steva Buscemiho. 

Zdroj: filmfantravel.com

Frasier (1993 – 2004)

Postavu Martina Granea (John Mahoney) scenáristi napísali podľa reálnej postavy producentovho otca, ktorý strávil 34 rokov na policajnom oddelení v San Franciscu.

Zdroj: cdn2.hercampus.com

Ako som spoznal vašu matku (2005 – 2014)

V seriáli sú Ted (Josh Radnor), Marshall (Jason Segel) a Lily (Alyson Hannigan) rovnako starí. V skutočnosti sú predstavitelia Teda a Lily o 6 rokov starší ako predstaviteľ Marshalla.

Zdroj: cdn2.hercampus.com

Kde bolo tam bolo (2011 – 2018)

Scenáristi pôvodne plánovali, že princ Krasoň v pilote umrie, ale nakoniec sa rozhodli inak, pretože pokračovať v seriáli bez Krasoňa by bolo naozaj ťažké.

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

 

Zdroj: csfd.cz

 

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -