6 fantasy a sci-fi filmov, ktoré nepochybne roztopia srdce každej tínedžerke

Nenechajte si ujsť

Byť dospievajúcim dievčaťom je ťažké. Všetko je nové a akosi zrazu aj aj viac citlivejšie. Chlapci, ktorý majú za drahé polovičky násťročné dievčatá určite vedia, čo je to báť sa. Teda aspoň v jednom období v mesiaci ak viete čo tým myslím. My vám dnes prinášame návod ako v tomto období zabaviť vašu tínedžerku a užiť si vzácne chvíle ticha a pokoja. Odporúča 9/10 zadaných chalanov. V každom dievčati sa totiž nepochybne spája romantická duša a určite aj kúsok fantázie. Snívajú o tajomnom princovi alebo po novom aj o kúzelnom upírovi, ktorého zmenia k lepšiemu a budú žiť šťastne až do smrti. Tak ich tu teda máme, fantasy a sci-fi filmy pre násťročné uvrešťané baby.

Fantasy a sci-fi filmy pre vaše uvrešťané tornáda

1. Twilight

Nepochybne najpopulárnejšia sága o upíroch, z ktorej šli do kolien nielen dievčatá. Bella alebo aj dievča bez výrazu stretne upíra, zaľúbia sa a budu žiť šťastne až naveky. Doslova. Myslím, že tento príbeh vám nemusím bližšie predstavovať tak sa presunieme k ďalšiemu filmu.

Twlight

2. Nádherné bytosti

Príbeh, v ktorom hlavná hrdinka doslova balancuje na hrane dobra a zla. Ona aj jej rod sú stvorenia nazývané zaklínačmi a aby toho nebolo málo, do života sa jej pripletie večný smoliar Ethan. Ako sa ich fantasy lovestory vyvinie zistíte po pozretí filmu.

Nádherné bytosti

3. Divergencia

Spoločnosť budúcnosti je usporiadaná do frakcíí, ako nikdy pred tým, a život sa zdá jednoduchý. Túto idylku však narúšajú divergentní ľudia medzi ktorých patrí aj hlavná hrdinka Beatrice. A ak niekto naruší idylku, cieľ je jediný, zničiť škodcov. Beatrice však zisťuje, že nie je jediná a spolu s krásnym Tobiasom sa vzoprú celej spoločnosti. Znie to však ľahšie ako to je.

Divergencia

4. The Hunger Games

Kto by nepoznal Hry o život. Sci-fi napísané podľa rovnomennej knihy od autorky Suzanne Collinsovej nám prináša znova pohľad do budúcnosti. Ľudia sa tam každoročne zabávajú na Hrách o život, teda ak nepočítame zúčastnených. Výnimkou nie je ani Katniss, ktorá sa prihlásila aby zachránila svoju sestru Prim. Čo však nečakala, bolo, že si bude musieť vybrať medzi láskou a životom. Alebo nie? Aby toho nebolo málo v jej živote sú hneď dvaja muži, ktorý bojujú o jej priazeň.

The Hunger Games

5. Piata Vlna

Najnovšia sága, ktorej vyšla zatiaľ iba prvá časť. Tretia rasa je tu. Najskôr vzali ľudom elektrinu a uvrhli svet do chaosu. Potom ovládli mestá a všetko zničili. Tretia vlna prišla v podobe smrtiaceho vírusu, ktorý nakazil státisíce. V štvrtej vlne nepozorovane prenikli medzi ľudí. Cassie je jedna z hŕstky, čo prežila. Potom, ako unesú jej malého brata, musí pozbierať všetky sily a odvahu, aby ho včas vyslobodila zo spárov „tých druhých“, pretože piata vlna sa nezadržateľne blíži. Navyše sa spojí s neodolateľným cudzincom a lovestory môže začať.

Piata vlna

6. Mesto kostí: Nástroje smrteľníkov

Clary si myslela, že je len obyčajnou smrteľníčkou a to bol omyl. Po tom čo sa stane svedkom vraždy, ktorú spáchali traja zvláštni mladí ľudia s tetovaniami a čudnými zbraňami sa ocitá v novom svete. To, o čom si myslela, že je len rozprávkou zrazu ožíva a na Clary spočíva váha celého sveta. Dokáže ju uniesť? A čo sa stane ak sa zaľúbi?

Mesto kostí

Tak tu to máme. 6 filmov pre (nielen) násťročné baby. Vidíme sa pri ďalšom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -